54767
Piedestal, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid100 SEK

54766
Pelarbord, flammig björk, 1900-tal.
Final bid300 SEK

54765
Motorsåg, Partner, bensindriven.
Final bid450 SEK

54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Final bid550 SEK

54762
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
Final bid550 SEK

54763
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
Final bid100 SEK

54761
Askar, klockor m.m, ett parti, mässing/trä.
Final bid250 SEK

54162
Taklampa, glas/mässing, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK

54755
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
Final bid700 SEK

54759
Matta, orientalisk, ull.
Final bid2,200 SEK

54758
Garn, ett parti, bl.a Othello.
Final bid150 SEK

54757
Horn, 5 st.
Final bid175 SEK

54756
Bestick m.m, ett parti, nysilver, mest ''Svensk Spets''.
Final bid200 SEK

54754
DVD-filmer m.m, ett parti.
Final bid100 SEK

54753
Erik Höglund, ljuskrona, för 9, svartmålad metall/glas.
Final bid400 SEK

54750
Viveca Nygren, Kristianstads läns hemslöjd, matta, rölakan, monogramsignerad VN.
Final bid25,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK

54752
Plåtburkar m.m, 23 st, olika material.
Final bid175 SEK

54751
Plåtburkar, 28 st.
Final bid175 SEK

54748
Silver, 5 delar.
Final bid750 SEK

54075
Stolar, 6 st, mahogny/textil, senjugend, 1900-talets första del.
Final bid1,000 SEK

54745
Diverse verktyg m.m, i trälåda.
Final bid550 SEK

54746
Smycken, silver, 15 delar.
Final bid450 SEK

54744
Verktygstavla med verktyg.
Final bid650 SEK

54743
Pärlsmycken, 4 delar.
Final bid300 SEK

54742
Hängstol med ram.
Final bid650 SEK

54741
Smycken, silver, ett parti.
Final bid600 SEK

54740
Borrmaskin, ASEA samt borrar.
Final bid125 SEK

54739
Final bid350 SEK

54738
Final bid550 SEK

54737
Bandsåg.
Final bid1,200 SEK

54736
Bänkslipmaskin, Metabo.
Final bid150 SEK

54735
Såll/sikt, furu/rotting, 1900-tal.
Final bid150 SEK

54732
Hans Billgren, tillskriven, linoleumsnitt.
Final bid350 SEK

54734
Nils Sonesson, olja på pannå, 2 st, signerade.
Final bid650 SEK

54733
Nils Sonesson, porträtt, "Hans Billgren 1940-45", pastell och blyerts, signerad.
Final bid450 SEK

54731
Hans Billgren, olja på pannå, monogramsignerad.
Final bid2,500 SEK

54728
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

54729
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK

54727
Karin Borrie, olja på duk, motiv från Kåseberga, otydligt signerad.
Final bid1,000 SEK

54726
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

54725
Kaffeskedar, 10 st, silver 830.
Final bid500 SEK

54086
Kaj Stenman, litografier, ''Höstljus'' och ''Reflektioner'', numrerade och signerade, daterade 1990.
Final bid300 SEK

54467
Skulpturer m.m, 13 delar, sten, Afrika.
Final bid100 SEK

54303
Muggar m.m, 10 delar, keramik, KEB, Böste.
Final bid250 SEK

54342
Kaffeservis, 23 delar, porslin, "Elegance", Fyrklövern, Christineholm.
Final bid100 SEK

54419
Högtalare, 2 par, Yamaha NS-555, och Pyramid TW28, samt kablar.
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

54418
Soffbord, trä/glasskiva.
Final bid100 SEK

54724
Bruno Mathsson, "Karin", fåtölj med fotpall, skinn/krom, Dux.
Final bid17,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK