56531
Digitalkamera, Nikon D5100, med tillbehör.
Final bid3,900 SEK

56521
Generator, SDMO LX 3000.
Final bid2,300 SEK

56530
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
Final bid300 SEK

56529
Glasservis, 43 delar, Kosta, 1950-tal.
Final bid350 SEK

56528
Miniatyrmonterskåp, hängare m.m, 4 delar, metall/glas.
Final bid125 SEK

56519
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klostret, signerad E. Wollin, daterad 1960.
Final bid4,600 SEK

56527
Seriemagasin, Fantomen, Agent X9, Seriemagasinet m.m, ett parti, mest 1980-tal.
Final bid175 SEK

56526
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
Final bid300 SEK

56525
Damcykel, Exclusive Cycletrack, 28 tum, 3 växlar.
Final bid1,400 SEK

56524
Bestickservis, 64 delar, nysilver, ''Fleur'', Frigast, Danmark.
Final bid450 SEK

56523
Vedklyv, Do-it HWLS 4000/370-1.
Final bid800 SEK

56522
Kompressor, HP2 Apollo2, Gelins.
Final bid400 SEK

56520
Stanley Fatmax, arbetsstation, samt diverse verktyg.
Final bid700 SEK

56516
Siw Friberg, ''Carmen II'', akvarell och tusch, signerad, daterad 1996.
Final bid100 SEK

56515
Takplafond, glas/metall.
Final bid450 SEK

56514
Bordslampa, saltsten.
Final bid150 SEK

56512
Stenyxor, 3 st.
Final bid550 SEK

56513
Bladguld och bladsilver, ett parti.
Final bid2,100 SEK

56511
Takrosetter, 2 st, gips, bl.a Svenska Ornamentfabriken, Arvika.
Final bid225 SEK

56509
Spegel, träram, samtida.
Final bid400 SEK

56508
Kattvik Design, Båstad, stormlyktor, 2 st, metall/gas.
Final bid500 SEK

56507
Spelbord, ek, 1900-tal.
Final bid450 SEK

56506
Krus, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand och Gustavsberg.
Final bid300 SEK

56505
JVC, Microsystem UX-P400 och högtalare HS-301.
Final bid125 SEK

56504
Bestickuppsättning, 122 delar, teak/rostfritt, "Stjärn, Asni, Danmark, med bestickschatull, teak, Stig-bolaget, Malmö, med bestick, 1950/60-tal.
Final bid1,400 SEK
Est3,000 SEK

56503
Solglasögon, ett parti, Provokko.
Final bid175 SEK

56502
Hockeykort, 1990-tal, ca 2200 st.
Final bid400 SEK

56499
Golvlampa, glas, samtida.
Final bid400 SEK

56500
Knut Norman, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

56498
Servisdelar, 8 st, porslin, "Adria", Rörstrand.
Final bid400 SEK

56497
Fritz Hansen, spännben till elipsbord, 4 st, metall.
Final bid700 SEK

56496
Kaj Siesjö, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

56495
Soffbord, kopparskiva/teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

56493
Final bid300 SEK

56491
Digitalkamera, Sony Alpha 33, 2 extra objektiv samt tillbehör.
Final bid350 SEK

56492
Stereo, Pioneer, XRP330M, med fjärrkontroll och väggfäste samt hörlurar, Sony.
Final bid175 SEK

56486
Walter Persson, olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

56490
Itera, plastcykel, 26 tum, 3 växlar.
Final bid750 SEK

56489
Våg, lås m.m, ett parti, metall.
Final bid125 SEK

56488
Final bid200 SEK

56487
Brickbord, ek, hopfällbart.
Final bid600 SEK

56485
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56482
Kameror, 4 st, samt negativskanner och tillbehör.
Final bid750 SEK

56484
Albert Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1933.
Final bid400 SEK

56481
Bordslampa, 2 ljuspunkter, glas/mässing, K&T, 1900-tal.
Final bid175 SEK

56480
Taklampa, koppar, 4 ljuspunkter, jugend.
Final bid600 SEK

56479
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid250 SEK

56478
Golvlampa, metall, samtida.
Final bid100 SEK