Verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
54195
Final bid550 SEK
Kuddar, 5 st, textil, allmogestil.
54196
Final bid200 SEK
Kuddar, 4 st, textil, allmogestil.
54194
Final bid125 SEK
54193
Final bid100 SEK
Sneakers och tofflor, 3 par, Adidas och New Balance.
54192
Final bid950 SEK
Eldverktyg m.m, 12 delar, metall.
54191
Final bid100 SEK
Avfuktare, Sandström och bordsfläkt, Logik.
54189
Final bid150 SEK
Väggkartor, 2 st, Europa, 1927, och Afrika 1928, politiska.
54190
Final bid125 SEK
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Dremmel.
54188
Final bid200 SEK
Bordsfotogenlampfot, mässing/sten, med tillbehör.
54187
Final bid125 SEK
Takkrona, glas/metall, 9 ljuspunkter, 1900-talets första hälft.
52738
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Spegel, rokokostil, förgylld, ram, 1900-tal.
54185
Final bid700 SEK
Vemmenhögs Härad, vävnad, Skåne, 1800-talets andra hälft.
54184
Final bid350 SEK
Matta, orientalisk, ull, handknuten.
54181
Final bid1,300 SEK
Bordslampa, tenn, Hags Tin, Danmark, 1900-tal.
54183
Final bid175 SEK
Takrosetter, 8 st, Orac Decor.
54182
Final bid300 SEK
Vägghörnskåp, bemålat trä, allmoge.
54179
Final bid250 SEK
Kaffebryggare och 2 termosar, bl.a Coffee Queen.
54178
Final bid225 SEK
Skrin, hamrat silver, kulfötter med bladdekor, C.G. Hallberg, 1928.
54177
Final bid10,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Trädgårdsredskap m.m, ett parti.
54176
Final bid500 SEK
Stolar, 8 st, ek och skinn, slungade främre ben, 1800/1900-tal.
53695
Final bid100 SEK
Diverse glas, 10 delar, bl.a Reijmyre.
54174
Final bid300 SEK
Trasmattor, 3 st, textil.
54175
Trasmattor, 3 st, textil.
Final bid100 SEK
Jens Christian Bennedsen, olja på duk, signerad.
54173
Final bid125 SEK
Simon Gate, skål, glas, ''Thousand Windows'', Orrefors.
54172
Final bid300 SEK
Telefoner, 3 st, bl.a Kobratelefon.
54171
Final bid150 SEK
Bordslampa, glas/metall, Cottex.
54167
Final bid100 SEK
Förstadagsbrev och frimärken, ett parti.
54166
Final bid100 SEK
Gunnar Nylund, fat och vas, stengods, ''Solros'', Rörstrand.
54165
Final bid250 SEK
Arbetshjälm, Pelto, obegagnad.
54164
Final bid150 SEK
Dörrkläpp, smide.
54163
Dörrkläpp, smide.
Final bid175 SEK
Plättjärn m.m, 4 delar, bl.a Skeppshult och Kockums.
54161
Final bid175 SEK
Arthur Percy, fruktservis, 12 delar, keramik, ''Karneol'', Gefle.
54159
Final bid225 SEK
Ljuslykta, glas/smide, Smith's Konsthantverk.
54158
Final bid125 SEK
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi nr.  260/375, signerad, daterad 1978.
54156
Final bid150 SEK
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
54155
Final bid800 SEK
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
54153
Final bid100 SEK
54152
Final bid125 SEK
Barbro Widholm, olja på pannå, ''Tussilago'', signerad, daterad 1981.
54150
Final bid400 SEK
Konstglas, 2 st, glas, RBA, Olofström.
54149
Final bid250 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing, Gusums Bruk.
54148
Final bid125 SEK
Väggskåp med 2 lådor, avlutad furu, 1800/1900-tal.
54147
Final bid200 SEK
Stilbyrå, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
54146
Final bid300 SEK
Pelarborr, Power Craft 2000.
54143
Pelarborr, Power Craft 2000.
Final bid450 SEK
Golvlampa, 2 ljuspunkter, mässing, 1900-talets andra hälft.
54145
Final bid100 SEK
Golvlampa, skomakarmodell, glas/metall, 1900-tal senare del.
54144
Final bid250 SEK
Bahco , skiftnycklar  m.m, 19 st.
54141
Final bid150 SEK
Bahco , skiftnycklar m.m, 12 st.
54142
Final bid450 SEK