54722
Golvlampa, smide/pappskärm, ställbar, 1900-tal.
Final bid850 SEK

54721
Piedestal, tre hyllplan, trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK

54720
Bordslampa och figuriner, 4 delar, porslin, Goebel.
Final bid400 SEK

54719
Kandelaber för 5 st ljus, trä, Sandbergs Nora Stad.
Final bid125 SEK

54718
Slangvinda med slang, Gardena.
Final bid350 SEK

54717
Elgräsklippare, Kellen.
Final bid100 SEK

54716
Takrosetter, 3 st, gips.
Final bid1,000 SEK

54715
Piedestaler, 3 st, trä.
Final bid100 SEK

54714
Högtalare, ''Sound Piece'', Happy Plug, Stockholm.
Final bid350 SEK

54713
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
Final bid500 SEK

54712
Signar N Bengtson, blandteknik, signerad.
Final bid125 SEK

54710
Barbro K Poggats, "Oppas/Orört snötäcke", blandteknik, numrerad HC, signerad, daterad 07.
Final bid100 SEK

54708
Per Medstrand, "Romantiska landskap 2", olja på duk, signerad, daterad 94.
Final bid250 SEK

54704
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
Final bid350 SEK

54703
Mortel med stöt, malm.
Final bid100 SEK

54702
Eugen Montelin, litografi 191/200, signerad.
Final bid400 SEK

54701
Glasservis, 20 delar, Reijmyre.
Final bid1,100 SEK

54700
Alf Tutt Madsen, olja på duk, signerad.
Final bid150 SEK

54699
Oscar C H Wickström, olja på duk, monogramsignerad.
Final bid300 SEK

54698
Kittel och bjällerkrans, koppar/mässing.
Final bid125 SEK

54696
Ugnslucka och munkjärn, gjutjärn, bl.a Cimbrishamns Gjuteri.
Final bid650 SEK

54697
Arne Apelin, olja på duk, signerad.
Final bid175 SEK

54695
Vägglykta/utomhusbelysning, metall/glas.
Final bid100 SEK

54689
Bertil Vallien, vas, glas, signerad, Boda.
Final bid1,500 SEK

54694
Handdukar och bordsdukar, 12 delar.
Final bid200 SEK

53772
Final bid750 SEK

54692
Lakan och örngott med spets, ett parti.
Final bid750 SEK

54691
Eric Hermansson, olja på pannå, signerad, daterad 46.
Final bid100 SEK

54690
Carl Fredrik Reuterswärd, litografi 149/200, signerad.
Final bid300 SEK

54688
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
Final bid600 SEK

54687
Skål och champagneglas, 7 delar, glas, bl.a RCR, Italien.
Final bid100 SEK

54686
Alexius Huber, blandteknik på papper, signerad.
Final bid150 SEK

54679
Radiostyrd bil, Beta STR-4, Academy, med tillbehör.
Final bid550 SEK

54676
Knivar, 6 st, med slidor.
Final bid1,400 SEK

54685
Madeleine Pyk, affisch, Fabriken.
Final bid600 SEK

54684
Pall. med förvaring, trä/textil, Dutti.
Final bid400 SEK

54683
Bestick, 33 st, metall, Hardanger, Norge.
Final bid400 SEK

54682
Taklampor, 2 st, metall, ON Design.
Final bid150 SEK

54681
Väggur och barometer, trä/glas.
Final bid350 SEK

54680
Ljusstakar, 2 st, metall.
Final bid100 SEK

54678
Elefantsamling, ett parti, trä, plast med mera.
Final bid100 SEK

54677
Knivar, 6 st, med slidor, bl.a Normark.
Final bid650 SEK

54675
Bahco, jaktknivar, 2 st, med slidor.
Final bid1,100 SEK

54674
Projektor, Ampro, samt filmkamera, Paillard Bolex, modell H.16, schweiz, samt 2 st filmrullar.
Final bid1,100 SEK

54673
Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
Final bid150 SEK

54672
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
Final bid700 SEK

54671
Lodregulator, trä, Gustav Becker, 1900-talets början.
Final bid250 SEK

54668
Teservis, 14 delar, porslin, KP Karlskrona.
Final bid225 SEK