Categories

Closed
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
59254
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
Final bid450 SEK
Closed
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
59255
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
Final bid400 SEK
Closed
Frimärksamling, hela världen.
59253
Frimärksamling, hela världen.
Final bid225 SEK
Closed
Kikare, Cornelius Knudsen, Köpenhamn.
59252
Kikare, Cornelius Knudsen, Köpenhamn.
Final bid200 SEK
Closed
Steiff, gosedjur, 5 st, 1900-tal.
59251
Steiff, gosedjur, 5 st, 1900-tal.
Final bid1,000 SEK
Closed
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
59250
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Barbro Rydholm, servisdelar, 7 delar, porslin, Fyrklövern Classic.
59249
Barbro Rydholm, servisdelar, 7 delar, porslin, Fyrklövern Classic.
Final bid175 SEK
Closed
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
59248
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
Final bid300 SEK
Closed
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
59247
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
Final bid300 SEK
Closed
Kaffeservisdelar m.m., 39 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
59246
Kaffeservisdelar m.m., 39 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid550 SEK
Closed
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
59244
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
Final bid200 SEK
Closed
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
59245
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK
Closed
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
59243
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
Final bid150 SEK
Closed
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 3 st, glas, ''Festivo'', Finland.
59242
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 3 st, glas, ''Festivo'', Finland.
Final bid1,200 SEK
Closed
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Bestickservis, 65 delar, rostfritt stål, "Gallo".
59238
Bestickservis, 65 delar, rostfritt stål, "Gallo".
Final bid1,100 SEK
Closed
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Final bid500 SEK
Closed
Viola Gråsten, pläd, ull.
59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Final bid250 SEK
Closed
Kandelaber, smide, sk Tuppastake, Käck & Hedbys Leksand, 1900-tal.
59236
Kandelaber, smide, sk Tuppastake, Käck & Hedbys Leksand, 1900-tal.
Final bid1,200 SEK
Closed
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
59237
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
Final bid450 SEK
Closed
Termoskanna, guldpläterad metall, och ishink, metall, Alfi, Tyskland.
59235
Termoskanna, guldpläterad metall, och ishink, metall, Alfi, Tyskland.
Final bid1,100 SEK
Closed
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
59232
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Fåtöljer, ett par, Bohrens, textil.
59226
Fåtöljer, ett par, Bohrens, textil.
Final bid650 SEK
Closed
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
59230
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
Final bid650 SEK
Closed
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
59228
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
Final bid250 SEK
Closed
Fotoramar,  10 st.
59227
Fotoramar, 10 st.
Final bid125 SEK
Closed
Michael Qvarsebo, "Husväggar nocturne", litografi nr 217/275, signerad.
59219
Michael Qvarsebo, "Husväggar nocturne", litografi nr 217/275, signerad.
Final bid550 SEK
Closed
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
59225
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
59224
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
Final bid450 SEK
Closed
Skinkfat, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
59223
Skinkfat, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
Final bid350 SEK
Closed
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
59222
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
Final bid400 SEK
Closed
Punschmuggar, 12 st, nysilver, Sigvard Bernadotte, Gense.
59221
Punschmuggar, 12 st, nysilver, Sigvard Bernadotte, Gense.
Final bid100 SEK
Closed
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
59220
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
Final bid500 SEK
Closed
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klosterruinen, signerad, daterad 1962.
59217
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klosterruinen, signerad, daterad 1962.
Final bid1,300 SEK
Closed
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
59218
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
Final bid150 SEK
Closed
Skulptur, "Boxer", porslin.
59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Final bid225 SEK
Closed
Matta, Iran, handknuten, ull.
58450
Matta, Iran, handknuten, ull.
Final bid2,200 SEK
Closed
Charles Roka, olja på duk, signerad.
59214
Charles Roka, olja på duk, signerad.
Final bid750 SEK
Closed
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
59213
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
Final bid125 SEK
Closed
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
59210
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
Final bid400 SEK
Closed
Christian Thomsen, figurin, porslin, "Man med lie", Royal Copenhagen.
59212
Christian Thomsen, figurin, porslin, "Man med lie", Royal Copenhagen.
Final bid250 SEK
Closed
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
59211
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
Final bid350 SEK
Closed
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Final bid350 SEK
Closed
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
59206
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
59208
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
Final bid350 SEK
Closed
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
59207
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
Final bid125 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.