55630
Beslag m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

55631
Steroeo, Philips Micro System MC235B/12.
Final bid225 SEK

55625
Högtalare, ett par, AR-6.
Final bid650 SEK

55626
Diverse nycklar, ett parti.
Final bid300 SEK

55624
Trädgårdsredskap, 20 delar.
Final bid300 SEK

55623
Hans Ripa, olja på duk, signerad, daterad, 1980.
Final bid150 SEK

55622
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad K.Pamp, daterad 1943.
Final bid300 SEK

55621
Anna Ehrner, glasservis, 48 delar, ''Line'', Kosta Boda.
Final bid1,600 SEK

55620
Stolar, 8 st, 2 olika modeller, Thonetstil, böjträ/rotting, 1900-tal.
Final bid850 SEK

55619
Bålskål, glas, bemålad och etsad dekor, 1800-tal.
Final bid550 SEK

55618
Massagebänk, hopfällbar, Tarsus.
Final bid600 SEK

55616
Chiffonje med skrivskiva, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

55615
Biblar, ''Biblia'' 2 st, Lund, 1880-1890.
Final bid350 SEK

55003
Skåp, teak, 1950/60-tal.
Final bid100 SEK

55613
Ljusstakar och lampetter, 9 delar, mässing/glas.
Final bid175 SEK

55612
Fat, lockskålar och kanna, 4 delar, porslin, bl.a Rosenthal.
Final bid600 SEK

55611
Åke Axelsson, karmstolar, 4 st, bok, sitsar klädda med läder, Gärsnäs, 1900/2000-tal.
Final bid1,600 SEK

55606
Final bid3,200 SEK

55608
Byst, Dante, gips, ''Dantes''.
Final bid350 SEK

55603
Hästtävlingspriser/medaljer, ett parti, silvervikt 1131 gr.
Final bid8,200 SEK

55605
Bordsuppsats, fajans, Italien/Portugal, 1800-tal.
Final bid1,100 SEK

55604
Jardinier, fajans/förgylld brons, Sèvres-liknande märke, 1800-tal.
Final bid4,200 SEK

55601
Vas, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Final bid700 SEK

55600
Vapensköld, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid450 SEK

54979
Böcker, 3 st, ''Slott och herresäten i Sverige'', Skåne nr. 1-3, Allhems Förlag Malmö, 1966.
Final bid200 SEK

55599
Philips MZ-3, mini radio/cd player system.
Final bid100 SEK

55594
Matta, rya, ull.
Final bid1,600 SEK

55598
Astrid Harms-Ringdahl, "Dag Hammarskjölds sommarhus", olja på duk, signerad, daterad 1962.
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

54641
Skinn, Tasman Leather of New Zealand.
Final bid900 SEK

55597
Muggar och tallrikar, 22 delar, stengods, Höganäs keramik.
Final bid300 SEK

55596
Gerda Strömberg, glasservis, 41 delar, "Håtuna", Strömbergshyttan.
Final bid175 SEK

55595
Alessi, champagnehink, plast.
Final bid100 SEK

55592
Jaktroféer, horn, 3 st.
Final bid125 SEK

55591
Köksmaskin med fällbart drivhuvud, Kitchen Aid.
Final bid1,400 SEK

55590
Muggar, brödburk, portionskaraffer, 19 delar, Höganäs keramik, JH Sävsjö och Boda.
Final bid250 SEK

55589
Karmstolar, ett par, trä, klädda med "Grå elefant", Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn.
Final bid1,200 SEK

55588
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Final bid250 SEK

55587
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, 1900-talets första hälft.
Final bid1,700 SEK

55585
Krus m.m, 9 delar, stengods, Höganäs.
Final bid300 SEK

55584
Sockerskrin, nysilver.
Final bid200 SEK

55583
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad.
Final bid225 SEK

55582
Modellbyggsatser, 5 st.
Final bid350 SEK

55580
Modellbyggsatser m.m, 10 delar.
Final bid350 SEK

55578
Gallerskålar med fat, porslin, Wien, Österrike, 1800-tal.
Final bid225 SEK

55579
Tête-à-tête-servis, 5 delar, äggskalsporslin, Sèvres, Frankrike, 1900-tal.
Final bid900 SEK

55577
Rökelsekar, porslin, genombruten, 1900-tal.
Final bid650 SEK

55576
Fruktskålar, 2 st, porslin, genombrutna, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

55575
Väggplaketter, 8 delar, porslin, svampmotiv, Bing & Gröndahl, Danmark.
Final bid225 SEK