Categories

Closed
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
60360
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
Final bid225 SEK
Closed
Stegpall, metall, Verkstads AB Lindqvist, Motala.
60359
Stegpall, metall, Verkstads AB Lindqvist, Motala.
Final bid400 SEK
Closed
Högtryckstvätt, Kärcher HD 1090.
60356
Högtryckstvätt, Kärcher HD 1090.
Final bid1,700 SEK
Closed
Leksaksbilar m.m, ett parti, metall/plast/trä, bl.a Corgi och Dinky Toys.
60358
Leksaksbilar m.m, ett parti, metall/plast/trä, bl.a Corgi och Dinky Toys.
Final bid300 SEK
Closed
Pall, tuja, Söwe.
60357
Pall, tuja, Söwe.
Final bid750 SEK
Closed
Konferensstolar, 6 st, plast/krom, Ana 4340, RBM.
60355
Konferensstolar, 6 st, plast/krom, Ana 4340, RBM.
Final bid125 SEK
Closed
TV-väggfäste, 2 st, metall, "Vesa", Iiglo.
60354
TV-väggfäste, 2 st, metall, "Vesa", Iiglo.
Final bid100 SEK
Closed
Stege, aluminium, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
60352
Stege, aluminium, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
Final bid250 SEK
Closed
Luftpistol, Diana Mod. 5.
60351
Luftpistol, Diana Mod. 5.
Final bid500 SEK
Closed
Damcykel, Crescent Citybike, 26 tum, 5 växlar.
60350
Damcykel, Crescent Citybike, 26 tum, 5 växlar.
Final bid750 SEK
Closed
Torkställningar, 2 st, metall.
60348
Torkställningar, 2 st, metall.
Final bid125 SEK
Closed
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
60349
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
Final bid250 SEK
Closed
Vattenpass, metall, Danderydspasset.
60347
Vattenpass, metall, Danderydspasset.
Final bid400 SEK
Closed
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
60346
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
Final bid350 SEK
Closed
Trädgårdsstolar, 5 st, metall/trä.
60345
Trädgårdsstolar, 5 st, metall/trä.
Final bid350 SEK
Closed
Golvlampa, mässing/skinn.
60344
Golvlampa, mässing/skinn.
Final bid450 SEK
Closed
Golvlampa, metall, 1900-talets mitt.
60339
Golvlampa, metall, 1900-talets mitt.
Final bid650 SEK
Closed
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
60343
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
Final bid100 SEK
Closed
Gräsklippare, Husqvarna 55 Master Garden S.
60342
Gräsklippare, Husqvarna 55 Master Garden S.
Final bid650 SEK
Closed
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
60341
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
Final bid100 SEK
Closed
Arbetsbänk, metall/trä, Workmate, Black & Decker.
60340
Arbetsbänk, metall/trä, Workmate, Black & Decker.
Final bid125 SEK
Closed
Tallrikar och skålar, 21 st, keramik, Klippans Keramik.
60338
Tallrikar och skålar, 21 st, keramik, Klippans Keramik.
Final bid700 SEK
Closed
Ljusstakar, ett par, "Julehjerte", flintgods, Aluminia, Danmark.
60337
Ljusstakar, ett par, "Julehjerte", flintgods, Aluminia, Danmark.
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Tomte, lergods.
60335
Tomte, lergods.
Final bid125 SEK
Closed
Sofia Wistam, Örhängen och halskedja, 3 delar, guldpläterad metall, ''Mamma''.
60333
Sofia Wistam, Örhängen och halskedja, 3 delar, guldpläterad metall, ''Mamma''.
Final bid500 SEK
Closed
Yngvar Sandström, soffbord, teak, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
60331
Yngvar Sandström, soffbord, teak, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK
Closed
Etanolkamin för vägghängning, metall.
60330
Etanolkamin för vägghängning, metall.
Final bid450 SEK
Closed
Hallmöbel, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
60328
Hallmöbel, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
Final bid600 SEK
Closed
Bijouterier, ett parti.
60329
Bijouterier, ett parti.
Final bid225 SEK
Closed
Erik Wörtz, sideboard, teak, "Korsör", IKEA, 1900-talets andra hälft.
60326
Erik Wörtz, sideboard, teak, "Korsör", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Final bid4,500 SEK
Closed
Musselmalet, ytterfoder, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
60327
Musselmalet, ytterfoder, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
Final bid2,500 SEK
Closed
Jan Johansson, obelisk, glas, Orrefors, signerad.
60325
Jan Johansson, obelisk, glas, Orrefors, signerad.
Final bid1,400 SEK
Closed
Champagnekylare, glas.
60324
Champagnekylare, glas.
Final bid225 SEK
Closed
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
60322
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
Final bid200 SEK
Closed
Taklampa, metall, Markslöjd.
60323
Taklampa, metall, Markslöjd.
Final bid125 SEK
Closed
Linneskåp, furu, 1900-talets första hälft.
60321
Linneskåp, furu, 1900-talets första hälft.
Final bid1,500 SEK
Closed
Takkrona, 10 ljuspunkter, glas/mässing.
60319
Takkrona, 10 ljuspunkter, glas/mässing.
Final bid550 SEK
Closed
Baljfåtölj, trä/textil, 1900-tal.
60320
Baljfåtölj, trä/textil, 1900-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
60318
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
Final bid125 SEK
Closed
Per Sundstedt, bordslampa, mässing/plast, ''Mars'', Ateljé Lyktan, Åhus.
60315
Per Sundstedt, bordslampa, mässing/plast, ''Mars'', Ateljé Lyktan, Åhus.
Final bid1,400 SEK
Closed
Yngve Ekström, karmstol, furu, "Småland", 1900-talets andra hälft.
60317
Yngve Ekström, karmstol, furu, "Småland", 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK
Closed
Kolhämtare och bricka, koppar.
60316
Kolhämtare och bricka, koppar.
Final bid175 SEK
Closed
Taklampa, 3 ljuspunkter, glas/metall, troligen Orrefors, 1900-talets mitt.
59630
Taklampa, 3 ljuspunkter, glas/metall, troligen Orrefors, 1900-talets mitt.
Final bid700 SEK
Closed
Skulptur, huvud, bemålad betong.
60312
Skulptur, huvud, bemålad betong.
Final bid350 SEK
Closed
Fåtöljer, ett part, textil, "Stockholm", IKEA, 2000-tal.
60314
Fåtöljer, ett part, textil, "Stockholm", IKEA, 2000-tal.
Final bid1,300 SEK
Closed
Bordslampor, ett par, mässing, Kenwell.
60313
Bordslampor, ett par, mässing, Kenwell.
Final bid750 SEK
Closed
Arne Jacobsen, "Sjuan", stol, formpressad sits fanerad med ek, krom, Fritz Hansen, Danmark, 1971.
60308
Arne Jacobsen, "Sjuan", stol, formpressad sits fanerad med ek, krom, Fritz Hansen, Danmark, 1971.
Final bid600 SEK
Closed
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
60309
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
Final bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.