Highest bid

58412
Ole Ahlberg, litografier, 2 st, signerade, daterade 1985.
Final bidNo bids

58434
Affisch, "Regalskeppet Vasa 1628".
Final bidNo bids

58459
Golvvärmelister och fågelband, ett parti, plast.
Final bidNo bids

58465
Figuriner, 3 + 2 st, porslin och glas, 1900-tal.
Final bidNo bids

58484
Gösta Lindqvist, litografi nr 30/50, signerad.
Final bidNo bids

58486
Skolplanscher, 2 st.
Final bidNo bids

58490
Moccaservis, 24 delar, glas, Gullaskuf, 1900-talets mitt.
Final bidNo bids

58499
Klistermärken, 7 st, Olympiaden i Stockholm 1912, franska.
Final bidNo bids

58547
Muggar och ljusstakar, 11 delar, keramik, bl. a Rolf Berg.
Final bidNo bids

58575
Skrivmaskin i väska, Remington Rand.
Final bidNo bids

58596
Kaffeservis, 14 delar, porslin, Württemberg.
Final bidNo bids

58666
Louis Bastin, etsning nr 74/115, signerad.
Final bidNo bids

58669
Hildegard Falk, olja på duk, signerad.
Final bidNo bids

58672
Suzanne Nessim, etsning nr 31/50, signerad, 1975.
Final bidNo bids

58704
Soffa, Chesterfield-modell, 3-sits, skinn, 1900-talets andra hälft.
Final bidNo bids

58772
Julgransfötter, 5 st, bl.a Stjärnan.
Final bidNo bids

58783
Tatueringstavlor, ett parti.
Final bidNo bids

58904
Soffa, bord och stolar, 8 delar, textil/trä, 1900-tal.
Final bidNo bids

58911
Beslag, metall, olika modeller, parti, Elito.
Final bidNo bids

58957
Leksaksfigurer, ett parti, mest plast, bl. a Kalle Anka och Smurf.
Final bidNo bids

58965
Gardinhållare, tofsar m.m, ett parti.
Final bidNo bids

58990
Alessi, serveringsbricka, metall/plast.
Final bidNo bids

59149
Bord, trä/metall, Kina.
Final bidNo bids

59150
Soffa, textil/trä, 1900-tal.
Final bidNo bids

59215
Figurin, 2 st, blanc de chine, 1900-tal.
Final bidNo bids

59229
Laxbräda, metall/trä, Scandia present.
Final bidNo bids

59257
Fåtöljer, ett par, trä/textil, 1900-talets andra hälft.
Final bidNo bids

59271
Kerstin Holmgren, olja på duk, signerad.
Final bidNo bids

59292
Sagoserien m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bidNo bids
Est1,500 SEK

59299
Tobaksburkar, 5 st, keramik/trä.
Final bidNo bids

59309
Sidenbroderi, Kina
Final bidNo bids

59315
Hundsläde, dragsele m.m, trä/bambu/textil, Segebaden-Berg AB, Säter.
Final bidNo bids

59324
Planscher, 2 st, kroppens anatomi, laminerade, Anatomical Chart Co.
Final bidNo bids

59358
Delar till hyllsystem, trä/glas/metall, "Montana".
Final bidNo bids

59468
Takfönster, öppningsbart, gjutjärn/glas.
Final bidNo bids

59474
Elgrill, Johansson & Hällgren 9552.
Final bidNo bids

59498
Soffbord, trä/glas/metall, med världskarta.
Final bidNo bids

59527
Skolplanscher, 2 st.
Final bidNo bids

59532
Folke Persson, litografi nr 234/260, signerad, daterad 1951.
Final bidNo bids

59570
Per-Olof Nilsson, etsningar, 2 st, signerade, daterade -78.
Final bidNo bids

59571
Bordstabeletter, 4 st, antracit, skinn, "Nupo Square", Lind DNA.
Final bidNo bids

59608
Oidentifierad konstnär, marint motiv, olja på pannå, signerad C.W.
Final bidNo bids

59626
Skovel, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
Final bidNo bids

59642
Bordsdukar, 4 delar, linne.
Final bidNo bids

59653
Golvljusstake och väggljusstake, smide.
Final bidNo bids

59679
Bertil Fridhagen, sängbord med låda, vitlackerad trä, Bodafors, 1900-talets mitt.
Final bidNo bids

59719
Vaser med dekorativa stenar, 2 st, glas.
Final bidNo bids

59721
Julgransfot, smide, 1900-tal.
Final bidNo bids