Categories

Closed
Stolar, 4 st, bemålat trä/textil.
54824
Stolar, 4 st, bemålat trä/textil.
Final bid300 SEK
Closed
Novus, armbandsur, 17 jewels, incabloc, mekaniskt urverk.
54821
Novus, armbandsur, 17 jewels, incabloc, mekaniskt urverk.
Final bid125 SEK
Closed
Arbetsbänk samt lampa.
54822
Arbetsbänk samt lampa.
Final bid225 SEK
Closed
Arbetslampa.
54820
Arbetslampa.
Final bid150 SEK
Closed
Rado, armbandsur,quartz, 23 K guldplätering, safirglas, 1990-tal.
54815
Rado, armbandsur,quartz, 23 K guldplätering, safirglas, 1990-tal.
Final bid250 SEK
Closed
Sittgrupp, 3 delar, rotting/textil. 1900-talets andra hälft.
53995
Sittgrupp, 3 delar, rotting/textil. 1900-talets andra hälft.
Final bid650 SEK
Closed
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
54816
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
Final bid350 SEK
Closed
Bänkplåtsax.
54817
Bänkplåtsax.
Final bid225 SEK
Closed
Arbetsbänk, Black & Decker.
54814
Arbetsbänk, Black & Decker.
Final bid350 SEK
Closed
Ståpall för verkstad, metall.
54818
Ståpall för verkstad, metall.
Final bid125 SEK
Closed
Elektrisk hyvel, verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
54811
Elektrisk hyvel, verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
Final bid300 SEK
Closed
Bordsdukar m.m, ett parti, bl.a Lena A Linderholm.
54812
Bordsdukar m.m, ett parti, bl.a Lena A Linderholm.
Final bid100 SEK
Closed
Bordsdukar m.m, ett parti.
54810
Bordsdukar m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Closed
Skål, tekanna och figurin, porslin/valnöt, bl.a Arthur Wood, England och Bent Fischlein, Ystad.
54809
Skål, tekanna och figurin, porslin/valnöt, bl.a Arthur Wood, England och Bent Fischlein, Ystad.
Final bid175 SEK
Closed
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, ''Celeste'', Orrefors.
54808
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, ''Celeste'', Orrefors.
Final bid1,000 SEK
Closed
Böcker, 4 st, Bauhaus.
54806
Böcker, 4 st, Bauhaus.
Final bid300 SEK
Closed
Svärd, 2 st, Indien.
54807
Svärd, 2 st, Indien.
Final bid350 SEK
Closed
Smycken, 3 st, silver.
54805
Smycken, 3 st, silver.
Final bid450 SEK
Closed
Limknektar, 3 st.
54803
Limknektar, 3 st.
Final bid500 SEK
Closed
Gunnar Ander, fönsterhänge, glas/smide, Ystad-Metall.
54802
Gunnar Ander, fönsterhänge, glas/smide, Ystad-Metall.
Final bid175 SEK
Closed
Resegrammofon, Viva-tonal Grafonola, Columbia, England.
54801
Resegrammofon, Viva-tonal Grafonola, Columbia, England.
Final bid100 SEK
Closed
Skidor, ett par, Salmonon Crossmax, med bindningar, samt ett par stavar, Salomon.
54798
Skidor, ett par, Salmonon Crossmax, med bindningar, samt ett par stavar, Salomon.
Final bid650 SEK
Closed
Golfklubbor, 18 st, bl.a Spalding, samt golfbag.
54800
Golfklubbor, 18 st, bl.a Spalding, samt golfbag.
Final bid500 SEK
Closed
Gåstavar, 3 par, bl.a ProShape.
54797
Gåstavar, 3 par, bl.a ProShape.
Final bid125 SEK
Closed
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
54795
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid600 SEK
Closed
Vägghylla, ek, skuren dekor.
54794
Vägghylla, ek, skuren dekor.
Final bid500 SEK
Closed
Vin och selterglas, 7+6 st, bl.a Orrefors.
54793
Vin och selterglas, 7+6 st, bl.a Orrefors.
Final bid175 SEK
Closed
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
54792
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
54791
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Closed
Vinglas, 9 st, skärslipad dekor, 1900-tal.
54790
Vinglas, 9 st, skärslipad dekor, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
54789
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid600 SEK
Closed
Jessica Björn, "Sommarstrand", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
54771
Jessica Björn, "Sommarstrand", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Final bid3,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Schatull,, ek, skuren dekor, barockstil, 1900-tal.
54788
Schatull,, ek, skuren dekor, barockstil, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Closed
Göran Bäck, kaffeservis, 6 delar, porslin, ''Pop'',  Arabia, Finland.
54786
Göran Bäck, kaffeservis, 6 delar, porslin, ''Pop'', Arabia, Finland.
Final bid750 SEK
Closed
Simon Gate, champagneglas, 13 st, ''Salut'', Orrefors.
54787
Simon Gate, champagneglas, 13 st, ''Salut'', Orrefors.
Final bid1,100 SEK
Closed
Vägghylla, trä.
54784
Vägghylla, trä.
Final bid400 SEK
Closed
Kaffeservis, 34 delar, porslin, ''Classic Rose Collection'', Rosenthal., Tyskland.
54783
Kaffeservis, 34 delar, porslin, ''Classic Rose Collection'', Rosenthal., Tyskland.
Final bid600 SEK
Closed
Piedestal och hylla, trä.
54782
Piedestal och hylla, trä.
Final bid650 SEK
Closed
Regissörsstolar, 4 st, trä/textil.
54780
Regissörsstolar, 4 st, trä/textil.
Final bid1,000 SEK
Closed
Månbord, på hjultrissor, björk.
54781
Månbord, på hjultrissor, björk.
Final bid1,800 SEK
Closed
Kruka, glaserad keramik.
54779
Kruka, glaserad keramik.
Final bid350 SEK
Closed
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
54777
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Final bid400 SEK
Closed
Tidningsställ mef hylla, bambu/rotting.
54775
Tidningsställ mef hylla, bambu/rotting.
Final bid350 SEK
Closed
Anna Ehrner, ljusstakar, 2 st, gjutet glas, "Spear", Kosta Boda.
53382
Anna Ehrner, ljusstakar, 2 st, gjutet glas, "Spear", Kosta Boda.
Final bid300 SEK
Closed
Krus, keramik, Rörstrand.
53228
Krus, keramik, Rörstrand.
Final bid350 SEK
Closed
Jessica Björn, diptyk, "Mellanrum I och II", akryl och struktur på bomullsduk, signerade a tergo.
54770
Jessica Björn, diptyk, "Mellanrum I och II", akryl och struktur på bomullsduk, signerade a tergo.
Final bid1,300 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
Closed
Bengt Fredriksson, blandteknik, signerad.
54772
Bengt Fredriksson, blandteknik, signerad.
Final bid500 SEK
Closed
Stringhylla med låda, teak, 1950/60-tal.
54768
Stringhylla med låda, teak, 1950/60-tal.
Final bid1,500 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.