56693
Industrilampa, golvmodell.
Final bid200 SEK

56692
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, signerade, Kosta Boda.
Final bid450 SEK

56682
Skulptur, brons/sten, osignerad.
Final bid8,600 SEK
Est1,500 SEK

56687
Mask, trä, Afrika.
Final bid900 SEK

56689
Ljusstakar och fotogenlampa, 8 delar, trä/metall.
Final bid200 SEK

56688
Julljusstake och julgransbelysning, Åhlens.
Final bid150 SEK

56686
Fotogenlampa, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK

56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Final bid250 SEK

56683
Golvvaser, 2 st, keramik.
Final bid300 SEK

56681
Figuriner, 4 st, keramik, Fohundar och groda, Kina.
Final bid350 SEK

56680
Hjorthuvud, keramik.
Final bid175 SEK

56679
Kjell Engman, ljuslyktor, 3 st, glas, "Ice Age", Kosta Boda.
Final bid450 SEK

56678
Herrcykel, Monark, 28 tum, 3 växlar.
Final bid750 SEK

56669
Elis Ryberg, ''Operabaren'', litografi HC nr 16/35, signerad.
Final bid700 SEK

56677
Kjell Engman, vinglas, 6 st, nr.99727, sign. Kosta Boda.
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK

56676
Julljusstakar m.m, ett parti.
Final bid350 SEK

56674
Leksaker, 4 delar, plast och metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK

56675
Ulrica Hydman-Vallien, snapsglas, 12 st, "Mine", Kosta Boda.
Final bid300 SEK

56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56672
Hans Norsbo, etsning nr 154/300, signerad, daterad 1952.
Final bid100 SEK

56670
Mangel, UPO.
Final bid250 SEK

56668
Stolar, 4 st, plast/krom/konstskinn, "Kim", Mio.
Final bid100 SEK

56667
Gunnar Larsson, litografi E.A, signerad.
Final bid150 SEK

56665
Tamburmajor, metall/plast.
Final bid225 SEK

56664
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
Final bid125 SEK

56662
Medicinskåp, trä.
Final bid450 SEK

56659
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W. Bosch.
Final bid450 SEK

56660
Avfuktare Amcor TC-120 och fläkt.
Final bid500 SEK

56661
Stellan Widholm, litografi nr 32/90, signerad.
Final bid100 SEK

56658
Roy Lindqvist, litografi nr 214/500, signerad, daterad 1974.
Final bid100 SEK

56657
Pussel och Trivial Pursuit, 11 delar.
Final bid150 SEK

56656
Väggplakett, gjutjärn.
Final bid125 SEK

56655
Arthur Percy, fruktservis, 13 delar, keramik, Gefle, 1900-talets mitt.
Final bid800 SEK

56654
Elna-Karin Helgesson, ljusstakar, 2 st, keramik, signerade, daterad 2020.
Final bid1,000 SEK

56649
Takstege.
Final bid900 SEK

56653
Flamskvävnader, 3 st.
Final bid350 SEK

56651
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
Final bid125 SEK

56648
Rörmokarlåda, metallskodd trä, på hjul.
Final bid250 SEK

56647
Gallersläp, Gisebo 750LB, 1990.
Final bid7,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK

56646
Ljusstake med klockfot, mässing, 1700-tal.
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

56645
Bonbonjär, glas.
Final bid225 SEK

56644
Kakelugnsdel och urna, keramik/flintgods, bl.a Italien.
Final bid250 SEK

56643
Ytterfoder 2 st , fajans/flintgods, 1900-talets början.
Final bid150 SEK

56642
Bordslampa och lampskärm, trä/metall, Luxus, Vittsjö och Louis Poulsen & co. Danmark.
Final bid450 SEK

56641
Stormljusstake och Strindbergslampa, metall/glas.
Final bid350 SEK

56640
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
Final bid150 SEK

56638
Vaser, 3 st, glas/flussglas, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56637
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
Final bid125 SEK
Est500 SEK