50825
Ulrica Hydman Vallien, fat och assietter, 5 delar, glas, ''Tulipa'', Kosta Boda.
Final bid250 SEK
50824
Allmogetextil, hängen, 5 st.
Final bid100 SEK
50823
Woldemar Tank, olja på duk, signerad, daterad 1947.
Final bid3,400 SEK
50822
Silverskedar, 9 st.
Final bid850 SEK
50821
Eva Holmberg-Jacobsson, "Sand och stenar", gouache, signerad, daterad 44.
Final bid100 SEK
50815
Planscher, 4 st, textil, samtida.
Final bid600 SEK
50820
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 6 st, benporslin, ''Adam'', Gustavsberg.
Final bid550 SEK
50819
Helmtrud Nyström, "Oh, dessa elefanter i mina rabatter", litografi 14/75, signerad, daterad 1974.
Final bid400 SEK
50818
Dukar, 6 st, linne.
Final bid100 SEK
50816
Lakan och örngott, ett parti, bomull/linne.
Final bid250 SEK
50814
Jultallrikar och assietter, 12 delar, porslin/förgylld mässing, Skultuna, julen år 1978 till 1981.
Final bid100 SEK
50812
Ljuskrona, barockstil, glasprismor/mässing, 7 ljuspunkter, 1900-tal.
Final bid350 SEK
50806
Möbeltyg, en rulle.
Final bid1,600 SEK
50811
Tore Ahlsén, taklampor, 2 st, klädda i vitt tyg, stomme av metall, Gärsnäs, 1900-talets andra hälft.
Final bid650 SEK
50810
Matta, ull, märkt AR.
Final bid450 SEK
50809
Sockerskål, porslin, musselmalet, halvblond, Royal Copenhagen.
Final bid350 SEK
50808
Gardiner, 4 st, linne.
Final bid100 SEK
50807
Skål på fot, porslin, musselmalet, helblond, Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK
50804
Verandagrupp, 4 delar, trä/textil, 1900-talets början.
Final bid500 SEK
50805
Lalique, figuriner, 3 st, glas, Frankrike.
Final bid125 SEK
50803
Krus, 4 st, stengods, Rörstrand.
Final bid450 SEK
50802
Niels Gammelgaard, "Järpen", fåtölj och bord, metall/glas, IKEA.
Final bid350 SEK
50801
Figurin, porslin, Wallendorf.
Final bid300 SEK
50796
Stolar, ett par, formpressad trä, replikor, 2000-tal.
Final bid2,100 SEK
Est1,800 SEK
50799
Bert-Johnny Nilsson, litografi 79/290, signerad.
Final bid125 SEK
50798
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Tiger'' ur serien Afrika. Gustavsberg.
Final bid900 SEK
50797
Lisa Larson, sparbössa, stengods, ''Gunnar Sträng'', Gustavsberg.
Final bid650 SEK
50795
Krus, 2 st, stengods, Höganäs.
Final bid175 SEK
50792
Ytterfoder, majolika, Jugend.
Final bid250 SEK
50790
Väggfotogenlampa, mässing.
Final bid175 SEK
50794
Soffa och fåtölj, textil, troligen Dux.
Final bid100 SEK
50793
Krus, 3 st, stengods, bl.a Wallåkra.
Final bid100 SEK
50791
Sideboard med skrivskiva, skåp, 4 lådor, teak, 1950/60-tal.
Final bid450 SEK
50789
Mynt, 15 st, silver, Svenska.
Final bid350 SEK
50787
Linneskåp, valnöt med svärtade detaljer, sent 1800-tal.
Final bid950 SEK
50788
Hörnskåp, 1800-tal.
Final bid450 SEK
50780
Lars Österlin, blandteknik 51/190, signerad.
Final bid300 SEK
50779
Stefan Ersson, akvarell, signerad, daterad. 98.
Final bid100 SEK
50776
Köksö, trä/metall, "Stenstorp", IKEA, 2000-tal.
Final bid1,100 SEK
50778
Torsten Erasmie, litografi 37/190, signerad, daterad 1995.
Final bid350 SEK
50777
Affisch, "Elvis - Frank and Johnny", EWES O.B.-tryck. Stockholm, 1966.
Final bid150 SEK
50774
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Final bid1,100 SEK
50770
Ingegerd Linder, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK
50764
Köksö på hjul, trä, 1900/2000-tal.
Final bid950 SEK
50769
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Nini.
Final bid125 SEK
50766
Sybord med låda, björk, 1900-tal.
Final bid600 SEK
50765
Stol, skinn/ek, jugend, 1900-talets början.
Final bid300 SEK
50763
Skrivbord, barockstil, ek, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK