Konstböcker, Svenskt Konstnärslexikon I-V, Allhems
50604
Final bid550 SEK
Gitarr, Klangola.
49630
Gitarr, Klangola.
Final bid100 SEK
Färgspruta, Powerline 969.
50605
Färgspruta, Powerline 969.
Final bid100 SEK
Tomtar, 2 st, lergods 1900-tal.
50603
Final bid300 SEK
Bordslampa, industridesign, mässing/trä, 2-ledad arm, 1900-talets början.
50601
Final bid1,200 SEK
Bordslampa, metall, ställbar skärm, omkring 1900-talets mitt.
50602
Final bid1,600 SEK
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
50600
Final bid250 SEK
Bjällerkrans, 10 bjällror, skinn/mässing.
50599
Final bid125 SEK
Spiskrön, gjutjärn, 1800/1900-tal.
50598
Final bid650 SEK
Karaffer med propp, 2 st, blått glas, bl.a Empoli, Italien.
50592
Final bid600 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar, ett par, mässing/glas, Ystad Metall.
50597
Final bid400 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, mässing/glas, Ystad Metall.
50596
Final bid300 SEK
Lasse Åberg, ölglas, 12 st, olikas motiv, "Konst på glas"
50595
Final bid700 SEK
Fotoramar, 10 st, obegagnade.
50594
Fotoramar, 10 st, obegagnade.
Final bid150 SEK
Skrivbordsställ, trä med mässingsdetaljer.
50593
Final bid900 SEK
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
50590
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Taklampor, 2 st, plåt, 1900-talets andra hälft.
50591
Final bid500 SEK
Coasters m.m, 21 delar, mest teak.
50589
Final bid225 SEK
Skolplanscher, 2 st, Esselte Stockholm, 1948.
50588
Final bid450 SEK
Stövelknekt, metall.
50587
Stövelknekt, metall.
Final bid200 SEK
Hockeykort m.m, ett parti.
50586
Hockeykort m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Pussel, pusselmatta, spel, 4 delar.
50585
Final bid300 SEK
DeWalt, skruvdragare,2 batterier, laddare och väska.
50583
Final bid600 SEK
Trasmattor, 2 st, textil.
50582
Trasmattor, 2 st, textil.
Final bid450 SEK
Serveringsbricka/bord, bambu/rotting, 1900-tal.
50580
Final bid200 SEK
Hatthylla, metall, 1900-talets senare del.
50579
Final bid150 SEK
Tallrikshyllor, 2 st, trä, 1900-talets andra hälft.
50578
Final bid400 SEK
Spegel, oktagonal, förgylld ram, 1800/1900-tal.
50577
Final bid300 SEK
Lampetter, ett par, malm.
50573
Lampetter, ett par, malm.
Final bid200 SEK
Göran Wärff,  skål, glas, Kosta Boda, signerad.
50575
Final bid550 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
50574
Final bid150 SEK
Ljusstake, 7-armad, mässing.
50571
Ljusstake, 7-armad, mässing.
Final bid225 SEK
Bordslampor, omgjorda från ljusstakar, ett par, mässing.
50570
Final bid100 SEK
Gunnar Ander, ljusstake, 4-armad, koppar/smide, Ystad Metall.
50565
Final bid500 SEK
Technics, stereroanläggning, 2 högtalare och hifi-rack.
50569
Final bid550 SEK
Spegeltavlor, 4 st.
50568
Spegeltavlor, 4 st.
Final bid125 SEK
Stegpall, metall, hopfällbar.
50567
Stegpall, metall, hopfällbar.
Final bid125 SEK
Pall, trä/skinn, 1900-tal.
50566
Pall, trä/skinn, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Sidobord, 2 lådor, trä, intarsia, 1900-tal.
50564
Final bid350 SEK
Star Wars, schack, 33 delar, komplett.
50563
Final bid400 SEK
Hörnskåp, sk stolpaskåp, allmoge, mörkbetsad ek, svärtade kolonner och skuren dekor, inläggningar, troligen Småland, 1700-1800-tal.
50562
Final bid550 SEK
Bokmärken, ca 700 st.
50561
Bokmärken, ca 700 st.
Final bid150 SEK
Stansar, bokbindarverktyg m.m, ett parti.
50559
Final bid800 SEK
Toddyskedar, 12 st, nysilver, nr. 1-12.
50560
Final bid225 SEK
Spann och balja, koppar.
50558
Spann och balja, koppar.
Final bid200 SEK
Bang & Olufsen, förstärkare, Beomaster 3000, typ 2402.
50557
Final bid225 SEK
Ramekin, hjärtformad, stengods, Le Creuset.
50555
Final bid100 SEK
Lu Klopfer, vas, keramik, för Johan Lipp, Mering, Tyskland, 1950-tal.
50554
Final bid250 SEK