Ole Ahlberg, litografier, 2 st, signerade, daterade 1985.
58412
Final bidNo bids
Affisch, "Regalskeppet Vasa 1628".
58434
Final bidNo bids
Golvvärmelister och fågelband, ett parti, plast.
58459
Final bidNo bids
Figuriner, 3 + 2 st, porslin och glas, 1900-tal.
58465
Final bidNo bids
Gösta Lindqvist, litografi nr 30/50, signerad.
58484
Final bidNo bids
Skolplanscher, 2 st.
58486
Skolplanscher, 2 st.
Final bidNo bids
Moccaservis, 24 delar, glas, Gullaskuf, 1900-talets mitt.
58490
Final bidNo bids
Klistermärken, 7 st, Olympiaden i Stockholm 1912, franska.
58499
Final bidNo bids
Muggar och ljusstakar, 11 delar, keramik, bl. a Rolf Berg.
58547
Final bidNo bids
Skrivmaskin i väska, Remington Rand.
58575
Final bidNo bids
Kaffeservis, 14 delar, porslin, Württemberg.
58596
Final bidNo bids
Louis Bastin, etsning nr 74/115, signerad.
58666
Final bidNo bids
Hildegard Falk, olja på duk, signerad.
58669
Final bidNo bids
Suzanne Nessim, etsning nr 31/50, signerad, 1975.
58672
Final bidNo bids
Soffa, Chesterfield-modell, 3-sits, skinn, 1900-talets andra hälft.
58704
Final bidNo bids
Julgransfötter, 5 st, bl.a Stjärnan.
58772
Final bidNo bids
Tatueringstavlor, ett parti.
58783
Tatueringstavlor, ett parti.
Final bidNo bids
Soffa, bord och stolar, 8 delar, textil/trä, 1900-tal.
58904
Final bidNo bids
Beslag, metall, olika modeller, parti, Elito.
58911
Final bidNo bids
Leksaksfigurer, ett parti, mest plast, bl. a Kalle Anka och Smurf.
58957
Final bidNo bids
Gardinhållare, tofsar m.m, ett parti.
58965
Final bidNo bids
Alessi, serveringsbricka, metall/plast.
58990
Final bidNo bids
Bord, trä/metall, Kina.
59149
Bord, trä/metall, Kina.
Final bidNo bids
Soffa, textil/trä, 1900-tal.
59150
Soffa, textil/trä, 1900-tal.
Final bidNo bids
Figurin, 2 st, blanc de chine, 1900-tal.
59215
Final bidNo bids
Laxbräda, metall/trä, Scandia present.
59229
Final bidNo bids
Fåtöljer, ett par, trä/textil, 1900-talets andra hälft.
59257
Final bidNo bids
Kerstin Holmgren, olja på duk, signerad.
59271
Final bidNo bids
Sagoserien m.m, ett parti, 1900-tal.
59292
Final bidNo bids
Est1,500 SEK
Tobaksburkar, 5 st, keramik/trä.
59299
Final bidNo bids
Sidenbroderi, Kina
59309
Sidenbroderi, Kina
Final bidNo bids
Hundsläde, dragsele m.m, trä/bambu/textil, Segebaden-Berg AB, Säter.
59315
Final bidNo bids
Planscher, 2 st, kroppens anatomi, laminerade, Anatomical Chart Co.
59324
Final bidNo bids
Delar till hyllsystem, trä/glas/metall, "Montana".
59358
Final bidNo bids
Takfönster, öppningsbart, gjutjärn/glas.
59468
Final bidNo bids
Elgrill, Johansson & Hällgren 9552.
59474
Final bidNo bids
Soffbord, trä/glas/metall, med världskarta.
59498
Final bidNo bids
Skolplanscher, 2 st.
59527
Skolplanscher, 2 st.
Final bidNo bids
Folke Persson, litografi nr 234/260, signerad, daterad 1951.
59532
Final bidNo bids
Per-Olof Nilsson, etsningar, 2 st, signerade, daterade -78.
59570
Final bidNo bids
Bordstabeletter, 4 st, antracit, skinn, "Nupo Square", Lind DNA.
59571
Final bidNo bids
Oidentifierad konstnär, marint motiv, olja på pannå, signerad C.W.
59608
Final bidNo bids
Skovel, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
59626
Final bidNo bids
Bordsdukar, 4 delar, linne.
59642
Bordsdukar, 4 delar, linne.
Final bidNo bids
Golvljusstake och väggljusstake, smide.
59653
Final bidNo bids
Bertil Fridhagen, sängbord med låda, vitlackerad trä, Bodafors, 1900-talets mitt.
59679
Final bidNo bids
Vaser med dekorativa stenar, 2 st, glas.
59719
Final bidNo bids
Julgransfot, smide, 1900-tal.
59721
Julgransfot, smide, 1900-tal.
Final bidNo bids