Highest bid

47412
Lisa Larson, "Beata", stengods, Gustavsberg, signerad Lisa L.
Final bid3,400 SEK

47590
Armbandsur, Tissot Seastar Seven 315T.
Final bid3,400 SEK

47781
LP-skivor, 61 st, rock/prog.
Final bid3,400 SEK

48057
Taklampa, "Bumling", plåt, Anders Pehrson, Atelje Lyktan, Åhus.
Final bid3,400 SEK

48653
Matta, Isfahan, Bakhtiar, Persien, handknuten, ull.
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK

50823
Woldemar Tank, olja på duk, signerad, daterad 1947.
Final bid3,400 SEK

53418
Armbandsur, Omega Genéve, 14 k guldboett, manuell, ca 1970.
Final bid3,400 SEK

53611
Sängbord, ett par, gustaviansk stil, trä, 1900-tal.
Final bid3,400 SEK

56142
Folkdräkt m.m. ett parti.
Final bid3,400 SEK

57780
Christian Dior, Paris, armbandsur, dam.
Final bid3,400 SEK

57851
Mads Caprani, golvlampa, bok, gjutjärnsfot, Danmark, 1970-tal.
Final bid3,400 SEK

58348
Bestickservisdelar, 12 st, silver 875.
Final bid3,400 SEK

58540
Vinterdäck, 4 st, Laufenn 205/55R16 91T ,M+S, på aluminiumfälg.
Final bid3,400 SEK

57924
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Giraff'' ur serien ''Stora Zoo'', Gustavsberg.
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK

59694
Andrea Tosetto, taklampa, metall/glas, ''Ovi Rondo'', Studio Italia.
Final bid3,400 SEK

44224
Pokal, silver 830, 1945.
Final bid3,300 SEK

44615
Kaktus/Agave, ett par.
Final bid3,300 SEK

47360
Örhängen, 2 par, guld 18k.
Final bid3,300 SEK

50958
Bägare, brudkrona, m.m, 4 delar, silver.
Final bid3,300 SEK

52356
Soffbord, alm, Söwe Konst.
Final bid3,300 SEK

52475
Matta, Sivas, Rumänien, ull.
Final bid3,300 SEK

56541
Kaffeservis, 26 delar, Musselmalet ''Halvblond'', Royal Copenhagen.
Final bid3,300 SEK
Est2,500 SEK

56730
Klas Sundkvist, olja på duk, signerad.
Final bid3,300 SEK

57301
Takkrona, för 8 ljus, 9 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Final bid3,300 SEK

46640
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
Final bid3,200 SEK

46914
Anders Pehrson, taklampa,
metall/plast, ''Bumling'', Atelje Lyktan.
Final bid3,200 SEK

46649
Ringar, 2 st, 20K guld.
Final bid3,200 SEK

47855
Berndt Friberg, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad med studiohanden.
Final bid3,200 SEK

50203
Fåtöljer, ett par, skinn, furninova.
Final bid3,200 SEK

51005
Tråg ombyggt till bord, ek, 1800-tal, Frankrike.
Final bid3,200 SEK

51406
Bang & Olufsen, musikanläggning, Beosystem 4500, samt högtalare, ett par.
Final bid3,200 SEK

52123
Djupmätare från ubåten Sjöhästen eller Sjöormen, mässing, 1930-tal.
Final bid3,200 SEK

52255
Matta, tuftad ull, Artek.
Final bid3,200 SEK

52664
Erika Lagelbielke, vinglas, 15 st, "Intermezzo", Orrefors.
Final bid3,200 SEK

53431
Hans Olsen, "Roundette", stolar, 4 st, teak/konstläder, Frem Røjle, Danmark, 1950/60-tal.
Final bid3,200 SEK
Est5,000 SEK

54266
Karin Björquist, "Vardag", matservis, 43 delar, porslin, Gustavsberg.
Final bid3,200 SEK

54986
Kaffekanna, silver, handtag i svärtat trä, GAB, 1903.
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK

55039
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Musselmalet ''Helblond'', Royal Copenhagen.
Final bid3,200 SEK

55369
Matbord, teak, 1960-tal.
Final bid3,200 SEK

55606
Final bid3,200 SEK

56257
Stig Lindberg, vas, fajans, "Karneval", Gustavsberg Studio, 1958-1962.
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK

57036
Victor Vasarely, serigrafi nr 6/40, signerad.
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK

57972
Bestick m.m, ett parti, silver.
Final bid3,200 SEK

58141
Helge Lundström, ''Gård i åker'', olja på duk, signerad, daterad 1986.
Final bid3,200 SEK

59341
Fåtöljer, 4 st, trä/skinn, Göte Möbler, Nässjö.
Final bid3,200 SEK

59536
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK

59966
Coasters, 6 st, isolit med silverinlägg, T. Wendt.
Final bid3,200 SEK

45043
Bruno Mathsson, fåtölj och fotpall, bok, "Pernilla", Dux.
Final bid3,100 SEK