55469
Ytterfoder, metall.
Final bid100 SEK

55466
Axel Ebbe, efter, "Solrosen", skulptur, brons, på stensockel.
Final bid2,100 SEK

55468
Olle Lundberg, skrivbordslampa,, metall, Ibis, Atelje Lyktan.
Final bid175 SEK

55467
Golvlampa, metall, NAF, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK

55465
Prydnadskanon, mässing/trä.
Final bid250 SEK

55464
Jens Harald Quistgaard, ljusstakar, 4 st, mässing, IHQ, Danmark, 1960-tal.
Final bid300 SEK

55463
Josef Frank, citronpressar, ett par, metall, Firma Svenskt Tenn.
Final bid450 SEK

55462
Final bid450 SEK

55459
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
Final bid225 SEK

55460
Johan Thunell, tekanna, stengods, signerad.
Final bid550 SEK

55458
Gunnel Sahlin, konstglas, 3 st, pumpor, Kosta Boda, signerade.
Final bid450 SEK

55456
Kjell Engman, kannor, 2 st, glas, ''Bon bon'', Kosta Boda, en signerad.
Final bid850 SEK

55457
Final bid550 SEK

55454
Kjell Engman, pokalglas, ett par, ''Cancan'', Kosta Boda.
Final bid700 SEK

55455
Anna-Britta Hagö Gartsjö, olja på duk,
Final bid600 SEK

55453
Suzanne Nessim, etsning, Artist Proof, signerad, daterad -83.
Final bid2,000 SEK

55452
Kjell Engman, skål, glas, ''Cancan'', Kosta Boda, signerad.
Final bid950 SEK

55451
Peter Dahl, litografi, ur mappen "Fredmans Epistlar", signerad.
Final bid950 SEK

55450
Final bid1,000 SEK

55449
Bordslampa, mässing.
Final bid350 SEK

55448
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Passini, Italien, 1800/1900-tal.
Final bid700 SEK

55446
Bengt Orup, litografi 116/120, signerad.
Final bid700 SEK

55445
Svend Nielsen, "Motiv Bornholm", olja på duk, signerad.
Final bid200 SEK

55444
Gerhard Wihlborg, "Hagestads Borgs Mölla", olja på duk, signerad.
Final bid4,200 SEK

55442
Fat, gjutet tenn, Olof Ahlberg, Schreuder & Olsson, Stockholm, 1976.
Final bid200 SEK

55441
Vägglampetter för 2 ljus, ett par, brons, 1900-tal.
Final bid300 SEK

55439
Kabeltrumma, trä.
Final bid150 SEK

55438
Bestickservis, 42 delar, solid mässing och ädelträ.
Final bid800 SEK

55437
Båtratt m.m, 6 delar.
Final bid450 SEK

55436
Maritima föremål, 6 delar.
Final bid300 SEK

55435
Maskintelegraf, mässing, Chadburns, Liverpool & London.
Final bid1,100 SEK

55434
Karmstol, engelsk stil, samt bord med hylla, trä/skinn.
Final bid225 SEK

55433
Tvättkorg, flätad spån, 1900-tal.
Final bid175 SEK

55432
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Maria", Rosenthal.
Final bid550 SEK

55431
Hink, koppar.
Final bid350 SEK

55430
Stegpall, metall.
Final bid600 SEK

55428
Matservis, 43 delar, porslin, "Maria", Rosenthal.
Final bid900 SEK

55429
Piedestal, björk.
Final bid250 SEK

55427
Etiennehylla, trä, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK

55424
Hushållsassistent, Electrolux, med tillbehör.
Final bid450 SEK

55426
Bord, oktagonalt, bemålat trä.
Final bid100 SEK

55423
karmstol, textil/trä, rokokostil, 1900-tal.
Final bid450 SEK

55422
Ryggsäck, skinn, 1900-talets andra hälft
Final bid175 SEK

55419
Bokmärken, ett parti, 2 pärmar samt osorterade.
Final bid300 SEK

54730
Kaj Christensen, olja på duk, signerad, daterad 72.
Final bid100 SEK

54776
Lampa, figuriner och skål, 5 delar, keramik, Gugge.
Final bid100 SEK

55418
Taklampa, trä, samtida.
Final bid150 SEK

55417
Heikki Orvola, servisdelar, 5 st, porslin, "Festivo", Rörstrand.
Final bid100 SEK