Ring, guld 23k, 1919.
47354
Ring, guld 23k, 1919.
Final bid3,100 SEK
Karin Björquist, " Stockholm", mat/kaffeservis, 47 delar, porslin, Gustavsberg.
48202
Final bid3,100 SEK
Ring, guld 18k, 1922.
48477
Ring, guld 18k, 1922.
Final bid3,100 SEK
Est3,500 SEK
Fåtöljer, ett par, krom/textil, hjultrissor, 1900-talets senare del.
48526
Final bid3,100 SEK
John-Bertil Häggström, fåtölj, skinn/krom, "Borkum", IKEA, 1970-tal.
48534
Final bid3,100 SEK
Carl Malmsten, "Samsas", soffa, blå klädsel.
50202
Final bid3,100 SEK
Armbandsur, 2 st, bl.a Omega.
50549
Armbandsur, 2 st, bl.a Omega.
Final bid3,100 SEK
Armbandsur, 2 st, Tissot och Eljo.
51082
Final bid3,100 SEK
Matbord och 14 stolar, ek, samtida.
53085
Final bid3,100 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Hänge med kedja till folkdräkt, silver 925/bärnsten.
54311
Final bid3,100 SEK
Dammsugare, Dyson v11 absolute extra, med tillbehör.
55904
Final bid3,100 SEK
Franska spelkort, "Taste me", Lips, 120 kortlekar.
56532
Final bid3,100 SEK
Linneskåp, avlutad furu, 1900-tal.
57441
Final bid3,100 SEK
Klas Sundkvist, skulptur, brons/glas, signerad, daterad 2006.
57887
Final bid3,100 SEK
Mynt, ett parti, delvis silver, Sverige, 1800/1900-tal.
58327
Final bid3,100 SEK
Skåp, valnöt, rokokostil, 1900/2000-tal.
59075
Final bid3,100 SEK
Anna Ehrner, taklampa, ''Anna'', bambu/textil, Ateljé Lyktan, Åhus,1900-talets andra hälft.
60187
Final bid3,100 SEK
Halskedja med hänge, guld 18k.
60676
Final bid3,100 SEK
Bestickservis, 126 delar, nysilver, ''Versailles'', Claude Peter, GAB Gense, Eskilstuna.
45179
Final bid3,000 SEK
Golvlampa/gatlykta, smide/glas, 1900-tal.
46343
Final bid3,000 SEK
Bruno Mathsson, "Pernilla" , fåtölj, trä/textil, DUX.
49187
Final bid3,000 SEK
Bokskåp, mahogny, 1800-talets andra hälft.
52032
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
Bägare, 10 st, silver.
53257
Bägare, 10 st, silver.
Final bid3,000 SEK
Bägare m.m, 9 st, silver, bl.a Lennart Råström, CGR, 1975.
53258
Final bid3,000 SEK
Matta, rölakan.
55372
Matta, rölakan.
Final bid3,000 SEK
Dräktsmycken, bl.a striglakors, 5 delar, silver.
56335
Final bid3,000 SEK
Häradsdräkter, 2 st, med tillbehör, troligen Herrestad.
58041
Final bid3,000 SEK
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
60562
Final bid3,000 SEK
Pinnstolar, 6 st, bok, Slovenien, 1900-tal.
43545
Final bid2,900 SEK
Jules Schyl, olja på pannå, signerad a tergo, daterad juni 1957.
46309
Final bid2,900 SEK
Est2,500 SEK
Madeleine Pyk, "Ryttarstatyn", litografi nr 131/150, signerad.
47231
Final bid2,900 SEK
Handbollsmål, sk standardmål, trä/metall.
47680
Final bid2,900 SEK
Est1,800 SEK
Matservis, 49 delar, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.
48817
Final bid2,900 SEK
Böcker, Stig Eldh, ''Det var då...'' nr. 1-7, 6 st signerade, 1994-2000.
50127
Final bid2,900 SEK
Scott CR1 Comp, landsvägscykel, 28 tum, kolfiber, med tillbehör.
50727
Final bid2,900 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, ek/glas, 1900-tal.
50971
Final bid2,900 SEK
Trädgårdsbord, järnram med stenskiva, 1900-tal.
51053
Final bid2,900 SEK
Byrå, 10 lådor, furu, 1900-talets andra hälft.
52253
Final bid2,900 SEK
Kulturhistorisk lexikon för nordisk medeltid, från vikingatid till reformationstid, 21 band, Allhems Förlag, 1971.
53213
Final bid2,900 SEK
Gräsklippare, Klippo Excellent, självgående.
54600
Final bid2,900 SEK
Matbord och 6 stolar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
55171
Final bid2,900 SEK
Matbord och 10 stolar, furu.
57265
Matbord och 10 stolar, furu.
Final bid2,900 SEK
Figurin, porslin, Spansk dam nr. 1124, Dahl Jensen.
57456
Final bid2,900 SEK
Est1,500 SEK
Edvin Ollers, glasservis, 54 delar, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
59012
Final bid2,900 SEK
Anne Krook, hyllsystem, 4 sektioner, Horreds, 2000-tal.
59291
Final bid2,900 SEK
Stefan Lindahl, ölglas, 11 delar, ''Kalle Anka & hans vänner'', Disney, Fyrklövern.
59674
Final bid2,900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Pall med förvaring, trä/ulltyg, samtida.
60369
Final bid2,900 SEK
Peter Hvidt & Orla Mølgaard, soffbord, teak, France & Daverkosen, Danmark, 1950/60-tal.
59378
Final bid2,900 SEK