Barstolar, 4 st, metall/textil, Atelje Smedjan, Halmstad.
55731
Final bid1,400 SEK
Stolar, ett par, Thonetstil, böjträ/rotting, 1900-talets senare del.
55739
Final bid225 SEK
Träningsredskap, "Svenska Hälsobänken", Mastercare.
55736
Final bid800 SEK
Kanapé, mahogny/textil, 1800/1900-tal.
55734
Final bid250 SEK
Stig Lindberg, tallrikar, 6 st, porslin, ''Pastella'', Gustavsberg.
55732
Final bid200 SEK
Signe Persson-Melin, skålar, 7 delar, glas/kork, Bodum/Boda Nova.
55733
Final bid100 SEK
Bokhylla med skrivskiva, lådor och underskåp, teak, 1900-talets andra hälft.
55729
Final bid1,800 SEK
Anders Pehrson, taklampa, ''Bumling'', Ateljé Lyktan, Åhus.
55728
Final bid1,200 SEK
Bent Nordsted, taklampa, borstad aluminium, ''Lyskär'', Danmark, 1970-talet.
55727
Final bid225 SEK
Vägghållare för 5 gevär.
55726
Vägghållare för 5 gevär.
Final bid100 SEK
Börsvikter och mått, 4 delar, mässing, Holland och Danmark, 1800-1900-tal.
55725
Final bid175 SEK
Moccaskedar m.m, 14 delar, silver.
55724
Final bid2,000 SEK
Gitarr, Landola, med golvställ.
55721
Final bid350 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, 3 porträtt, litografier, numrerade 10/200, signerade.
55723
Final bid100 SEK
Franska revolutionen, kopparstick, 4 st, 1800-talets början.
55715
Final bid1,000 SEK
Jöran Nyberg, "Hurra för bron", handkolorerad litografi, Artist Proof, år 2000.
55720
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Brosch, brons, Kalevala Koru, Finland.
55719
Final bid200 SEK
Pärlcollier med silverlås, samt armring och hänge i silver.
55714
Final bid1,300 SEK
Bo Vikhblad, "Torso", litografi 79/250, signerad, daterad 1997.
55718
Final bid100 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, ''Olga'', GAB.
55717
Final bid950 SEK
Max Walter Svanberg, litografi, signerad och daterad 57 i trycket.
55716
Final bid175 SEK
Kopparstick, 5 st.
55712
Kopparstick, 5 st.
Final bid950 SEK
Fickur, silver, Tyskland.
55713
Fickur, silver, Tyskland.
Final bid150 SEK
Halskedja och hänge, silver.
55711
Halskedja och hänge, silver.
Final bid1,200 SEK
Bordslampa, nysilver, C.G. Hallberg.
55709
Final bid450 SEK
Iris Lövin Lindholm, litografier, 3 st, signerade och numrerade.
55710
Final bid100 SEK
Oidentifierade konstnärer, olja på duk uppfodrad på pannå, 2 st, signerade Marten och Mohamed (se sista bild).
55708
Final bid125 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, glas, Orrefors.
55707
Final bid500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Carlo.
55706
Final bid400 SEK
Allan Egnell, olja på duk, signerad.
55705
Final bid400 SEK
Spegel, björk/glas, Karl Johan, 1800-talets mitt.
55703
Final bid350 SEK
Ulrica Hydman Vallien, pokalglas, ett par, ''Open Minds'', Kosta Boda, signerade.
55704
Final bid550 SEK
Skålar, 2 st, glas, Villeroy & Boch och Kerttu Nurminen, Nuutajärvi.
55696
Final bid225 SEK
Albert Krüger, "Gårdsinteriör", olja på pannå, signerad, även a tergo, daterad 1939.
55702
Final bid125 SEK
Vicke Lindstrand, vas, glas, grön dekor samt luftbubblor, Kosta, signerad Kosta LH 1716.
55701
Final bid650 SEK
Mossrivare, AL-KO 32 VLE Combi-Care.
55700
Final bid450 SEK
Industrilampa, glas/metall, samtida.
55699
Final bid100 SEK
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand.
55693
Final bid700 SEK
Vaser och skål, 3 delar, glas, Orrefors, bl.a "Corona", Lars Hellsten.
55698
Final bid100 SEK
Golvfläkt, Anslut, Jula.
55697
Golvfläkt, Anslut, Jula.
Final bid125 SEK
Stig Lindberg, vas, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
55694
Final bid2,800 SEK
Värmefläkt, ADAX VV20.
55695
Värmefläkt, ADAX VV20.
Final bid150 SEK
Bokhylla med skrivdel och lådor, alm och svärtat trä, art deco, 1930/40-tal.
55692
Final bid950 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
55691
Final bid350 SEK
Vaser 5 st, keramik, bl.a Schramberg och Tilgmans.
55690
Final bid125 SEK
Gunna Brandstedt, vaser, 2 st, glas, Pukeberg, signerade, daterade 96/97.
55688
Final bid150 SEK
Margareta Lewkowicz, skulptur, keramik, monogramsignerad, daterad 2003.
55689
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Erika Lagerbielke, "Louise", skål, glas, Orrefors.
55684
Final bid400 SEK