56369
Trappstege, metall, hopfällbar.
Final bid175 SEK

56367
Smurfar och smurfhus, ett parti.
Final bid450 SEK

56368
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
Final bid250 SEK

56366
Krus m.m, 5 delar, Höganäs, Gefle, Wallåkra.
Final bid225 SEK

56365
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
Final bid300 SEK

56364
Dvd-filmer, ett parti, bl.a Shogun och The Godfather.
Final bid100 SEK

56363
Stolar, 3 st, metall/velour, Lafuma, Frankrike.
Final bid150 SEK

56361
Golvlampa med bord, teak, metall/mässing, 1950/60-tal.
Final bid1,900 SEK

56356
Lådfack, 30 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid5,200 SEK

56360
Skål på fot, glas, etsad dekor, 1900-talets början.
Final bid100 SEK

56358
Medicinskåp, trä/glas.
Final bid700 SEK

56359
Bordslampa, omgjord från fotogenlampa, mässing/glas.
Final bid200 SEK

56354
Final bid5,200 SEK

56357
Mikrovågsugn, Severin MW 7770.
Final bid150 SEK

56353
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
Final bid400 SEK

56352
Lampetter, ett par, trä/mässing.
Final bid250 SEK

56350
Skrivbord, 8 lådor, mahogny, läderskiva, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Final bid450 SEK

56351
Jordglob med belysning.
Final bid200 SEK

56349
Vaser, 3 st keramik, bl.a Krukmakaren Ystad.
Final bid150 SEK

56344
Sidobord, 2 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid1,200 SEK

56347
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Öst'' ur serien ''Världens barn'', Gustavsberg.
Final bid450 SEK

56345
Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand, signerade.
Final bid400 SEK

56339
Oscar Reutersvärd, litografi nr 37/100, signerad.
Final bid1,100 SEK

56343
Stig, Slas, Claesson, litografi nr 86/300, signerad, daterad 76.
Final bid600 SEK

56341
Oscar Reutersvärd, litografi nr 123/150, signerad.
Final bid1,100 SEK

56342
Stolar, 6 st, Bauhausstil, flätad rotting/trä/krom, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,400 SEK

56335
Dräktsmycken, bl.a striglakors, 5 delar, silver.
Final bid3,000 SEK

56340
Oscar Reutersvärd, litografi nr 212/240, signerad.
Final bid400 SEK

56336
Solglasögon, 2 st, Ray-Ban.
Final bid850 SEK

56338
Solglasögon, 2 st, Ray-Ban.
Final bid550 SEK

56331
Herman Kähler, bordslampa, keramik, monogramsignerad HK, Danmark.
Final bid1,700 SEK

56337
Stolar, 4 st, trä, sitsar klädda med textil "Tulpaner", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Final bid100 SEK

56334
Vinställ, trä.
Final bid1,200 SEK

56333
Stolar, ett par, bemålat trä, Bröderna Wigells Stolfabrik, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

56330
Fåtöljer, ett par, textil, 1900-talets första hälft.
Final bid1,600 SEK

56329
Byrå, 3 lådor, trä.
Final bid150 SEK

56328
Bruno Karlsson, bordslampa, stengods, Ego Ateljé, signerad.
Final bid100 SEK

56325
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

56324
Samsonite, sminkväska, plast, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK

56323
Pardörrar, ett par, med karm, trä/glas.
Final bid1,900 SEK

56322
Diverse redskap samt pall, 21 delar, bl.a Wedevåg och Prima.
Final bid550 SEK

56321
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
Final bid550 SEK

56320
Benjaminfikus, samt kruka, keramik.
Final bid175 SEK

56319
Trädgårdsurnor, ett par, konstmaterial.
Final bid700 SEK

56318
Figuriner m.m, 9 delar, porslin, bl.a Gustavsberg.
Final bid100 SEK

56316
Kruka, keramik.
Final bid1,300 SEK

56317
Ljusstakar m.m, ett parti, bl.a Grillby.
Final bid125 SEK

56314
Ljusstake, mässing, för 3 ljus.
Final bid400 SEK