Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad, daterad 1995.
47731
Final bid5,400 SEK
Bruno Mathsson, "Pernilla", fåtölj, bok, flätad sadelgjord, Dux, 1900-talets andra hälft.
48122
Final bid5,400 SEK
Nils Jonsson, matbord och 6 stolar, mahogny/textil, "Garmi", Troeds Bjärnum, 1960-tal.
49581
Final bid5,400 SEK
Matta, Mashad, Iran, handknuten, ull.
49762
Final bid5,400 SEK
Bruno Mathsson, "Pernilla 3", vilfåtölj, bok, stålram, skinn, Dux, 1900-talets andra hälft.
55209
Final bid5,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Vinylskivor, 42 st, heavy Metal, bl. a Slayer, Dio och Metallica.
59594
Final bid5,400 SEK
Yngve Ekström, fåtölj och fotpall, fårull, böjträ, "Primo", Swedese.
49072
Final bid5,200 SEK
Parkbänk "Ormbunke", aluminium/bemålat trä, Melins, Anderstorp.
50973
Final bid5,200 SEK
50976
Final bid5,200 SEK
Lådfack, 30 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
56354
Final bid5,200 SEK
56356
Final bid5,200 SEK
Funktionsgarage
57708
Funktionsgarage
Final bid5,200 SEK
Est10,000 SEK
Skåp, furu, 18/1900-tal.
43873
Skåp, furu, 18/1900-tal.
Final bid5,000 SEK
Dammsugare, Clearsky, med tillbehör.
45668
Final bid5,000 SEK
Flintlåsgevär.
46380
Flintlåsgevär.
Final bid5,000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, trä/textil, "Pernilla", DUX.
51234
Final bid5,000 SEK
Bestickservis, 46 delar, silver, ''Haga''.
51840
Final bid5,000 SEK
Arnold "Nolle" Svensson, "Ryssbrödernas Gård", olja på duk, signerad at tergo.
54355
Final bid5,000 SEK
Est2,000 SEK
Sven-Åke Ekberg, ''På spåret'', skulptur, metall på träsockel, signerad, daterad 1996.
58566
Final bid5,000 SEK
Släpvagn, tippfunktion, vinter och sommardäck.
60166
Final bid5,000 SEK
Hummerservis, 25 delar, glas, Firma Svenskt Tenn, tillverkat av Reijmyre, 1948-1950.
60267
Final bid5,000 SEK
Est6,000 SEK
Dykarhjälm, koppar/mässing/glas, på träsockel, replika.
60595
Final bid5,000 SEK
Damur, 18K guld, Cauny, 1900-tal.
44233
Final bid4,900 SEK
Gallerimatta, Nain, Iran.
46379
Gallerimatta, Nain, Iran.
Final bid4,900 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, metall/trä, stapelbara.
50724
Final bid4,900 SEK
Matta, Bidjar, handknuten, ull.
59141
Final bid4,900 SEK
Birger Jönsson, skulptur, gips, signerad.
48867
Final bid4,800 SEK
Svend Aage Holm-Sörensen, vägg/taklampa, mässing, Holm Sörensen & Co, Danmark, 1960-tal.
60388
Final bid4,700 SEK
Bestickservis, 36 delar, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
45619
Final bid4,600 SEK
Est6,000 - 6,500 SEK
Halsband, guld 18k.
47357
Halsband, guld 18k.
Final bid4,600 SEK
Teleboj för ubåten Draken, metall, 1900-talets andra hälft.
52113
Final bid4,600 SEK
52111
Final bid4,600 SEK
Tårtgafflar och kaffeskedar, 48 delar, silver, ''Princess''.
54950
Final bid4,600 SEK
Kaffeservis, 3 delar, silver 830, importstämplat, 1900-tal.
55128
Final bid4,600 SEK
Est6,000 SEK
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klostret, signerad E. Wollin, daterad 1960.
56519
Final bid4,600 SEK
57080
Final bid4,600 SEK
Est2,000 SEK
Diamant, naturlig 1.11 Karat SI3, Autentiserad, Förseglad, Certifierad GWLab.
49144
Final bid4,500 SEK
Est20,000 SEK
Parkbänk, gjutjärn/trä. Anderstorps Gjuteri.
53043
Final bid4,500 SEK
Est5,500 SEK
Matservis, 51 delar, porslin, ''Switch 3'', Villeroy & Boch, Tyskland.
53535
Final bid4,500 SEK
Kaffekanna, silver, rokoko, firma Möllenborg, 1853.
55554
Final bid4,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Matservis, 37 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59801
Final bid4,500 SEK
60326
Final bid4,500 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, bok, "Pernilla", Dux.
45041
Final bid4,400 SEK
Ring, guld 20k, 1926.
48464
Ring, guld 20k, 1926.
Final bid4,400 SEK
Est5,500 SEK
53472
Final bid4,400 SEK
Mattallrikar, 12 st, porslin, Mussemalet, helblond, nr 1084, Royal Copenhagen.
57389
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Bertil Fridhagen, sideboard, 4 lådor, 2 skåp, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
59145
Final bid4,400 SEK
59675
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK