Tv, LG 55UR78006LK, med fjärrkontroll.
59308
Final bid3,800 SEK
Väggplaketter, 2 st, keramik, Makkum, Holland, 1800-talets första del.
59722
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Matskedar, 6 st, silver, Ludvig Edvard Liljeblad, 1859.
59961
Final bid3,800 SEK
Matskedar, 7 st, silver, olika modeller.
59963
Final bid3,800 SEK
Gulddelar, 10 st, 18k.
48509
Gulddelar, 10 st, 18k.
Final bid3,700 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Emma'', Gustavsberg, signerad.
48611
Final bid3,700 SEK
Carl Malmsten, "Stora fjäderbrickan", fåtöljer, ett par, björk/textil, Åfors Möbelfabrik.
50195
Final bid3,700 SEK
Anders Pehrson, taklampa, glas/metall, ''Crystal'', Studio Åhus.
51148
Final bid3,700 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Hans Billgren, skyddsängel, väggrelief, keramik, signerad a tergo.
51544
Final bid3,700 SEK
Leica III Red Dial, kamera, nr 812132.
51633
Final bid3,700 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Bang & Olufsen, 40-tums 4K UHD-TV,  med fjärrkontroll och golvstativ.
52212
Final bid3,700 SEK
Grythyttan, trädgårdsgrupp, 7 delar, trä, metall.
52627
Final bid3,700 SEK
Trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, samtida.
53609
Final bid3,700 SEK
Axel Kandell, stolar, 7 st, böjträ/textil, "Cattelin", Gemla, 1900-talets andra hälft.
53682
Final bid3,700 SEK
Bägare och punschbägare, 15 delar, silver.
53832
Final bid3,700 SEK
Karl-Erik Ekselius, bord och 4 stolar, teak/textil, 1960-tal.
54659
Final bid3,700 SEK
54771
Final bid3,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Matsalsgrupp, 7 delar, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
56094
Final bid3,700 SEK
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58763
Final bid3,700 SEK
Est1,500 SEK
Duk och servetter, 1+12, linne, "Nobel Jubilee", Klässbols Linneväveri.
59101
Final bid3,700 SEK
Bokskåp, flammig björk/glas.
60923
Bokskåp, flammig björk/glas.
Final bid3,700 SEK
Esaias Thorén, olja på pannå, signerad.
43490
Final bid3,600 SEK
Golvstringhylla, 5 plan, trä/metall, 1960-tal.
43996
Final bid3,600 SEK
Sven-Åke Ekberg, skulpturer, 2 st, metall på träsockel, ''Kallesia'' och ''Maxi Mini'', signerade, daterad 1991 och 1997.
47126
Final bid3,600 SEK
Nils Landberg, glasservis, 55 delar, "Gustav II Adolf", Orrefors.
47274
Final bid3,600 SEK
Silverbestick, 27 delar, Rosenholm, GAB, bruttovikt 1070 gr.
48761
Final bid3,600 SEK
Sam Larsson, "Sam", skrivbordsstol, skinn/krom, Dux, 1900-talets andra hälft.
50198
Final bid3,600 SEK
Parkbänk, aluminium/trä, Byarum.
52631
Final bid3,600 SEK
Elljusstake, "Bukett", Luma, 1900-talets andra hälft.
53013
Final bid3,600 SEK
Damfickur, 14 k guld.
53413
Damfickur, 14 k guld.
Final bid3,600 SEK
Affärsdisk med monterskåp, trä/glas, 1900-tal.
55058
Final bid3,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
W.F Smith, England, olja på duk, signerad.
55665
Final bid3,600 SEK
Frimärken, svenska årssamlingar, 1972-2009, kompletta, postfriskt.
58307
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Bestickservisdelar, 26 st, silver, ''Chippendale'',  C.G.Hallberg, 1944.
58350
Final bid3,600 SEK
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
59687
Final bid3,600 SEK
Bestick m.m, 75+2 st, nysilver, bl.a "Cheri", Henning Seidelin, Frigast/GAB.
60909
Final bid3,600 SEK
Omega Seamaster Automatic, armbandsur, stål.
48154
Final bid3,500 SEK
Fåtöljer, ett par, textil/trä, "Monza", Buhréns.
52644
Final bid3,500 SEK
54347
Final bid3,500 SEK
Est5,000 - 5,500 SEK
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
58137
Final bid3,500 SEK
Silver, 13 delar.
58226
Silver, 13 delar.
Final bid3,500 SEK
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
58551
Final bid3,500 SEK
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
59535
Final bid3,500 SEK
Est2,500 SEK
Bertil Vallien, glasservis, 75 delar, ''Chateau'', Kosta Boda.
60152
Final bid3,500 SEK
Est4,000 SEK
Ringar, 2 st, akvamariner/guld 18k.
60677
Final bid3,500 SEK
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
44894
Final bid3,400 SEK
Ring, 20K guld.
46646
Ring, 20K guld.
Final bid3,400 SEK
Ring, 20K guld.
46648
Ring, 20K guld.
Final bid3,400 SEK