Last sold

60353
Snöslunga, ST 602, Stiga Snow Chrystal.
Final bid2,100 SEK
Est3,000 SEK

59898
Bijouterier, ett parti.
Final bid400 SEK

59582
Bröllopskimono, siden, broderad dekor, Japan, 1900-talets senare hälft.
Final bid1,100 SEK

60109
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Final bid900 SEK

59764
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
Final bid550 SEK
Est2,000 SEK

60659
Rullator, metall/plast, Trust Care.
Final bid150 SEK

60658
Trampbilar, 2 st, metall/plast.
Final bid100 SEK

60657
Skottkärra, metall/plast, AB P.J Håkanssons Mek. Verkstad.
Final bid250 SEK

60656
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
Final bid225 SEK

60654
Golvlampa, metall/plast, IKEA.
Final bid125 SEK

60655
Tamburmajor, trä.
Final bid250 SEK

60653
Luftkylare på hjul, plast, Klarstein Air Cooler.
Final bid150 SEK

60652
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK

60650
Kuddar, ett parti.
Final bid225 SEK

60648
Koffertar, 3 st, trä/metall/skinn.
Final bid750 SEK

60649
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
Final bid175 SEK

60647
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas, barockstil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

60646
Klocka för vägghängning, gjutjärn.
Final bid1,800 SEK

60644
Duk och stenbordsduk.
Final bid150 SEK

60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Final bid300 SEK

60642
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
Final bid125 SEK

60641
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
Final bid225 SEK

60640
Smart-TV, Samsung UE40J5205AK, med väggfäste.
Final bid450 SEK

60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Final bid250 SEK

60638
Keramik, ett parti.
Final bid600 SEK

60637
Vaser, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand.
Final bid100 SEK

60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Final bid200 SEK

60635
Hylla på hjul, trä.
Final bid100 SEK

60633
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob, 1974.
Final bid350 SEK

60634
Burk med lock, poppel, Söwe-Konst Sövestad.
Final bid125 SEK

60632
Figurin, glas, Murano, Italien.
Final bid250 SEK

60631
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda.
Final bid300 SEK

60629
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Osatu.
Final bid300 SEK

60628
Stekgryta, gjutjärn, 6,3 L, Le Creuset, Frankrike.
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK

60627
Dammsugare, Nilfisk GD 930SP, samt dammsugarpåsar.
Final bid650 SEK

60626
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
Final bid350 SEK

60625
Högtryckstvätt, Kärcher 520 M.
Final bid250 SEK

60624
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
Final bid500 SEK

60623
Stegfot, metall/plast, Scando.
Final bid175 SEK

60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Final bid175 SEK

60620
Kompressor, ABAC Pole Position LT 24.
Final bid500 SEK

60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

60619
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
Final bid100 SEK

60618
Bestickservis, 36 delar, rostfritt stål.
Final bid250 SEK

60617
Bord med iläggsskiva, skrapad furu.
Final bid500 SEK

60616
Matbord med påhängsskiva, ek.
Final bid150 SEK

60615
Skålar, ljuslyktor, m.m, 11 delar, glas, bl.a Orrefors.
Final bid450 SEK

60614
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
Final bid100 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



