Trappstege, metall, hopfällbar.
56369
Final bid175 SEK
Smurfar och smurfhus, ett parti.
56367
Final bid450 SEK
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
56368
Final bid250 SEK
Krus m.m, 5 delar, Höganäs, Gefle, Wallåkra.
56366
Final bid225 SEK
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
56365
Final bid300 SEK
Dvd-filmer, ett parti, bl.a Shogun och The Godfather.
56364
Final bid100 SEK
Stolar, 3 st, metall/velour, Lafuma, Frankrike.
56363
Final bid150 SEK
Golvlampa med bord, teak, metall/mässing, 1950/60-tal.
56361
Final bid1,900 SEK
Lådfack, 30 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
56356
Final bid5,200 SEK
Skål på fot, glas, etsad dekor, 1900-talets början.
56360
Final bid100 SEK
Medicinskåp, trä/glas.
56358
Medicinskåp, trä/glas.
Final bid700 SEK
Bordslampa, omgjord från fotogenlampa, mässing/glas.
56359
Final bid200 SEK
56354
Final bid5,200 SEK
Mikrovågsugn, Severin MW 7770.
56357
Final bid150 SEK
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
56353
Final bid400 SEK
Lampetter, ett par, trä/mässing.
56352
Final bid250 SEK
Skrivbord, 8 lådor, mahogny, läderskiva, engelsk stil, 1900-talets senare del.
56350
Final bid450 SEK
Jordglob med belysning.
56351
Jordglob med belysning.
Final bid200 SEK
Vaser, 3 st keramik, bl.a Krukmakaren Ystad.
56349
Final bid150 SEK
Sidobord, 2 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
56344
Final bid1,200 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Öst'' ur serien ''Världens barn'', Gustavsberg.
56347
Final bid450 SEK
Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand, signerade.
56345
Final bid400 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi nr 37/100, signerad.
56339
Final bid1,100 SEK
Stig, Slas, Claesson, litografi nr 86/300, signerad, daterad 76.
56343
Final bid600 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi nr 123/150, signerad.
56341
Final bid1,100 SEK
Stolar, 6 st, Bauhausstil, flätad rotting/trä/krom, 1900-talets andra hälft.
56342
Final bid1,400 SEK
Dräktsmycken, bl.a striglakors, 5 delar, silver.
56335
Final bid3,000 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi nr 212/240, signerad.
56340
Final bid400 SEK
Solglasögon, 2 st, Ray-Ban.
56336
Solglasögon, 2 st, Ray-Ban.
Final bid850 SEK
Solglasögon, 2 st, Ray-Ban.
56338
Solglasögon, 2 st, Ray-Ban.
Final bid550 SEK
Herman Kähler, bordslampa, keramik, monogramsignerad HK, Danmark.
56331
Final bid1,700 SEK
Stolar, 4 st, trä, sitsar klädda med  textil "Tulpaner", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
56337
Final bid100 SEK
Vinställ, trä.
56334
Vinställ, trä.
Final bid1,200 SEK
Stolar, ett par, bemålat trä, Bröderna Wigells Stolfabrik, 1900-talets andra hälft.
56333
Final bid500 SEK
Fåtöljer, ett par, textil, 1900-talets första hälft.
56330
Final bid1,600 SEK
Byrå, 3 lådor, trä.
56329
Byrå, 3 lådor, trä.
Final bid150 SEK
Bruno Karlsson, bordslampa, stengods, Ego Ateljé, signerad.
56328
Final bid100 SEK
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
56325
Final bid400 SEK
Samsonite, sminkväska, plast, 1900-talets senare del.
56324
Final bid125 SEK
Pardörrar, ett par,  med karm, trä/glas.
56323
Final bid1,900 SEK
Diverse redskap samt pall, 21 delar, bl.a Wedevåg och Prima.
56322
Final bid550 SEK
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
56321
Final bid550 SEK
Benjaminfikus, samt kruka, keramik.
56320
Final bid175 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, konstmaterial.
56319
Final bid700 SEK
Figuriner m.m, 9 delar, porslin, bl.a Gustavsberg.
56318
Final bid100 SEK
Kruka, keramik.
56316
Kruka, keramik.
Final bid1,300 SEK
Ljusstakar m.m, ett parti, bl.a Grillby.
56317
Final bid125 SEK
Ljusstake, mässing, för 3 ljus.
56314
Final bid400 SEK