Highest bid

59308
Tv, LG 55UR78006LK, med fjärrkontroll.
Final bid3,800 SEK

59722
Väggplaketter, 2 st, keramik, Makkum, Holland, 1800-talets första del.
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK

59961
Matskedar, 6 st, silver, Ludvig Edvard Liljeblad, 1859.
Final bid3,800 SEK

59963
Matskedar, 7 st, silver, olika modeller.
Final bid3,800 SEK

48509
Gulddelar, 10 st, 18k.
Final bid3,700 SEK

48611
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Emma'', Gustavsberg, signerad.
Final bid3,700 SEK

50195
Carl Malmsten, "Stora fjäderbrickan", fåtöljer, ett par, björk/textil, Åfors Möbelfabrik.
Final bid3,700 SEK

51148
Anders Pehrson, taklampa, glas/metall, ''Crystal'', Studio Åhus.
Final bid3,700 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK

51544
Hans Billgren, skyddsängel, väggrelief, keramik, signerad a tergo.
Final bid3,700 SEK

51633
Leica III Red Dial, kamera, nr 812132.
Final bid3,700 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK

52212
Bang & Olufsen, 40-tums 4K UHD-TV, med fjärrkontroll och golvstativ.
Final bid3,700 SEK

52627
Grythyttan, trädgårdsgrupp, 7 delar, trä, metall.
Final bid3,700 SEK

53609
Trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, samtida.
Final bid3,700 SEK

53682
Axel Kandell, stolar, 7 st, böjträ/textil, "Cattelin", Gemla, 1900-talets andra hälft.
Final bid3,700 SEK

53832
Bägare och punschbägare, 15 delar, silver.
Final bid3,700 SEK

54659
Karl-Erik Ekselius, bord och 4 stolar, teak/textil, 1960-tal.
Final bid3,700 SEK

54771
Final bid3,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK

56094
Matsalsgrupp, 7 delar, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
Final bid3,700 SEK

58763
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Final bid3,700 SEK
Est1,500 SEK

59101
Duk och servetter, 1+12, linne, "Nobel Jubilee", Klässbols Linneväveri.
Final bid3,700 SEK

60923
Bokskåp, flammig björk/glas.
Final bid3,700 SEK

43490
Esaias Thorén, olja på pannå, signerad.
Final bid3,600 SEK

43996
Golvstringhylla, 5 plan, trä/metall, 1960-tal.
Final bid3,600 SEK

47126
Sven-Åke Ekberg, skulpturer, 2 st, metall på träsockel, ''Kallesia'' och ''Maxi Mini'', signerade, daterad 1991 och 1997.
Final bid3,600 SEK

47274
Nils Landberg, glasservis, 55 delar, "Gustav II Adolf", Orrefors.
Final bid3,600 SEK

48761
Silverbestick, 27 delar, Rosenholm, GAB, bruttovikt 1070 gr.
Final bid3,600 SEK

50198
Sam Larsson, "Sam", skrivbordsstol, skinn/krom, Dux, 1900-talets andra hälft.
Final bid3,600 SEK

52631
Parkbänk, aluminium/trä, Byarum.
Final bid3,600 SEK

53013
Elljusstake, "Bukett", Luma, 1900-talets andra hälft.
Final bid3,600 SEK

53413
Damfickur, 14 k guld.
Final bid3,600 SEK

55058
Affärsdisk med monterskåp, trä/glas, 1900-tal.
Final bid3,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

55665
W.F Smith, England, olja på duk, signerad.
Final bid3,600 SEK

58307
Frimärken, svenska årssamlingar, 1972-2009, kompletta, postfriskt.
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK

58350
Bestickservisdelar, 26 st, silver, ''Chippendale'', C.G.Hallberg, 1944.
Final bid3,600 SEK

59687
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
Final bid3,600 SEK

60909
Bestick m.m, 75+2 st, nysilver, bl.a "Cheri", Henning Seidelin, Frigast/GAB.
Final bid3,600 SEK

48154
Omega Seamaster Automatic, armbandsur, stål.
Final bid3,500 SEK

52644
Fåtöljer, ett par, textil/trä, "Monza", Buhréns.
Final bid3,500 SEK

54347
Final bid3,500 SEK
Est5,000 - 5,500 SEK

58137
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
Final bid3,500 SEK

58226
Silver, 13 delar.
Final bid3,500 SEK

58551
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
Final bid3,500 SEK

59535
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
Final bid3,500 SEK
Est2,500 SEK

60152
Bertil Vallien, glasservis, 75 delar, ''Chateau'', Kosta Boda.
Final bid3,500 SEK
Est4,000 SEK

60677
Ringar, 2 st, akvamariner/guld 18k.
Final bid3,500 SEK

44894
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
Final bid3,400 SEK

46646
Ring, 20K guld.
Final bid3,400 SEK

46648
Ring, 20K guld.
Final bid3,400 SEK