58138
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

59000
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
Final bid100 SEK

59672
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
Final bid400 SEK

57875
Klockor, 3 st, mässing/trä.
Final bid175 SEK

59673
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
Final bid450 SEK

59670
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
Final bid2,100 SEK

58874
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
Final bid800 SEK

59669
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59668
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
Final bid900 SEK

59667
Sybord, trä, samtida.
Final bid100 SEK

59666
Kantele, trä/metall.
Final bid450 SEK

59665
Pianopall, Yamaha.
Final bid100 SEK

59664
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
Final bid100 SEK

59663
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
Final bid250 SEK

59662
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
Final bid125 SEK

59661
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59660
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
Final bid450 SEK

59659
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59657
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
Final bid225 SEK

59656
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
Final bid100 SEK

59655
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
Final bid300 SEK

59654
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
Final bid250 SEK

59652
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
Final bid300 SEK

59651
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
Final bid150 SEK

59650
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
Final bid175 SEK

59649
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
Final bid100 SEK

59648
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
Final bid150 SEK

59646
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
Final bid350 SEK

59645
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
Final bid450 SEK

59644
Allmogetextilier m.m, 10 delar.
Final bid700 SEK

59641
Ring, guld 18k med sten.
Final bid1,200 SEK

59640
Handdukar, ett parti, linne.
Final bid225 SEK

59639
Örhängen, ett par, guld 18k.
Final bid500 SEK

58802
Dan Ihreborn, klädhängare med hylla, ek, MOVE.
Final bid400 SEK

59637
Örhänge och berlocker, 3 delar, guld 18k.
Final bid1,800 SEK

59636
Grästrimmer, Meec Tools.
Final bid100 SEK

59635
Svanskålar/saltkar, 4 delar, glas/silver 835.
Final bid2,300 SEK

59633
Smycken, ett parti, bl.a silver.
Final bid225 SEK

59634
Juldekoration m.m, ett parti, bl. a Stig Johansson, Smålandsslöjd.
Final bid175 SEK

59629
Armbandsur och fickur, 4 st, bl.a Certina.
Final bid800 SEK

59632
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
Final bid175 SEK

59631
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
Final bid600 SEK

59628
Bordsfotogenlampa och bordslampa, glas/metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59622
Permobil, Invacare, Lynx.
Final bid800 SEK

59619
Fickur, silver, Omega.
Final bid2,000 SEK

59627
Spegel, bronserad ram, nyrokostil, 1800/1900-tal.
Final bid700 SEK

59625
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
Final bid500 SEK

59624
Kopparföremål, 3 delar.
Final bid400 SEK