Last sold

57098
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
Final bid500 SEK

57095
Jessica Björn, "Blåton Royal", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Final bid1,400 SEK
Est1,800 - 2,200 SEK

57094
Hattar, 2 st med ask, bl.a A.Christensen, Simrishamn, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK

57093
Modellfordon, ett parti, bl.a Minitrix.
Final bid300 SEK

57092
Jessica Björn, "Skymningsskär", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

57091
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
Final bid125 SEK

57089
Parkbänk, gjutjärn/trä.
Final bid550 SEK

57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Final bid400 SEK

57087
Trädgårdsfåtölj, gjutjärn/trä.
Final bid850 SEK

57088
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
Final bid100 SEK

57086
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid125 SEK

57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Final bid300 SEK

57084
Magdalena Kossakowska, litografier, 4 st, signerade och numrerade..
Final bid450 SEK

57083
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
Final bid225 SEK

57081
Henry Mayne, olja på pannå, signerad.
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK

57082
Damcykel, Kärnan Classic, 26 tum, 3 växlar.
Final bid1,300 SEK

57080
Pär Gunnar Thelander, "Tre Muser", litografi nr 144/175, signerad.
Final bid4,600 SEK
Est2,000 SEK

57079
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
Final bid500 SEK

57077
Hans Billgren, blandteknik, monogramsignerad.
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK

57078
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad 1946.
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK

57076
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
Final bid125 SEK

57075
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57073
Luftkylare, på hjul, plast, Anslut.
Final bid450 SEK

57072
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
Final bid500 SEK

57071
Bänkar, 2 st, furu.
Final bid225 SEK

57070
Yxor, 5 st, metall/trä.
Final bid175 SEK

57069
Tomte, lergods, Heissner.
Final bid450 SEK

57066
Skulptur, betong.
Final bid850 SEK

57068
Sittryggsäckar, 2 st, nylon/metall.
Final bid175 SEK

57065
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
Final bid300 SEK

57067
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
Final bid300 SEK

57064
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
Final bid100 SEK

57063
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
Final bid500 SEK

57061
Plastmattor, 6 st.
Final bid150 SEK

57050
Ulrica Hydman-Vallien, skål på fot, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid300 SEK

57059
Säng, ställbar, LINAK, Danmark, 90x200 cm.
Final bid1,600 SEK

57058
Ljuslyktor, 2 st, blyinfattat glas, Smith´s Konsthantverk.
Final bid250 SEK

57055
Tv, Samsung UE50RU7475U, med fjärrkontroll.
Final bid1,000 SEK

57053
Glasservis, 6+6+6 st, glas, Orrefors.
Final bid350 SEK

57052
Walter Hickman, glasservis, 8+8+8 st, "Pippi", Kosta Boda.
Final bid500 SEK

57049
Ljusstakar, barockstil, 3 st, malm, Ystad Metall, stämplade.
Final bid500 SEK

57048
Ishink med tång, "Is-Sissi", Nilsjohan, stål, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

57047
Skivspelare, Sonab 85S.
Final bid1,200 SEK

55319
Saariston Valaisin, taklampa, glas/mässing, 1900-talets mitt.
Final bid500 SEK

57060
Matta, rölakan.
Final bid175 SEK

57056
Stekfat, flintgods, ''Willow'', Staffordshire, England.
Final bid100 SEK

57054
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
Final bid225 SEK

57045
Elektrifierad bordsfotogenlampa, glas/mässing.
Final bid1,100 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



