57148
Systrarna Svensson, motivdamast, 4 st, Hagestad, 1960/70-tal, signerade.
Final bid900 SEK

57149
Lalique, figurin, glas, Frankrike.
Final bid300 SEK

57146
Erik Walter Persson, olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK

57176
Sittpuff, läder.
Final bid350 SEK

57145
Anne Nilsson, champagneglas, "Clown", Orrefors.
Final bid1,200 SEK

57175
Skolfartyget "Köpenhamn", trä.
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK

56355
Ray Ban, solglasögon.
Final bid225 SEK

56362
Ray Ban, solglasögon.
Final bid150 SEK

54804
Sadel, läder, med tillbehör.
Final bid100 SEK

56237
Kobratelefon, plast.
Final bid100 SEK

56110
Kim Samsion, vilfåtölj, bok/flätad möbelresår, "Axstad", Ikea, 1990-tal.
Final bid225 SEK

57144
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
Final bid250 SEK

57143
Cd-skivor, ett parti, mest rock och indie, bl.a Björk.
Final bid550 SEK

57142
Kobratelefon, plast.
Final bid125 SEK

57141
Ulrica Hydman Vallien, vas och skål, glas.
Final bid250 SEK

57140
Bordsfotogenlampa, glas, metall och porslin, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57139
Final bid175 SEK

57137
Kopparföremål m.m, ett parti.
Final bid200 SEK

57136
Ytterfoder, majolika, jugend, 1900-talets början.
Final bid300 SEK

57135
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
Final bid650 SEK

57134
Fotogenlampa, mässing/glas, E.S.Sørensen, Scantime, Danmark.
Final bid400 SEK

57133
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
Final bid225 SEK

57132
Glasföremål, 5 st, bl.a Kosta Boda.
Final bid150 SEK

57131
Fåtöljer, 2 st, textil/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK

57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Final bid225 SEK

57126
Gungstol, teak/stol, Bröderna Andersson, Ekenässjön, 1900-talets andra hälft.
Final bid950 SEK

57128
Stegpall, metall.
Final bid550 SEK

57127
Nötknäppare, 4 st, bemålat trä, Tyskland, 1900-tal.
Final bid500 SEK

57125
Brio Mec och tågbana, ett parti.
Final bid300 SEK

57124
Åsa Lindström, snapsglas, 2 st, porslin, Rörstrand, 2000-tal.
Final bid550 SEK

57122
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK

57123
Vas och ljuslyktor, 3 delar, glas, Kosta Boda, Kjell Engman och Anna Ehrner.
Final bid100 SEK

57121
Axel Olsson, ''Utvandrarna'', patinerad gips, signerad.
Final bid150 SEK

57120
Christian Hvidt, karmstolar, 6 st, mahogny/textil, model 450, Söborg Möbelfabrik, Danmark.
Final bid300 SEK

57118
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Malin'', Gustavsberg.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK

57119
Final bid350 SEK

57117
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
Final bid250 SEK

57116
Ilse Claeson, vas, flintgods, Art Deco, Rörstrand, 1930-tal.
Final bid400 SEK

57111
Carl Philip, vas, emaljerad stål, ''Horizon'', Stelton.
Final bid1,100 SEK

57114
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
Final bid125 SEK

57113
Mikael Björnstjerna, ströare, 3 st, rostfritt stål, Boda Nova.
Final bid225 SEK

57112
Selar m.m, 7 delar.
Final bid100 SEK

57109
Kolonnljusstakar, ett par, nysilver, CG Hallberg.
Final bid1,100 SEK

57110
Ljusstakar, 2 st, malm, barockstil, bl.a Ystad Metall.
Final bid400 SEK

57108
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
Final bid400 SEK

57107
Smörhundar, 4 st, metall.
Final bid300 SEK

57106
Broscher, 9 st, silver.
Final bid600 SEK

57104
Frimärken, ett parti, olika årtal, postfriska.
Final bid1,000 SEK