Categories

Closed
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
58138
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Closed
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
59000
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
Final bid100 SEK
Closed
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
59672
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Klockor, 3 st, mässing/trä.
57875
Klockor, 3 st, mässing/trä.
Final bid175 SEK
Closed
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
59673
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
Final bid450 SEK
Closed
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
59670
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
Final bid2,100 SEK
Closed
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
58874
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
Final bid800 SEK
Closed
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
59669
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
59668
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
Final bid900 SEK
Closed
Sybord, trä, samtida.
59667
Sybord, trä, samtida.
Final bid100 SEK
Closed
Kantele, trä/metall.
59666
Kantele, trä/metall.
Final bid450 SEK
Closed
Pianopall, Yamaha.
59665
Pianopall, Yamaha.
Final bid100 SEK
Closed
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
59664
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
Final bid100 SEK
Closed
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
59663
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
Final bid250 SEK
Closed
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
59662
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
59661
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
59660
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
59659
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
59657
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
Final bid225 SEK
Closed
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
59656
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
Final bid100 SEK
Closed
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
59655
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
Final bid300 SEK
Closed
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
59654
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
Final bid250 SEK
Closed
Figuriner, 4  st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
59652
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
Final bid300 SEK
Closed
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
59651
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
Final bid150 SEK
Closed
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
59650
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
Final bid175 SEK
Closed
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
59649
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
Final bid100 SEK
Closed
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
59648
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Closed
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
59646
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
59645
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
Final bid450 SEK
Closed
Allmogetextilier m.m, 10 delar.
59644
Allmogetextilier m.m, 10 delar.
Final bid700 SEK
Closed
Ring, guld 18k med sten.
59641
Ring, guld 18k med sten.
Final bid1,200 SEK
Closed
Handdukar, ett parti, linne.
59640
Handdukar, ett parti, linne.
Final bid225 SEK
Closed
Örhängen, ett par, guld 18k.
59639
Örhängen, ett par, guld 18k.
Final bid500 SEK
Closed
Dan Ihreborn, klädhängare med hylla, ek, MOVE.
58802
Dan Ihreborn, klädhängare med hylla, ek, MOVE.
Final bid400 SEK
Closed
Örhänge och berlocker, 3 delar,  guld 18k.
59637
Örhänge och berlocker, 3 delar, guld 18k.
Final bid1,800 SEK
Closed
Grästrimmer, Meec Tools.
59636
Grästrimmer, Meec Tools.
Final bid100 SEK
Closed
Svanskålar/saltkar, 4 delar, glas/silver 835.
59635
Svanskålar/saltkar, 4 delar, glas/silver 835.
Final bid2,300 SEK
Closed
Smycken, ett parti, bl.a silver.
59633
Smycken, ett parti, bl.a silver.
Final bid225 SEK
Closed
Juldekoration m.m, ett parti, bl. a Stig Johansson, Smålandsslöjd.
59634
Juldekoration m.m, ett parti, bl. a Stig Johansson, Smålandsslöjd.
Final bid175 SEK
Closed
Armbandsur och fickur, 4 st, bl.a Certina.
59629
Armbandsur och fickur, 4 st, bl.a Certina.
Final bid800 SEK
Closed
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
59632
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Closed
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
59631
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
Final bid600 SEK
Closed
Bordsfotogenlampa och bordslampa, glas/metall, 1900-tal.
59628
Bordsfotogenlampa och bordslampa, glas/metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Permobil, Invacare, Lynx.
59622
Permobil, Invacare, Lynx.
Final bid800 SEK
Closed
Fickur, silver, Omega.
59619
Fickur, silver, Omega.
Final bid2,000 SEK
Closed
Spegel, bronserad ram, nyrokostil, 1800/1900-tal.
59627
Spegel, bronserad ram, nyrokostil, 1800/1900-tal.
Final bid700 SEK
Closed
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
59625
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
Final bid500 SEK
Closed
Kopparföremål, 3 delar.
59624
Kopparföremål, 3 delar.
Final bid400 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.