Ytterfoder, metall.
55469
Ytterfoder, metall.
Final bid100 SEK
Axel Ebbe, efter, "Solrosen", skulptur, brons, på stensockel.
55466
Final bid2,100 SEK
Olle Lundberg, skrivbordslampa,, metall, Ibis, Atelje Lyktan.
55468
Final bid175 SEK
Golvlampa, metall, NAF, 1900-talets andra hälft.
55467
Final bid300 SEK
Prydnadskanon, mässing/trä.
55465
Prydnadskanon, mässing/trä.
Final bid250 SEK
Jens Harald Quistgaard, ljusstakar, 4 st, mässing, IHQ, Danmark, 1960-tal.
55464
Final bid300 SEK
Josef Frank, citronpressar, ett par, metall, Firma Svenskt Tenn.
55463
Final bid450 SEK
55462
Final bid450 SEK
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
55459
Final bid225 SEK
Johan Thunell, tekanna, stengods, signerad.
55460
Final bid550 SEK
Gunnel Sahlin, konstglas, 3 st, pumpor, Kosta Boda, signerade.
55458
Final bid450 SEK
Kjell Engman, kannor, 2 st, glas, ''Bon bon'', Kosta Boda, en signerad.
55456
Final bid850 SEK
55457
Final bid550 SEK
Kjell Engman, pokalglas, ett par, ''Cancan'', Kosta Boda.
55454
Final bid700 SEK
Anna-Britta Hagö Gartsjö, olja på duk,
55455
Final bid600 SEK
Suzanne Nessim, etsning, Artist Proof, signerad, daterad -83.
55453
Final bid2,000 SEK
Kjell Engman, skål, glas, ''Cancan'', Kosta Boda, signerad.
55452
Final bid950 SEK
Peter Dahl, litografi, ur mappen "Fredmans Epistlar", signerad.
55451
Final bid950 SEK
55450
Final bid1,000 SEK
Bordslampa, mässing.
55449
Bordslampa, mässing.
Final bid350 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Passini, Italien, 1800/1900-tal.
55448
Final bid700 SEK
Bengt Orup, litografi 116/120, signerad.
55446
Final bid700 SEK
Svend Nielsen, "Motiv Bornholm", olja på duk, signerad.
55445
Final bid200 SEK
Gerhard Wihlborg, "Hagestads Borgs Mölla", olja på duk, signerad.
55444
Final bid4,200 SEK
Fat, gjutet tenn, Olof Ahlberg, Schreuder & Olsson, Stockholm, 1976.
55442
Final bid200 SEK
Vägglampetter för 2 ljus, ett par, brons, 1900-tal.
55441
Final bid300 SEK
Kabeltrumma, trä.
55439
Kabeltrumma, trä.
Final bid150 SEK
Bestickservis, 42 delar, solid mässing och ädelträ.
55438
Final bid800 SEK
Båtratt m.m, 6 delar.
55437
Båtratt m.m, 6 delar.
Final bid450 SEK
Maritima föremål, 6 delar.
55436
Maritima föremål, 6 delar.
Final bid300 SEK
Maskintelegraf, mässing, Chadburns, Liverpool & London.
55435
Final bid1,100 SEK
Karmstol, engelsk stil, samt bord med hylla, trä/skinn.
55434
Final bid225 SEK
Tvättkorg, flätad spån, 1900-tal.
55433
Final bid175 SEK
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Maria", Rosenthal.
55432
Final bid550 SEK
Hink, koppar.
55431
Hink, koppar.
Final bid350 SEK
Stegpall, metall.
55430
Stegpall, metall.
Final bid600 SEK
Matservis, 43 delar, porslin, "Maria", Rosenthal.
55428
Final bid900 SEK
Piedestal, björk.
55429
Piedestal, björk.
Final bid250 SEK
Etiennehylla, trä, 1900-talets första hälft.
55427
Final bid200 SEK
Hushållsassistent, Electrolux, med tillbehör.
55424
Final bid450 SEK
Bord, oktagonalt, bemålat trä.
55426
Final bid100 SEK
karmstol, textil/trä, rokokostil, 1900-tal.
55423
Final bid450 SEK
Ryggsäck, skinn, 1900-talets andra hälft
55422
Final bid175 SEK
Bokmärken, ett parti, 2 pärmar samt osorterade.
55419
Final bid300 SEK
Kaj Christensen, olja på duk, signerad, daterad 72.
54730
Final bid100 SEK
Lampa, figuriner och skål, 5 delar, keramik, Gugge.
54776
Final bid100 SEK
Taklampa, trä, samtida.
55418
Taklampa, trä, samtida.
Final bid150 SEK
Heikki Orvola, servisdelar, 5 st, porslin, "Festivo", Rörstrand.
55417
Final bid100 SEK