Lisa Larson, "Beata", stengods, Gustavsberg, signerad Lisa L.
47412
Final bid3,400 SEK
Armbandsur, Tissot Seastar Seven 315T.
47590
Final bid3,400 SEK
LP-skivor, 61 st, rock/prog.
47781
LP-skivor, 61 st, rock/prog.
Final bid3,400 SEK
Taklampa, "Bumling", plåt, Anders Pehrson, Atelje Lyktan, Åhus.
48057
Final bid3,400 SEK
Matta, Isfahan, Bakhtiar, Persien, handknuten, ull.
48653
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
Woldemar Tank, olja på duk, signerad, daterad 1947.
50823
Final bid3,400 SEK
Armbandsur, Omega Genéve, 14 k guldboett, manuell, ca 1970.
53418
Final bid3,400 SEK
Sängbord, ett par, gustaviansk stil, trä, 1900-tal.
53611
Final bid3,400 SEK
Folkdräkt m.m. ett parti.
56142
Folkdräkt m.m. ett parti.
Final bid3,400 SEK
Christian Dior, Paris, armbandsur, dam.
57780
Final bid3,400 SEK
Mads Caprani, golvlampa, bok, gjutjärnsfot, Danmark, 1970-tal.
57851
Final bid3,400 SEK
Bestickservisdelar, 12 st, silver 875.
58348
Final bid3,400 SEK
Vinterdäck, 4 st, Laufenn 205/55R16 91T ,M+S, på aluminiumfälg.
58540
Final bid3,400 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Giraff'' ur serien ''Stora Zoo'', Gustavsberg.
57924
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Andrea Tosetto, taklampa, metall/glas, ''Ovi Rondo'', Studio Italia.
59694
Final bid3,400 SEK
Pokal, silver 830, 1945.
44224
Pokal, silver 830, 1945.
Final bid3,300 SEK
Kaktus/Agave, ett par.
44615
Kaktus/Agave, ett par.
Final bid3,300 SEK
Örhängen, 2 par, guld 18k.
47360
Örhängen, 2 par, guld 18k.
Final bid3,300 SEK
Bägare, brudkrona, m.m, 4 delar, silver.
50958
Final bid3,300 SEK
Soffbord, alm, Söwe Konst.
52356
Soffbord, alm, Söwe Konst.
Final bid3,300 SEK
Matta, Sivas, Rumänien, ull.
52475
Matta, Sivas, Rumänien, ull.
Final bid3,300 SEK
Kaffeservis, 26 delar, Musselmalet ''Halvblond'', Royal Copenhagen.
56541
Final bid3,300 SEK
Est2,500 SEK
Klas Sundkvist, olja på duk, signerad.
56730
Final bid3,300 SEK
Takkrona, för 8 ljus, 9 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
57301
Final bid3,300 SEK
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
46640
Final bid3,200 SEK
Anders Pehrson, taklampa,
metall/plast, ''Bumling'', Atelje Lyktan.
46914
Anders Pehrson, taklampa, metall/plast, ''Bumling'', Atelje Lyktan.
Final bid3,200 SEK
Ringar, 2 st, 20K guld.
46649
Ringar, 2 st, 20K guld.
Final bid3,200 SEK
Berndt Friberg, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad med studiohanden.
47855
Final bid3,200 SEK
Fåtöljer, ett par, skinn, furninova.
50203
Final bid3,200 SEK
Tråg ombyggt till bord, ek, 1800-tal, Frankrike.
51005
Final bid3,200 SEK
Bang & Olufsen, musikanläggning, Beosystem 4500, samt högtalare, ett par.
51406
Final bid3,200 SEK
Djupmätare från ubåten Sjöhästen eller Sjöormen, mässing, 1930-tal.
52123
Final bid3,200 SEK
Matta, tuftad ull, Artek.
52255
Matta, tuftad ull, Artek.
Final bid3,200 SEK
Erika Lagelbielke, vinglas, 15 st, "Intermezzo", Orrefors.
52664
Final bid3,200 SEK
Hans Olsen, "Roundette", stolar, 4 st, teak/konstläder, Frem Røjle, Danmark, 1950/60-tal.
53431
Final bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
Karin Björquist, "Vardag", matservis, 43 delar, porslin, Gustavsberg.
54266
Final bid3,200 SEK
Kaffekanna, silver, handtag i svärtat trä, GAB, 1903.
54986
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Musselmalet ''Helblond'', Royal Copenhagen.
55039
Final bid3,200 SEK
Matbord, teak, 1960-tal.
55369
Matbord, teak, 1960-tal.
Final bid3,200 SEK
55606
Final bid3,200 SEK
Stig Lindberg, vas, fajans, "Karneval", Gustavsberg Studio, 1958-1962.
56257
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
Victor Vasarely, serigrafi nr 6/40, signerad.
57036
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Bestick m.m, ett parti, silver.
57972
Final bid3,200 SEK
Helge Lundström, ''Gård i åker'', olja på duk, signerad, daterad 1986.
58141
Final bid3,200 SEK
Fåtöljer, 4 st, trä/skinn, Göte Möbler, Nässjö.
59341
Final bid3,200 SEK
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
59536
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Coasters, 6 st, isolit med silverinlägg, T. Wendt.
59966
Final bid3,200 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj och fotpall, bok, "Pernilla", Dux.
45043
Final bid3,100 SEK