Smeg, kaffekvarn, CGF01BLEU
55416
Smeg, kaffekvarn, CGF01BLEU
Final bid1,100 SEK
Smeg, espressomaskin, ECF01BLEU.
55415
Final bid650 SEK
Peter Dahl, litografi ur Bellmanmappen, signerad.
55413
Final bid400 SEK
Barnmöbler, 3 delar, trä.
55412
Barnmöbler, 3 delar, trä.
Final bid200 SEK
55411
Final bid650 SEK
Lars Norrman, olja på pannå, signerad, daterad 1968.
55410
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Børge Mogensen, "Öresund", hyllsystem, 5 sektioner, ek, AB Karl Andersson & Söner.
55408
Final bid2,500 SEK
Rolf Ahlberg, olja på pannå, signerad, även a tergo.
55409
Final bid2,000 SEK
Friedel Dzubas, olja på duk uppfodrad på pannå, signerad, daterad 70.
55403
Final bid8,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade, 1800/1900-tal.
55407
Final bid700 SEK
Ulla Kempe, Brantevik, ''Blommor'', olja på duk, signerad, daterad 1981.
55405
Final bid250 SEK
Gunilla Mann, "Malmö", affisch.
55404
Final bid225 SEK
Håkan Eriksson, akryl på pannå, monogramsignerad, daterad 2000.
55401
Final bid300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, Italien, 1800-talets slut, otydligt signerad.
55402
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Astrid Hede, akvarell, ''Höst'', signerad, daterad 1979.
55400
Final bid350 SEK
Henrik Allert, litografi nr 174/225, signerad.
55399
Final bid450 SEK
Slaglåsgevär.
55398
Slaglåsgevär.
Final bid850 SEK
Bertil Vallien, adventssljusstake, metall/glas, ''Christmas'',
55396
Final bid950 SEK
Bengt Fredriksson, olja på duk, signerad.
55397
Final bid850 SEK
Göran Wärff, vas, glas, ''Orchid'', Kosta Boda, signerad.
55392
Final bid1,100 SEK
Amerikakoffert, Non-Breakable Trunk Co, New York.
55395
Final bid175 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad.
55390
Final bid600 SEK
Göran Wärff, vinglas, ett par.
55394
Final bid125 SEK
Vicke Lindstrand, vas, glas, Kosta.
55393
Final bid600 SEK
Kandelaber for 5 ljus, trä, ''Bergmansstaken'' Sandbergs, Nora Stad.
55391
Final bid300 SEK
Nilsjohan, kakburk, plåt, 3 våningar.
55389
Final bid500 SEK
Korgar, 4 st, flätade.
55388
Korgar, 4 st, flätade.
Final bid150 SEK
Spel till Playstation 4, 9 st, bl.a Resident Evil 2.
55387
Final bid350 SEK
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
55385
Final bid300 SEK
Figuriner, 3 st, bl. a. Bing & Gröndahl.
55384
Final bid100 SEK
Skrivbord, 10 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
55382
Final bid500 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a. Lladro.
55383
Final bid400 SEK
55381
Final bid225 SEK
Axel Locher, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
55380
Final bid350 SEK
Multistege, aluminium.
55379
Multistege, aluminium.
Final bid650 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
55378
Final bid175 SEK
H.C. Andersen, figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
55377
Final bid250 SEK
Koppargryta med lock.
55376
Koppargryta med lock.
Final bid225 SEK
Lego, ett parti, samt instruktionsböcker.
55375
Final bid1,400 SEK
Matta, orientalisk stil, maskinvävd.
55374
Final bid300 SEK
Stolar, ett par, miniatyr , Vitra Design Museum  Miniatures, collection Charles & Ray Eames, DSR chair, 1950.
55368
Final bid1,700 SEK
Kaffeservisdelar, 8 st, porslin , "Udsnit af Carl Larsson", Bing & Gröndahl.
55373
Final bid250 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, "Celeste", Orrefors.
55370
Final bid1,400 SEK
Matta, rölakan.
55372
Matta, rölakan.
Final bid3,000 SEK
Tp-link Deco M9 Plus Mesh Wi-Fi system, obegagnad.
55371
Final bid1,400 SEK
Matbord, teak, 1960-tal.
55369
Matbord, teak, 1960-tal.
Final bid3,200 SEK
Lok med tender, transformator m.m, ett parti, metall/plast, bl.a BUB.
55366
Final bid500 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, modell 49382 ur serien ''Nevada'', Kosta Boda.
55360
Final bid1,000 SEK