59104
Ljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Gusums.
Final bid225 SEK

59102
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
Final bid850 SEK

59100
Damastdukar, 2 st.
Final bid750 SEK

59097
Samsung Galaxy Buds 3, trådlösa hörlurar.
Final bid500 SEK

59098
Tomtar, 10 st, keramik/trä, 1900-tal.
Final bid200 SEK

59096
Final bid300 SEK

59095
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK

59094
Hatthylla, trä/metall, Ib Laursen.
Final bid850 SEK

57762
Matta, ull/bomull.
Final bid500 SEK

58144
Fårskinnsrock, Goldstein.
Final bid1,300 SEK

58312
Spegel, förgylld ram och bronserad ram, empire, 1800-talets första del.
Final bid1,100 SEK

59093
Louise Adelborg, Nationalservisen/Swedish Grace, 56 delar, porslin, dekor "Nordstärnan", Rörstrand, 1950-tal.
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK

59091
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
Final bid950 SEK
Est2,000 SEK

59090
Matservisdelar, 25 delar, porslin, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK

59089
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
Final bid350 SEK

59087
Helmer Osslund, "Stockholm", servisdelar, 57 st, porslin, Gustavsberg.
Final bid125 SEK

59088
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
Final bid300 SEK

59083
Champagnekylare, "Lanson", metall.
Final bid650 SEK

59084
Armbandsur, 3 st, Seiko, Tissot, Citizen.
Final bid175 SEK

59085
Börge Mogensen, bokhylla, ek, "Öresund", Karl Andersson´s, Bra Bohag.
Final bid700 SEK

59081
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
Final bid300 SEK

59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Final bid600 SEK

59080
Final bid500 SEK

59078
Trädgårdstomte, betong.
Final bid400 SEK

59079
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid225 SEK

59077
Bordslampor, 5 st, metall/glas, 1900-tal.
Final bid100 SEK

59076
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas.
Final bid100 SEK

59075
Skåp, valnöt, rokokostil, 1900/2000-tal.
Final bid3,100 SEK

59074
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59073
Bordslampa, stengods, Søholm, Danmark, 1960/70-tal.
Final bid900 SEK

59072
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
Final bid125 SEK

59071
Final bid900 SEK

59070
Fällkniven S1, överlevnadskniv, stål/thermorun, med slida, Cordura.
Final bid950 SEK

59069
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59068
Krus, 5 st, keramik.
Final bid175 SEK

59066
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59065
Korgstolar, ett par, rotting, "Agen", IKEA.
Final bid550 SEK

59064
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
Final bid300 SEK

59063
Bordsdukar och flamskvävnad, 8 delar, 1900-tal.
Final bid150 SEK

59061
Barbord med serveringsbricka, njurformat, trä/glas/metall, 1900-tal.
Final bid1,000 SEK

59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Final bid450 SEK

59059
Final bid1,300 SEK

59058
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
Final bid200 SEK

59053
Lennart Jirlow, litografi nr 13/225, signerad.
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK

59057
Tyger och stuvbitar, ett parti, bl, a Josef Frank, Svensk Tenn och Marimekko.
Final bid300 SEK

59056
Final bid400 SEK

59055
Final bid250 SEK

59054
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK