Matta, orientalisk, handknuten, silke/ull.
48660
Final bid2,200 SEK
Bänk, furu.
49922
Bänk, furu.
Final bid2,200 SEK
Bokhylla, teak, 2 skjutdörrar, 4 lådor och utdragsskiva, 1950/60-tal.
50013
Final bid2,200 SEK
Byrå, engelsk stil, trä, 1900-talets senare del.
50185
Final bid2,200 SEK
Ljusstakar, ett par, porslin, musselmalet, rifflet, Royal Copenhagen.
50905
Final bid2,200 SEK
Oidentifierad konstnär, religiöst motiv, olja på trä, osignerad, 1800-tal.
51028
Final bid2,200 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
51414
Final bid2,200 SEK
Jacob Ängman, bestickservis, 25 delar, silver, ''Rosenholm'', GAB.
52229
Final bid2,200 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Fåtöljer, ett par, skinn/krom, Stressless, 1900-talets senare del.
52610
Final bid2,200 SEK
Matta, textil, orientalisk stil, Bargi.
52835
Final bid2,200 SEK
Kerstin Hörlin-Holmquist, fåtöljer, ett par, valnöt/textil, "Skrindan", OPE-möbler.
53457
Final bid2,200 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Kalle'', Gustavsberg.
53557
Final bid2,200 SEK
Smyckesgarnityr, 4 delar, granater/gulmetall.
54330
Final bid2,200 SEK
Matta, orientalisk, ull.
54759
Matta, orientalisk, ull.
Final bid2,200 SEK
Golfbag, Riviera Deluxe, samt 14 klubbor, 1960/70-tal.
54874
Final bid2,200 SEK
56636
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Jessica Björn, "Aftonstrand", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
56849
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Klackring med sten, guld 18k.
57161
Klackring med sten, guld 18k.
Final bid2,200 SEK
Hyllsystem, "Niklas", Rutger Andersson för Ikea, 1990-tal.
57623
Final bid2,200 SEK
Vitrinskåp, trä/glas, 1900-talets första del.
57724
Final bid2,200 SEK
Matta, "Merino", ull/bomull,svarp, Classic Collection.
57760
Final bid2,200 SEK
Punschbägare, 6+2 st, silver.
58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Final bid2,200 SEK
Katthjälpen! Ett helt parti med konst, porslin, smycken och mycket mer.
59002
Final bid2,200 SEK
Motorsåg, Stihl MS 261, samt skyddshjälm och motorsågsolja.
58884
Final bid2,200 SEK
58140
Final bid2,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Josef Frank, sängram, ljusbetsad mahogny/rotting, model 960, Svenskt tenn.
59198
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
Matta, Iran, handknuten, ull.
58450
Matta, Iran, handknuten, ull.
Final bid2,200 SEK
Vitrinskåp med belysning, en låda, tre hyllor av glas, trä/mässing/textil, 1900-tal.
59384
Final bid2,200 SEK
Pälsar, 2 st, persian.
59478
Pälsar, 2 st, persian.
Final bid2,200 SEK
Bertil Vallien, glasservis, 42 delar, "Chateau", Kosta Boda.
60862
Final bid2,200 SEK
Servisdelar, 22 st, flintgods, ''Skåne'', Rörstrand.
60983
Final bid2,200 SEK
Fågelbad, metall, samtida.
43274
Fågelbad, metall, samtida.
Final bid2,100 SEK
Matta, ull, handknuten, Shahsavan, Iran.
43507
Final bid2,100 SEK
Skyltdocka med stöd, 5 delar, kvinnlig.
44034
Final bid2,100 SEK
Brosch, 18K guld, utländsk.
45598
Brosch, 18K guld, utländsk.
Final bid2,100 SEK
Arne Norell, öronlappsfåtöljer, ett par, jakaranda/textil, "Krister", Illums Bolighus, Danmark.
45718
Final bid2,100 SEK
Clubbfåtöljer, ett par, Furninova, samtida.
45982
Final bid2,100 SEK
Förstärkare och tuner, Pioneer, A-717, Mark II.
46166
Final bid2,100 SEK
Figurin, porslin, albatross, Karl Ens porslinsfabrik, Tyskland.
46191
Final bid2,100 SEK
Gallerimatta, handknuten, ull, Karadja, Iran, Nils Nessim.
46652
Final bid2,100 SEK
Ingegerd Silow, matta, röllakan, signerad.
46683
Final bid2,100 SEK
Bilbana, Scalextric, med extra bandelar.
46861
Final bid2,100 SEK
Jules Schyl, blandteknik på pannå, signerad, samt signerad och daterad a tergo.
46946
Final bid2,100 SEK
Ring, guld 18k, 1907.
47186
Ring, guld 18k, 1907.
Final bid2,100 SEK
Ring, guld 18k.
47350
Ring, guld 18k.
Final bid2,100 SEK
Ring, guld 18k.
47352
Ring, guld 18k.
Final bid2,100 SEK
Max Walter Svanberg, litografi 11/150, signerad.
47382
Final bid2,100 SEK
Snickarbänk, trä, Sjöberg.
48082
Snickarbänk, trä, Sjöberg.
Final bid2,100 SEK