Piedestal, bemålat trä, 1900-tal.
54767
Final bid100 SEK
Pelarbord, flammig björk, 1900-tal.
54766
Final bid300 SEK
Motorsåg, Partner, bensindriven.
54765
Final bid450 SEK
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
54762
Final bid550 SEK
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
54763
Final bid100 SEK
Askar, klockor m.m, ett parti, mässing/trä.
54761
Final bid250 SEK
Taklampa, glas/mässing, 1900-talets andra hälft.
54162
Final bid225 SEK
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
54755
Final bid700 SEK
Matta, orientalisk, ull.
54759
Matta, orientalisk, ull.
Final bid2,200 SEK
Garn, ett parti, bl.a Othello.
54758
Final bid150 SEK
Horn, 5 st.
54757
Horn, 5 st.
Final bid175 SEK
Bestick m.m, ett parti, nysilver, mest ''Svensk Spets''.
54756
Final bid200 SEK
DVD-filmer m.m, ett parti.
54754
DVD-filmer m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, för 9, svartmålad metall/glas.
54753
Final bid400 SEK
Viveca Nygren, Kristianstads läns hemslöjd, matta, rölakan, monogramsignerad VN.
54750
Final bid25,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Plåtburkar m.m, 23 st, olika material.
54752
Final bid175 SEK
Plåtburkar, 28 st.
54751
Plåtburkar, 28 st.
Final bid175 SEK
Silver, 5 delar.
54748
Silver, 5 delar.
Final bid750 SEK
Stolar, 6 st, mahogny/textil, senjugend, 1900-talets första del.
54075
Final bid1,000 SEK
Diverse verktyg m.m, i trälåda.
54745
Final bid550 SEK
Smycken, silver, 15 delar.
54746
Smycken, silver, 15 delar.
Final bid450 SEK
Verktygstavla med verktyg.
54744
Verktygstavla med verktyg.
Final bid650 SEK
Pärlsmycken, 4 delar.
54743
Pärlsmycken, 4 delar.
Final bid300 SEK
Hängstol med ram.
54742
Hängstol med ram.
Final bid650 SEK
Smycken, silver, ett parti.
54741
Smycken, silver, ett parti.
Final bid600 SEK
Borrmaskin, ASEA samt borrar.
54740
Borrmaskin, ASEA samt borrar.
Final bid125 SEK
54739
Final bid350 SEK
54738
Final bid550 SEK
Bandsåg.
54737
Bandsåg.
Final bid1,200 SEK
Bänkslipmaskin, Metabo.
54736
Bänkslipmaskin, Metabo.
Final bid150 SEK
Såll/sikt, furu/rotting, 1900-tal.
54735
Final bid150 SEK
Hans Billgren, tillskriven, linoleumsnitt.
54732
Final bid350 SEK
Nils Sonesson, olja på pannå, 2 st, signerade.
54734
Final bid650 SEK
Nils Sonesson, porträtt, "Hans Billgren 1940-45", pastell och blyerts, signerad.
54733
Final bid450 SEK
Hans Billgren, olja på pannå, monogramsignerad.
54731
Final bid2,500 SEK
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
54728
Final bid100 SEK
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
54729
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
Karin Borrie, olja på duk, motiv från Kåseberga, otydligt signerad.
54727
Final bid1,000 SEK
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
54726
Final bid300 SEK
Kaffeskedar, 10 st, silver 830.
54725
Final bid500 SEK
Kaj Stenman, litografier, ''Höstljus'' och ''Reflektioner'', numrerade och signerade, daterade 1990.
54086
Final bid300 SEK
Skulpturer m.m, 13 delar, sten, Afrika.
54467
Final bid100 SEK
Muggar m.m, 10 delar, keramik, KEB, Böste.
54303
Final bid250 SEK
Kaffeservis, 23 delar, porslin, "Elegance", Fyrklövern, Christineholm.
54342
Final bid100 SEK
Högtalare, 2 par, Yamaha NS-555, och Pyramid TW28, samt kablar.
54419
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Soffbord, trä/glasskiva.
54418
Soffbord, trä/glasskiva.
Final bid100 SEK
Bruno Mathsson, "Karin", fåtölj med fotpall, skinn/krom, Dux.
54724
Final bid17,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK