Categories

Closed
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
57105
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
Final bid700 SEK
Closed
Tvättmaskin, Whirlpool, 6 kg.
57103
Tvättmaskin, Whirlpool, 6 kg.
Final bid850 SEK
Closed
Altarljusstake, patinerad mässing, 1900-tal.
57101
Altarljusstake, patinerad mässing, 1900-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Plastbackar, 2 st, Skånemejerier.
57099
Plastbackar, 2 st, Skånemejerier.
Final bid250 SEK
Closed
Däckstolar, ett par, trä.
57100
Däckstolar, ett par, trä.
Final bid700 SEK
Closed
Remmare, 12 st, glas, 1900-tal.
57097
Remmare, 12 st, glas, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
57098
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
Final bid500 SEK
Closed
Jessica Björn, "Blåton Royal", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
57095
Jessica Björn, "Blåton Royal", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Final bid1,400 SEK
Est1,800 - 2,200 SEK
Closed
Hattar, 2 st med ask, bl.a A.Christensen, Simrishamn, 1900-talets första hälft.
57094
Hattar, 2 st med ask, bl.a A.Christensen, Simrishamn, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK
Closed
Modellfordon, ett parti, bl.a Minitrix.
57093
Modellfordon, ett parti, bl.a Minitrix.
Final bid300 SEK
Closed
Jessica Björn, "Skymningsskär", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
57092
Jessica Björn, "Skymningsskär", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Closed
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
57091
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
Final bid125 SEK
Closed
Parkbänk, gjutjärn/trä.
57089
Parkbänk, gjutjärn/trä.
Final bid550 SEK
Closed
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Final bid400 SEK
Closed
Trädgårdsfåtölj, gjutjärn/trä.
57087
Trädgårdsfåtölj, gjutjärn/trä.
Final bid850 SEK
Closed
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
57088
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
Final bid100 SEK
Closed
Krukor, 3 st, keramik.
57086
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid125 SEK
Closed
Krukor, 4 st, konstmaterial.
57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Final bid300 SEK
Closed
Magdalena Kossakowska, litografier, 4 st, signerade och numrerade..
57084
Magdalena Kossakowska, litografier, 4 st, signerade och numrerade..
Final bid450 SEK
Closed
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
57083
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
Final bid225 SEK
Closed
Henry Mayne, olja på pannå, signerad.
57081
Henry Mayne, olja på pannå, signerad.
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Damcykel, Kärnan Classic, 26 tum, 3 växlar.
57082
Damcykel, Kärnan Classic, 26 tum, 3 växlar.
Final bid1,300 SEK
Closed
Pär Gunnar Thelander, "Tre Muser", litografi nr 144/175, signerad.
57080
Pär Gunnar Thelander, "Tre Muser", litografi nr 144/175, signerad.
Final bid4,600 SEK
Est2,000 SEK
Closed
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
57079
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
Final bid500 SEK
Closed
Hans Billgren, blandteknik, monogramsignerad.
57077
Hans Billgren, blandteknik, monogramsignerad.
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
Closed
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad 1946.
57078
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad 1946.
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
Closed
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
57076
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
Final bid125 SEK
Closed
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
57075
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Luftkylare, på hjul, plast, Anslut.
57073
Luftkylare, på hjul, plast, Anslut.
Final bid450 SEK
Closed
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
57072
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
Final bid500 SEK
Closed
Bänkar, 2 st, furu.
57071
Bänkar, 2 st, furu.
Final bid225 SEK
Closed
Yxor, 5 st, metall/trä.
57070
Yxor, 5 st, metall/trä.
Final bid175 SEK
Closed
Tomte, lergods, Heissner.
57069
Tomte, lergods, Heissner.
Final bid450 SEK
Closed
Skulptur, betong.
57066
Skulptur, betong.
Final bid850 SEK
Closed
Sittryggsäckar, 2 st, nylon/metall.
57068
Sittryggsäckar, 2 st, nylon/metall.
Final bid175 SEK
Closed
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
57065
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
Final bid300 SEK
Closed
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
57067
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
Final bid300 SEK
Closed
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
57064
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
Final bid100 SEK
Closed
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
57063
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
Final bid500 SEK
Closed
Plastmattor, 6 st.
57061
Plastmattor, 6 st.
Final bid150 SEK
Closed
Ulrica Hydman-Vallien, skål på fot, glas, Kosta Boda, signerad.
57050
Ulrica Hydman-Vallien, skål på fot, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid300 SEK
Closed
Säng, ställbar, LINAK, Danmark, 90x200 cm.
57059
Säng, ställbar, LINAK, Danmark, 90x200 cm.
Final bid1,600 SEK
Closed
Ljuslyktor, 2 st, blyinfattat glas, Smith´s  Konsthantverk.
57058
Ljuslyktor, 2 st, blyinfattat glas, Smith´s Konsthantverk.
Final bid250 SEK
Closed
Tv, Samsung UE50RU7475U, med fjärrkontroll.
57055
Tv, Samsung UE50RU7475U, med fjärrkontroll.
Final bid1,000 SEK
Closed
Glasservis, 6+6+6 st, glas, Orrefors.
57053
Glasservis, 6+6+6 st, glas, Orrefors.
Final bid350 SEK
Closed
Walter Hickman, glasservis, 8+8+8 st, "Pippi", Kosta Boda.
57052
Walter Hickman, glasservis, 8+8+8 st, "Pippi", Kosta Boda.
Final bid500 SEK
Closed
Ljusstakar, barockstil, 3 st, malm, Ystad Metall, stämplade.
57049
Ljusstakar, barockstil, 3 st, malm, Ystad Metall, stämplade.
Final bid500 SEK
Closed
Ishink med tång, "Is-Sissi", Nilsjohan, stål, 1900-talets andra hälft.
57048
Ishink med tång, "Is-Sissi", Nilsjohan, stål, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.