50604
Konstböcker, Svenskt Konstnärslexikon I-V, Allhems
Final bid550 SEK

49630
Gitarr, Klangola.
Final bid100 SEK

50605
Färgspruta, Powerline 969.
Final bid100 SEK

50603
Tomtar, 2 st, lergods 1900-tal.
Final bid300 SEK

50601
Bordslampa, industridesign, mässing/trä, 2-ledad arm, 1900-talets början.
Final bid1,200 SEK

50602
Bordslampa, metall, ställbar skärm, omkring 1900-talets mitt.
Final bid1,600 SEK

50600
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid250 SEK

50599
Bjällerkrans, 10 bjällror, skinn/mässing.
Final bid125 SEK

50598
Spiskrön, gjutjärn, 1800/1900-tal.
Final bid650 SEK

50592
Karaffer med propp, 2 st, blått glas, bl.a Empoli, Italien.
Final bid600 SEK

50597
Gunnar Ander, ljusstakar, ett par, mässing/glas, Ystad Metall.
Final bid400 SEK

50596
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, mässing/glas, Ystad Metall.
Final bid300 SEK

50595
Lasse Åberg, ölglas, 12 st, olikas motiv, "Konst på glas"
Final bid700 SEK

50594
Fotoramar, 10 st, obegagnade.
Final bid150 SEK

50593
Skrivbordsställ, trä med mässingsdetaljer.
Final bid900 SEK

50590
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid225 SEK

50591
Taklampor, 2 st, plåt, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

50589
Coasters m.m, 21 delar, mest teak.
Final bid225 SEK

50588
Skolplanscher, 2 st, Esselte Stockholm, 1948.
Final bid450 SEK

50587
Stövelknekt, metall.
Final bid200 SEK

50586
Hockeykort m.m, ett parti.
Final bid100 SEK

50585
Pussel, pusselmatta, spel, 4 delar.
Final bid300 SEK

50583
DeWalt, skruvdragare,2 batterier, laddare och väska.
Final bid600 SEK

50582
Trasmattor, 2 st, textil.
Final bid450 SEK

50580
Serveringsbricka/bord, bambu/rotting, 1900-tal.
Final bid200 SEK

50579
Hatthylla, metall, 1900-talets senare del.
Final bid150 SEK

50578
Tallrikshyllor, 2 st, trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

50577
Spegel, oktagonal, förgylld ram, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK

50573
Lampetter, ett par, malm.
Final bid200 SEK

50575
Göran Wärff, skål, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid550 SEK

50574
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
Final bid150 SEK

50571
Ljusstake, 7-armad, mässing.
Final bid225 SEK

50570
Bordslampor, omgjorda från ljusstakar, ett par, mässing.
Final bid100 SEK

50565
Gunnar Ander, ljusstake, 4-armad, koppar/smide, Ystad Metall.
Final bid500 SEK

50569
Technics, stereroanläggning, 2 högtalare och hifi-rack.
Final bid550 SEK

50568
Spegeltavlor, 4 st.
Final bid125 SEK

50567
Stegpall, metall, hopfällbar.
Final bid125 SEK

50566
Pall, trä/skinn, 1900-tal.
Final bid175 SEK

50564
Sidobord, 2 lådor, trä, intarsia, 1900-tal.
Final bid350 SEK

50563
Star Wars, schack, 33 delar, komplett.
Final bid400 SEK

50562
Hörnskåp, sk stolpaskåp, allmoge, mörkbetsad ek, svärtade kolonner och skuren dekor, inläggningar, troligen Småland, 1700-1800-tal.
Final bid550 SEK

50561
Bokmärken, ca 700 st.
Final bid150 SEK

50559
Stansar, bokbindarverktyg m.m, ett parti.
Final bid800 SEK

50560
Toddyskedar, 12 st, nysilver, nr. 1-12.
Final bid225 SEK

50558
Spann och balja, koppar.
Final bid200 SEK

50557
Bang & Olufsen, förstärkare, Beomaster 3000, typ 2402.
Final bid225 SEK

50555
Ramekin, hjärtformad, stengods, Le Creuset.
Final bid100 SEK

50554
Lu Klopfer, vas, keramik, för Johan Lipp, Mering, Tyskland, 1950-tal.
Final bid250 SEK