Golvlampa, smide/pappskärm, ställbar, 1900-tal.
54722
Final bid850 SEK
Piedestal, tre hyllplan, trä, 1900-tal.
54721
Final bid350 SEK
Bordslampa och figuriner, 4 delar, porslin, Goebel.
54720
Final bid400 SEK
Kandelaber för 5 st ljus, trä, Sandbergs Nora Stad.
54719
Final bid125 SEK
Slangvinda med slang, Gardena.
54718
Final bid350 SEK
Elgräsklippare, Kellen.
54717
Elgräsklippare, Kellen.
Final bid100 SEK
Takrosetter, 3 st, gips.
54716
Takrosetter, 3 st, gips.
Final bid1,000 SEK
Piedestaler, 3 st, trä.
54715
Piedestaler, 3 st, trä.
Final bid100 SEK
Högtalare, ''Sound Piece'', Happy Plug, Stockholm.
54714
Final bid350 SEK
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
54713
Final bid500 SEK
Signar N Bengtson, blandteknik, signerad.
54712
Final bid125 SEK
Barbro K Poggats, "Oppas/Orört snötäcke", blandteknik, numrerad HC, signerad, daterad 07.
54710
Final bid100 SEK
Per Medstrand, "Romantiska landskap 2", olja på duk, signerad, daterad 94.
54708
Final bid250 SEK
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
54704
Final bid350 SEK
Mortel med stöt, malm.
54703
Mortel med stöt, malm.
Final bid100 SEK
Eugen Montelin, litografi 191/200, signerad.
54702
Final bid400 SEK
Glasservis, 20 delar, Reijmyre.
54701
Final bid1,100 SEK
Alf Tutt Madsen, olja på duk, signerad.
54700
Final bid150 SEK
Oscar C H Wickström, olja på duk, monogramsignerad.
54699
Final bid300 SEK
Kittel och bjällerkrans, koppar/mässing.
54698
Final bid125 SEK
Ugnslucka och munkjärn, gjutjärn, bl.a  Cimbrishamns Gjuteri.
54696
Final bid650 SEK
Arne Apelin, olja på duk, signerad.
54697
Final bid175 SEK
Vägglykta/utomhusbelysning, metall/glas.
54695
Final bid100 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, signerad, Boda.
54689
Final bid1,500 SEK
Handdukar och bordsdukar, 12 delar.
54694
Final bid200 SEK
53772
Final bid750 SEK
Lakan och örngott med spets, ett parti.
54692
Final bid750 SEK
Eric Hermansson, olja på pannå, signerad, daterad 46.
54691
Final bid100 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, litografi 149/200, signerad.
54690
Final bid300 SEK
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
54688
Final bid600 SEK
Skål och champagneglas, 7 delar, glas, bl.a RCR, Italien.
54687
Final bid100 SEK
Alexius Huber, blandteknik på papper, signerad.
54686
Final bid150 SEK
Radiostyrd bil, Beta STR-4, Academy, med tillbehör.
54679
Final bid550 SEK
Knivar, 6 st, med slidor.
54676
Knivar, 6 st, med slidor.
Final bid1,400 SEK
Madeleine Pyk, affisch, Fabriken.
54685
Final bid600 SEK
Pall. med förvaring, trä/textil, Dutti.
54684
Final bid400 SEK
Bestick, 33 st, metall, Hardanger, Norge.
54683
Final bid400 SEK
Taklampor, 2 st, metall, ON Design.
54682
Final bid150 SEK
Väggur och barometer, trä/glas.
54681
Final bid350 SEK
Ljusstakar, 2 st, metall.
54680
Ljusstakar, 2 st, metall.
Final bid100 SEK
Elefantsamling, ett parti, trä, plast med mera.
54678
Final bid100 SEK
Knivar, 6 st, med slidor, bl.a Normark.
54677
Final bid650 SEK
Bahco, jaktknivar, 2 st, med slidor.
54675
Final bid1,100 SEK
Projektor, Ampro, samt filmkamera, Paillard Bolex, modell H.16, schweiz, samt 2 st filmrullar.
54674
Final bid1,100 SEK
Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
54673
Final bid150 SEK
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
54672
Final bid700 SEK
Lodregulator, trä, Gustav Becker, 1900-talets början.
54671
Final bid250 SEK
Teservis, 14 delar, porslin, KP Karlskrona.
54668
Final bid225 SEK