60360
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
Final bid225 SEK

60359
Stegpall, metall, Verkstads AB Lindqvist, Motala.
Final bid400 SEK

60356
Högtryckstvätt, Kärcher HD 1090.
Final bid1,700 SEK

60358
Leksaksbilar m.m, ett parti, metall/plast/trä, bl.a Corgi och Dinky Toys.
Final bid300 SEK

60357
Pall, tuja, Söwe.
Final bid750 SEK

60355
Konferensstolar, 6 st, plast/krom, Ana 4340, RBM.
Final bid125 SEK

60354
TV-väggfäste, 2 st, metall, "Vesa", Iiglo.
Final bid100 SEK

60352
Stege, aluminium, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
Final bid250 SEK

60351
Luftpistol, Diana Mod. 5.
Final bid500 SEK

60350
Damcykel, Crescent Citybike, 26 tum, 5 växlar.
Final bid750 SEK

60348
Torkställningar, 2 st, metall.
Final bid125 SEK

60349
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
Final bid250 SEK

60347
Vattenpass, metall, Danderydspasset.
Final bid400 SEK

60346
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
Final bid350 SEK

60345
Trädgårdsstolar, 5 st, metall/trä.
Final bid350 SEK

60344
Golvlampa, mässing/skinn.
Final bid450 SEK

60339
Golvlampa, metall, 1900-talets mitt.
Final bid650 SEK

60343
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
Final bid100 SEK

60342
Gräsklippare, Husqvarna 55 Master Garden S.
Final bid650 SEK

60341
Final bid100 SEK

60340
Arbetsbänk, metall/trä, Workmate, Black & Decker.
Final bid125 SEK

60338
Tallrikar och skålar, 21 st, keramik, Klippans Keramik.
Final bid700 SEK

60337
Ljusstakar, ett par, "Julehjerte", flintgods, Aluminia, Danmark.
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK

60335
Tomte, lergods.
Final bid125 SEK

60333
Sofia Wistam, Örhängen och halskedja, 3 delar, guldpläterad metall, ''Mamma''.
Final bid500 SEK

60331
Yngvar Sandström, soffbord, teak, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK

60330
Etanolkamin för vägghängning, metall.
Final bid450 SEK

60328
Hallmöbel, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
Final bid600 SEK

60329
Final bid225 SEK

60326
Erik Wörtz, sideboard, teak, "Korsör", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Final bid4,500 SEK

60327
Musselmalet, ytterfoder, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
Final bid2,500 SEK

60325
Jan Johansson, obelisk, glas, Orrefors, signerad.
Final bid1,400 SEK

60324
Champagnekylare, glas.
Final bid225 SEK

60322
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
Final bid200 SEK

60323
Taklampa, metall, Markslöjd.
Final bid125 SEK

60321
Linneskåp, furu, 1900-talets första hälft.
Final bid1,500 SEK

60319
Takkrona, 10 ljuspunkter, glas/mässing.
Final bid550 SEK

60320
Baljfåtölj, trä/textil, 1900-tal.
Final bid450 SEK

60318
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
Final bid125 SEK

60315
Per Sundstedt, bordslampa, mässing/plast, ''Mars'', Ateljé Lyktan, Åhus.
Final bid1,400 SEK

60317
Yngve Ekström, karmstol, furu, "Småland", 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK

60316
Kolhämtare och bricka, koppar.
Final bid175 SEK

59630
Taklampa, 3 ljuspunkter, glas/metall, troligen Orrefors, 1900-talets mitt.
Final bid700 SEK

60312
Skulptur, huvud, bemålad betong.
Final bid350 SEK

60314
Fåtöljer, ett part, textil, "Stockholm", IKEA, 2000-tal.
Final bid1,300 SEK

60313
Bordslampor, ett par, mässing, Kenwell.
Final bid750 SEK

60308
Arne Jacobsen, "Sjuan", stol, formpressad sits fanerad med ek, krom, Fritz Hansen, Danmark, 1971.
Final bid600 SEK

60309
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
Final bid100 SEK