Industrilampa, golvmodell.
56693
Industrilampa, golvmodell.
Final bid200 SEK
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, signerade, Kosta Boda.
56692
Final bid450 SEK
Skulptur, brons/sten, osignerad.
56682
Final bid8,600 SEK
Est1,500 SEK
Mask, trä, Afrika.
56687
Mask, trä, Afrika.
Final bid900 SEK
Ljusstakar och fotogenlampa, 8 delar, trä/metall.
56689
Final bid200 SEK
Julljusstake och julgransbelysning, Åhlens.
56688
Final bid150 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
56686
Final bid200 SEK
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
56684
Final bid250 SEK
Golvvaser, 2 st, keramik.
56683
Golvvaser, 2 st, keramik.
Final bid300 SEK
Figuriner, 4 st, keramik, Fohundar och groda, Kina.
56681
Final bid350 SEK
Hjorthuvud, keramik.
56680
Hjorthuvud, keramik.
Final bid175 SEK
Kjell Engman, ljuslyktor, 3 st, glas, "Ice Age", Kosta Boda.
56679
Final bid450 SEK
Herrcykel, Monark, 28 tum, 3 växlar.
56678
Final bid750 SEK
Elis Ryberg, ''Operabaren'', litografi HC nr 16/35, signerad.
56669
Final bid700 SEK
Kjell Engman, vinglas, 6 st, nr.99727, sign. Kosta Boda.
56677
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Julljusstakar m.m, ett parti.
56676
Julljusstakar m.m, ett parti.
Final bid350 SEK
Leksaker, 4 delar, plast och metall, 1900-talets andra hälft.
56674
Final bid250 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, snapsglas, 12 st, "Mine", Kosta Boda.
56675
Final bid300 SEK
56671
Final bid250 SEK
Hans Norsbo, etsning nr 154/300, signerad, daterad 1952.
56672
Final bid100 SEK
Mangel, UPO.
56670
Mangel, UPO.
Final bid250 SEK
Stolar, 4 st, plast/krom/konstskinn, "Kim", Mio.
56668
Final bid100 SEK
Gunnar Larsson, litografi E.A, signerad.
56667
Final bid150 SEK
Tamburmajor, metall/plast.
56665
Tamburmajor, metall/plast.
Final bid225 SEK
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
56664
Final bid125 SEK
Medicinskåp, trä.
56662
Medicinskåp, trä.
Final bid450 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W. Bosch.
56659
Final bid450 SEK
Avfuktare Amcor TC-120 och fläkt.
56660
Final bid500 SEK
Stellan Widholm, litografi nr 32/90, signerad.
56661
Final bid100 SEK
Roy Lindqvist, litografi nr 214/500, signerad, daterad 1974.
56658
Final bid100 SEK
Pussel och Trivial Pursuit, 11 delar.
56657
Final bid150 SEK
Väggplakett, gjutjärn.
56656
Väggplakett, gjutjärn.
Final bid125 SEK
Arthur Percy, fruktservis, 13 delar, keramik, Gefle, 1900-talets mitt.
56655
Final bid800 SEK
Elna-Karin Helgesson, ljusstakar, 2 st, keramik, signerade, daterad 2020.
56654
Final bid1,000 SEK
Takstege.
56649
Takstege.
Final bid900 SEK
Flamskvävnader, 3 st.
56653
Flamskvävnader, 3 st.
Final bid350 SEK
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
56651
Final bid125 SEK
Rörmokarlåda, metallskodd trä, på hjul.
56648
Final bid250 SEK
Gallersläp, Gisebo 750LB, 1990.
56647
Final bid7,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Ljusstake med klockfot, mässing, 1700-tal.
56646
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bonbonjär, glas.
56645
Bonbonjär, glas.
Final bid225 SEK
Kakelugnsdel och urna, keramik/flintgods, bl.a Italien.
56644
Final bid250 SEK
Ytterfoder 2 st , fajans/flintgods, 1900-talets början.
56643
Final bid150 SEK
Bordslampa och lampskärm, trä/metall, Luxus, Vittsjö och Louis Poulsen & co. Danmark.
56642
Final bid450 SEK
Stormljusstake och Strindbergslampa, metall/glas.
56641
Final bid350 SEK
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
56640
Final bid150 SEK
Vaser, 3 st, glas/flussglas, 1900-tal.
56638
Final bid250 SEK
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
56637
Final bid125 SEK
Est500 SEK