54867
Tennföremål, 9 delar.
Final bid350 SEK

54866
Kuvertallrikar, 10 st, Scandia tenn.
Final bid1,600 SEK

54863
Kuddar m.m, 6 delar, allmoge.
Final bid500 SEK

54864
Kikare, 8x40, Magnific.
Final bid200 SEK

54862
Torsten Esbjörnsson, litografi 36/50, signerad.
Final bid500 SEK

54861
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Viktoria'', Gustavsberg, signerad.
Final bid450 SEK

54860
Ljusstakar, 6 delar, olika metaller.
Final bid300 SEK

54859
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
Final bid250 SEK

54858
Final bid450 SEK

54857
Vas och figurin, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Final bid350 SEK

54856
Figuriner, 4 st, porslin, Lladro och Nao, Spanien.
Final bid175 SEK

54855
Miniatyrtallrikar och skärbräda, 5 delar, porslin, Arabia, Finland.
Final bid125 SEK

54853
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid400 SEK

54854
Handdukar, 17 st.
Final bid450 SEK

54849
Stig Lindberg, kaffekoppar med fat, 5 delar, benporslin, "Adam", Gustavsberg.
Final bid1,400 SEK

54851
Karaffer med propp, ett par, glas, "Karlshamn", Skruf.
Final bid150 SEK

54852
Final bid600 SEK

54850
Muggar, 6 st, porslin, ''Ostindia Floris'', Rörstrand.
Final bid750 SEK

54848
Vattenpass, 5 st, Reinholdpasset/Parkside/Jeason.
Final bid250 SEK

54847
Fotogenlampa, majolika.
Final bid650 SEK

54845
Final bid300 SEK

54846
Klädställning, metall, höj/sänkbar.
Final bid200 SEK

54844
Parasoll med vev, samt parasollfot.
Final bid400 SEK

54843
Brickor och underlägg m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

54842
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Final bid150 SEK

54840
Vas och figurin, glas, Lalique, Frankrike, bl.a ''Sylvie''.
Final bid950 SEK

54841
Vaser, 2 st, glas, Orrefors, bl.a Gunnar Cyrén.
Final bid225 SEK

54839
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
Final bid300 SEK

54838
Måttkedja, spik, krokar m.m, 7 delar, metall, allmoge.
Final bid100 SEK

54837
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Aristokrat''.
Final bid750 SEK

54836
Bertil Vallien, skulpturer, 2 st, stengods, ''Bagdad'', Gustavsberg, signerade.
Final bid650 SEK

54835
Tobaksburk, gjutjärn, ''Inter Bibendum Large Fumandum'', 1900-tal.
Final bid350 SEK

54834
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand, signerad.
Final bid1,100 SEK

54833
Dalahäst, trä, Mora.
Final bid150 SEK

53038
Matta, rölakan.
Final bid5,600 SEK

54169
Servisdelar, 18 st, porslin, ''Diamant Lili'', Rörstrand.
Final bid125 SEK

54099
Trädgårdsstolar, teak/metall, KWA – Knäreds Werkstads AB, 1950-tal.
Final bid2,800 SEK

53909
Final bid125 SEK

53936
Hundbur, metall, 2 öppningar.
Final bid100 SEK

54832
Ljusstake för 4 ljus, mässing, "Mistel", Skultuna 1607.
Final bid650 SEK

54827
Ljusstakar, 2 par, malm/mässing, No 43, G Keijser & Co, Westerås och Scandia Malm.
Final bid650 SEK

54831
Ivar Ålenius Björk, "Liljan", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
Final bid550 SEK

54830
Elektrifierad fotogentaklampa, mässing/glas Elpe-Armatur AB, 1900-tal.
Final bid100 SEK

54829
Menorah, malm.
Final bid125 SEK

54828
Taklampa, blyinfattat glas, Tiffanystil, Lamp Gustaf AB, 1900-talets andra hälft.
Final bid750 SEK

54823
Gruen, damarmbandsur, quartz, Geneve.
Final bid350 SEK

54826
Taklampa, Tiffanystil, metall/glas, 1900-tal.
Final bid550 SEK

54825
Gruen, damarmbandsur, mekaniskt urverk, Geneve.
Final bid100 SEK