55250
Elverktyg m.m, 4 delar, bl.a Black & Decker.
Final bid300 SEK

55248
Lego, Sjörövarskepp, 6285, i originallåda.
Final bid2,100 SEK

55249
Matryoshka och väskor, 3 delar, trä/textil, bl.a Ideal.
Final bid175 SEK

55247
Bokhylla med underskåp, teak, tre sektioner, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

55246
Kamera, Polaroid Automatic 320, med tillbehör, i presentask.
Final bid150 SEK

55241
Bokhylla med underkskåp, teak, 1900-talets mitt.
Final bid750 SEK

55245
Djupa tallrikar, 8 st, stengods, Höganäs Keramik.
Final bid350 SEK

55244
Matryoshka, ryska dockor, 10 st, trä.
Final bid550 SEK

55243
Skulpturer, 2 st, trä, Afrika.
Final bid100 SEK

55242
Matryoshka, ryska dockor, 9 st, trä.
Final bid400 SEK

55240
Stig Sasen, ''Västerbron'', blandteknik, signerad.
Final bid800 SEK

55238
Bang & Olufsen, stereo, 3 delar, samt ett par högtalare.
Final bid1,600 SEK

55237
Final bid225 SEK

55236
Classe Cambell, originallitografi, signerad.
Final bid125 SEK

55232
Albert Krüger, ''Efter regnbyar'', olja på duk, signerad.
Final bid2,800 SEK

55234
Final bid550 SEK

55229
Bo Olsson, akvarellerade litografier, 3 st, signerade, daterade 1987/88.
Final bid400 SEK

55231
Peter Larsson, litografi 46/100, signerad.
Final bid350 SEK

55230
Bo Olsson, akvarellerade litografier, 3 st, signerade, en daterad 1986.
Final bid350 SEK

55228
Bo Olsson, akvarellerade litografier, 3 st, signerade, daterade 1984/85.
Final bid250 SEK

55227
Hallbyrå med en låda, ek/stenskiva, 1900-tal.
Final bid100 SEK

55226
Skåpsläp, Thule CER, 2009.
Final bid13,000 SEK

55225
Klaffbord med två lådor, avlutad furu, 1900-tal.
Final bid600 SEK

55224
Vattenpump, Jet Garden, Serva, Italien.
Final bid225 SEK

55223
Högtryckstvätt, Black Line HP110X.
Final bid100 SEK

55221
Månbord, 2 delar, bemålat trä, 1800/1900-tal.
Final bid1,100 SEK

55222
Åke Axelsson, stol, "S217", Gärsnäs, samt karmstol, trä/skinn/textil.
Final bid200 SEK

55220
Yrjö Kukkapuro, stolar, 4 st, stomme i metall och björkfaner, textil, Avarte.
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK

55219
Kuvertbord, bemålat trä.
Final bid175 SEK

55217
Väggskåp för verktyg, furu.
Final bid175 SEK

55215
Bordslampa, keramik.
Final bid500 SEK

55209
Bruno Mathsson, "Pernilla 3", vilfåtölj, bok, stålram, skinn, Dux, 1900-talets andra hälft.
Final bid5,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK

55214
Lådor, 2 st, trä.
Final bid100 SEK

55213
Fåtölj, trä/textil, Stouby, Bella, Danmark.
Final bid850 SEK

55212
Månskensampel, glas/mässing.
Final bid800 SEK

55206
Bruno Mathsson, "Pernilla", fåtölj med fotpall, bok, sadelgjord, Dux, 1900/2000-tal.
Final bid8,600 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK

55210
Taklampa, metall/plast.
Final bid100 SEK

55208
Trådlös router, TP-link Archer MR600.
Final bid300 SEK

55207
Klockor, pärlor och bijouterier, ett parti, delvis silver, bl.a Seiko.
Final bid450 SEK

55203
Trädgårdsstolar med karm, ett par, trä/metall.
Final bid1,500 SEK

55205
Yngve Ekblom, gungstol, furu, Kypasjärvi, Överkalix socken, 1910.
Final bid100 SEK

55204
Bordslampa, mässing.
Final bid250 SEK

55200
Pinnstolar, 3 st, bemålat trä.
Final bid750 SEK

55202
Gryta, koppar.
Final bid250 SEK

55201
Lilly Hulthén Westergren, ''Gammelgården i Foresta'', olja på duk, monogramsignerad LHW.
Final bid150 SEK

55199
Agne Aronsson, blandteknik, signerad.
Final bid100 SEK

55198
Matta, Bokhara, handknuten, ull.
Final bid1,300 SEK

55197
Signar N. Bengtson, blandteknik, signerad.
Final bid100 SEK