Skruvdragare med tillbehör, DeWalt.
59730
Final bid550 SEK
Dessertbestick och bakelsegafflar, 36 st, nysilver, "Amsterdam", AB NilsJohan, 1960/70-tal.
59731
Final bid500 SEK
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
59728
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
Final bid100 SEK
Kay Bojesen, fiskbestick, 12 st, rostfritt stål, Grand Prix.
59727
Final bid400 SEK
Vaser m.m, 6 delar, porslin, bl. a Björn Wiinblad, Rosenthal.
59726
Final bid225 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/trä/glas.
59725
Final bid350 SEK
Jonas Grundell, ljusstake, trä/metall, "Nordic light", Design House, Stockholm.
59724
Final bid300 SEK
Matbord och 6 stolar, jakaranda, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro.
59723
Final bid2,300 SEK
Väggplaketter, 2 st, keramik, Makkum, Holland, 1800-talets första del.
59722
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Knappdragspel, 773, Hagström.
59720
Knappdragspel, 773, Hagström.
Final bid350 SEK
Lounge/trädgårdsgrupp, 7 delar, plastrotting, samt dynor/kuddar och 2 glasskivor till bord.
59718
Final bid500 SEK
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall.
59717
Final bid650 SEK
Robert Revival, radio, 2 st, Model No R250.
59716
Final bid250 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, tenn/trä/textil, art deco.
59715
Final bid250 SEK
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
59714
Final bid2,400 SEK
Satsbord, teak, 1900-talets andra hälft.
59713
Final bid1,100 SEK
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59711
Final bid650 SEK
Väggskulpturer m.m, 12 delar, olika material, Asien/Afrika.
59712
Final bid100 SEK
Byrå, 5 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59709
Final bid400 SEK
Signe Persson-Melin, karaffer, 7 st, glas, "Jungfru", Boda.
59710
Final bid150 SEK
Kopparpannor, 4 st.
59706
Kopparpannor, 4 st.
Final bid450 SEK
59708
Final bid200 SEK
Yngve Ekström, "Thea", serveringsvagn på hjultrissor, fällbara klaffar, teak, 1950/60-tal.
59707
Final bid1,600 SEK
Carl-Harry Stålhane, hänkelvas, stengods, Rörstrand.
59703
Final bid400 SEK
Byrå, 12 lådor, trä.
59704
Byrå, 12 lådor, trä.
Final bid1,200 SEK
Väggfotogenlampor, ett par, metall/glas.
59705
Final bid100 SEK
Figurin, häst, porslin, Royal Dux Bohemia, Tjeckoslovakien.
59702
Final bid800 SEK
Taklampa, glas/metall, Fontana Arte, Milano, Italien.
59700
Final bid1,500 SEK
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
59697
Final bid1,500 SEK
Klappstolar, 3 st, trä, "Terje", IKEA.
59701
Final bid125 SEK
Golvlampa, ställbar, metall/textil.
59699
Final bid300 SEK
Dockor , ett parti, bl. a Kent och Barbie.
59698
Final bid250 SEK
Stolar, 4 st, textil/trä, samtida.
59696
Final bid100 SEK
Vikskärm, textil/metall.
59695
Vikskärm, textil/metall.
Final bid150 SEK
Soffa och fåtölj, Chesterfield-modell, skinn.
59693
Final bid11,000 SEK
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
59687
Final bid3,600 SEK
Dockkläder m.m, ett parti, bl.a Barbie.
59692
Final bid700 SEK
Vas, flussglas.
59691
Vas, flussglas.
Final bid100 SEK
Senapskula och skål, metall/keramik, senapskula från Skultuna.
59690
Final bid400 SEK
Oscar Reutersvärd, ''326 gkgk'', litografi E.A, signerad.
59688
Final bid500 SEK
Helge Sibast, "No8", stol, ek/konstskinn, Sibast Furniture.
59685
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Karl Lundborg, ''Motiv från Gislövs strand'', olja på duk, signerad, 1968.
59682
Final bid850 SEK
Remmare, 6 st, glas, 1900-tal.
59684
Final bid175 SEK
Bankett, textil/trä, 2000-tal.
59683
Final bid225 SEK
59675
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
Philippe Starck, barnstol, plast,  ''Lou Lou Ghost'', Kartell.
59680
Final bid350 SEK
Boksnurra, fanérad idegran, dekor av intarsia, England, 1900-talets senare del.
59678
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Matbord, körsbär, 1900-talets senare del.
59677
Final bid100 SEK