Systrarna Svensson, motivdamast, 4 st, Hagestad, 1960/70-tal, signerade.
57148
Final bid900 SEK
Lalique, figurin, glas, Frankrike.
57149
Final bid300 SEK
Erik Walter Persson, olja på duk, signerad.
57146
Final bid500 SEK
Sittpuff, läder.
57176
Sittpuff, läder.
Final bid350 SEK
Anne Nilsson, champagneglas, "Clown", Orrefors.
57145
Final bid1,200 SEK
Skolfartyget "Köpenhamn", trä.
57175
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
Ray Ban, solglasögon.
56355
Ray Ban, solglasögon.
Final bid225 SEK
Ray Ban, solglasögon.
56362
Ray Ban, solglasögon.
Final bid150 SEK
Sadel, läder, med tillbehör.
54804
Sadel, läder, med tillbehör.
Final bid100 SEK
Kobratelefon, plast.
56237
Kobratelefon, plast.
Final bid100 SEK
Kim Samsion, vilfåtölj, bok/flätad möbelresår, "Axstad", Ikea, 1990-tal.
56110
Final bid225 SEK
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
57144
Final bid250 SEK
Cd-skivor, ett parti, mest rock och indie, bl.a Björk.
57143
Final bid550 SEK
Kobratelefon, plast.
57142
Kobratelefon, plast.
Final bid125 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas och skål, glas.
57141
Final bid250 SEK
Bordsfotogenlampa, glas, metall och porslin, 1900-tal.
57140
Final bid450 SEK
57139
Final bid175 SEK
Kopparföremål m.m, ett parti.
57137
Kopparföremål m.m, ett parti.
Final bid200 SEK
Ytterfoder, majolika, jugend, 1900-talets början.
57136
Final bid300 SEK
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
57135
Final bid650 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, E.S.Sørensen, Scantime, Danmark.
57134
Final bid400 SEK
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
57133
Final bid225 SEK
Glasföremål, 5 st, bl.a Kosta Boda.
57132
Final bid150 SEK
Fåtöljer, 2 st, textil/metall, 1900-talets andra hälft.
57131
Final bid150 SEK
Blomsterbord, trä/mässing.
57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Final bid225 SEK
Gungstol, teak/stol, Bröderna Andersson, Ekenässjön, 1900-talets andra hälft.
57126
Final bid950 SEK
Stegpall, metall.
57128
Stegpall, metall.
Final bid550 SEK
Nötknäppare, 4 st, bemålat trä, Tyskland, 1900-tal.
57127
Final bid500 SEK
Brio Mec och tågbana, ett parti.
57125
Final bid300 SEK
Åsa Lindström, snapsglas, 2 st, porslin, Rörstrand, 2000-tal.
57124
Final bid550 SEK
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
57122
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Vas och ljuslyktor, 3 delar, glas, Kosta Boda, Kjell Engman och Anna Ehrner.
57123
Final bid100 SEK
Axel Olsson, ''Utvandrarna'', patinerad gips, signerad.
57121
Final bid150 SEK
Christian Hvidt, karmstolar, 6 st, mahogny/textil, model 450, Söborg Möbelfabrik, Danmark.
57120
Final bid300 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Malin'', Gustavsberg.
57118
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
57119
Final bid350 SEK
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
57117
Final bid250 SEK
57116
Final bid400 SEK
Carl Philip, vas, emaljerad stål, ''Horizon'', Stelton.
57111
Final bid1,100 SEK
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
57114
Final bid125 SEK
Mikael Björnstjerna, ströare, 3 st, rostfritt stål, Boda Nova.
57113
Final bid225 SEK
Selar m.m, 7 delar.
57112
Selar m.m, 7 delar.
Final bid100 SEK
Kolonnljusstakar, ett par, nysilver, CG Hallberg.
57109
Final bid1,100 SEK
Ljusstakar, 2 st, malm, barockstil, bl.a Ystad Metall.
57110
Final bid400 SEK
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
57108
Final bid400 SEK
Smörhundar, 4 st, metall.
57107
Smörhundar, 4 st, metall.
Final bid300 SEK
Broscher, 9 st, silver.
57106
Broscher, 9 st, silver.
Final bid600 SEK
Frimärken, ett parti, olika årtal, postfriska.
57104
Final bid1,000 SEK