Tallrikar och djupa tallrikar, 12+12 st, porslin, "Grön Anna", Rörstrand.
60688
Final bid2,900 SEK
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, stolar, ett par, "Myran", Danmark, 2003.
43338
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
Arne Jacobsen, stol med armstöd, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
44422
Final bid2,800 SEK
Ulla Procopé, teservis, 12 delar, porslin, "Valencia", Arabia.
44884
Final bid2,800 SEK
Ring, 20K guld.
46647
Ring, 20K guld.
Final bid2,800 SEK
Bordssåg, ny klinga, samt extra klinga och tillbehör.
49381
Final bid2,800 SEK
Est1,800 SEK
Cykel, Skeppshult STC, 28 tum, 7-växlad.
51260
Final bid2,800 SEK
Fåtöljer, 6 st, rotting, sent 1900-tal.
51434
Final bid2,800 SEK
Signe Persson-Melin, bestickservis, 34 delar, rostfritt stål, ''Signum'', Boda Nova.
52193
Final bid2,800 SEK
Matta, Heriz, Persien, handknuten, ull.
52477
Final bid2,800 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, skulptur, mässing, för Skultuna, monogramsignerad, 1900-talets andra hälft.
53517
Final bid2,800 SEK
Alfred Wahlberg, efter, olja på duk, osignerad.
53934
Final bid2,800 SEK
54099
Final bid2,800 SEK
Carl Gustaf Fyrwald (1750-1825), spegel, sengustaviansk, Stockholm.
55127
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
Albert Krüger, ''Efter regnbyar'', olja på duk, signerad.
55232
Final bid2,800 SEK
Stig Lindberg, vas, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
55694
Final bid2,800 SEK
Dammsugare, Dyson v12 slim absolute, med tillbehör.
55807
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Boksnurra, mahogny, intarsia, engelsk stil, 1900-talets senare del.
56241
Final bid2,800 SEK
Matbord, trä/metall.
56604
Matbord, trä/metall.
Final bid2,800 SEK
Helge Lundström, ''Sädesfält'', olja på duk, signerad, daterad 1981.
57268
Final bid2,800 SEK
Kappa, blårävspäls.
59495
Kappa, blårävspäls.
Final bid2,800 SEK
Slaglåsgevär.
60409
Slaglåsgevär.
Final bid2,800 SEK
Matta, Gabbeh, ull.
60877
Matta, Gabbeh, ull.
Final bid2,800 SEK
60931
Final bid2,800 SEK
Ljuskrona, Julius Theodor Kalmar (1884-1968), is/Muranoglas, Österrike, 1960/70-tal.
44393
Final bid2,700 SEK
Matta, ull, rölakan, Elsa Ekholm.
44421
Final bid2,700 SEK
Maj Ström, olja på duk, signerad
46666
Final bid2,700 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad.
47497
Final bid2,700 SEK
Handbollsmål, sk standardmål, trä/metall.
47681
Final bid2,700 SEK
Est1,800 SEK
Trädgårdsmöblemang, 5 delar, hopfällbart bord och stolar, teak, Jutlandia.
48423
Final bid2,700 SEK
Byrå, tre lådor, björk, 1800/1900-tal.
49904
Final bid2,700 SEK
Halsband, guld 18k (750).
50547
Halsband, guld 18k (750).
Final bid2,700 SEK
Biblioteksstege, ek, Frankrike, 1900-tal.
50987
Final bid2,700 SEK
Trädgårdssoffa, Norrahammar "Sjöhult", gjutjärn/trä.
51253
Final bid2,700 SEK
Bordslampor, ett par, glas, Bergboms.
51963
Final bid2,700 SEK
Fåtölj, trä/skinn, troligen "Båge", Yngve Ekström, 1900-talets mitt.
52859
Final bid2,700 SEK
Bordslampa, mässing/skinn, Boréns, 1900-talets mitt.
56301
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
Damfickur, 14k guld, 1800/1900-tal.
56471
Final bid2,700 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Franska spelkort, "Taste me", Lips, 108 kortlekar.
56534
Final bid2,700 SEK
Børge Mogensen, stol, teak, Søborg Møbelfabrik, Danmark.
57387
Final bid2,700 SEK
Bägare, sked, mynt m.m, ett parti, bl.a silver.
57445
Final bid2,700 SEK
Matservis, 41 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand.
57782
Final bid2,700 SEK
Takplafond, alabaster.
58262
Takplafond, alabaster.
Final bid2,700 SEK
Rosina Wachtmeister, "Giardino di rose", vas, glas, Goebel.
58838
Final bid2,700 SEK
Matta, rölakan, ull.
58912
Matta, rölakan, ull.
Final bid2,700 SEK
Skrivbord med klaffar, 2 lådor, samt hurts med 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59808
Final bid2,700 SEK
Häradsdräkt, 5 delar, textil, Vemmenhögs härad.
59689
Final bid2,700 SEK
Poul Henningsen, taklampa, plåt, PH 5, Louis Poulsen, Danmark
60777
Final bid2,700 SEK