60459
Final bid350 SEK
Kopparpannor m.m, 5 delar, bl.a Krögarhuset.
60458
Final bid1,000 SEK
60457
Final bid450 SEK
Traktörpannor m.m, 8 delar, koppar, Krögarhuset.
60456
Final bid500 SEK
60455
Final bid450 SEK
Tomte, lergods, Gräfenroda, Tyskland.
60454
Final bid150 SEK
Smurfhus och smurfar, ett parti.
60453
Final bid350 SEK
Bordslampa, glas/mässing, 1900-tal.
60452
Final bid550 SEK
Hylla med vinställ för 20 flaskor, smide/rotting.
60451
Final bid350 SEK
Peter Hvidt & Orla Mølgaard, soffbord, teak, France & Daverkosen, Danmark, 1950/60-tal.
59378
Final bid2,900 SEK
Skaftdammsugare, Apt Sonic 750, med tillbehör.
60447
Final bid1,000 SEK
Christopher Wray, bordslampa, mässing/glas, 1900-tal.
60449
Final bid500 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk Core 130, med tillbehör, bl.a Nilfisk Power Patio och Gardena.
60444
Final bid800 SEK
Laurids Lønborg, bordsdekoration, "Champagnebrus", Danmark, 1900-talets andra hälft.
60448
Final bid450 SEK
Kaffeservis, 24 delar, porslin, Seltmann, Bavaria.
60446
Final bid100 SEK
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
60445
Final bid300 SEK
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
60443
Final bid175 SEK
Lars Hellsten, vaser, ett par, glas, "Odyssey", Orrefors.
60440
Final bid150 SEK
Vicke Lindstrand, glasservis, 27 delar, ''Sickan'', Kosta Boda, 1940/50-tal.
60442
Final bid550 SEK
Förkläden, 6 st.
60439
Förkläden, 6 st.
Final bid600 SEK
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
60437
Final bid850 SEK
Bordslampor, ett par, keramik, Knabstrup, Danmark.
60436
Final bid600 SEK
Jägarutrustning, ett parti.
60435
Jägarutrustning, ett parti.
Final bid350 SEK
Dukar och kuddfodral, 5 delar, allmogetextil.
60434
Final bid400 SEK
Kjolar, 2 st, ull, 1800/1900-tal.
60433
Final bid900 SEK
Bok, ''Svenska Gods och Gårdar III Skåne", Uddevalla, Bohusläningens Tryckeri och Bokbinderi,1937.
60432
Final bid750 SEK
Spegel, träram.
60431
Spegel, träram.
Final bid125 SEK
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Final bid100 SEK
Brevvåg, metall, Columbus Bilateral.
60429
Final bid100 SEK
Spegel, bemålat trä, delvis förgylld, fasettslipat glas, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
60428
Final bid500 SEK
Byrå, 8 lådor, trä, Asien.
60416
Byrå, 8 lådor, trä, Asien.
Final bid900 SEK
Alvar Aalto, ljuslyktor, 5 st, glas, Iittala, Finland.
60426
Final bid400 SEK
Dockor, 4 st, cellulloid.
60427
Dockor, 4 st, cellulloid.
Final bid125 SEK
Bodo von Campenhausen, "Ystad", affisch.
60425
Final bid650 SEK
Edwald Dahlskog,  vas, fajans, ''Kulvas'', Bo Fajans, signerad.
60424
Final bid1,900 SEK
Bord, 2 st, bambu/rotting/glas.
60422
Final bid750 SEK
Ljusstakar, ett par, tenn, Ystad Tenn, 1932.
60421
Final bid500 SEK
Ljusstakar, ett par, brons, Ystad Brons.
60420
Final bid125 SEK
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
60419
Final bid500 SEK
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
60418
Final bid350 SEK
Wilhelm Kåge och Gabriel Burmeister, vaser, 2 st, keramik, bl.a ''Argenta'', Gustavsberg.
60417
Final bid300 SEK
Kurt Tschörner och Otto Gerharz, skulptur, oxe, glaserad keramik,  Ruscha Keramik, Tyskland, 1960-tal.
60413
Final bid750 SEK
Hörnhylla/klädhängare, trä/metall.
60412
Final bid450 SEK
Slaglåsgevär.
60409
Slaglåsgevär.
Final bid2,800 SEK
Carl-Harry Stålhane och Aune Laukkanen, fat, lergods,  Rörstrand.
60411
Final bid850 SEK
Thomas Hellström, figurin, katt, lergods, Nittsjö, signerad.
60410
Final bid300 SEK
60408
Final bid225 SEK
Vitrinskåp, furu/glas.
60407
Vitrinskåp, furu/glas.
Final bid600 SEK