Lars Hellsten, skålar, 3 st, glas, Corona, Orrefors.
54035
Final bid125 SEK
Lennart Kindvall, blyerts, signerad, daterad -84.
54032
Final bid100 SEK
Gunnar Ander, ljusstake för 4 ljus, smide, glas, Ystad Metall.
54031
Final bid550 SEK
Cocotter, 12 st, stengods, ugnsfasta, Höganäs Keramik.
54030
Final bid450 SEK
Kupoltält, Biltema.
54029
Kupoltält, Biltema.
Final bid350 SEK
Tekoppar med fat och vas, 3 delar, keramik, Swan och Barholt Pottemageri, Danmark.
54028
Final bid200 SEK
Leonard Heyden, axelremsväska, skinn.
54027
Final bid300 SEK
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210 cm.
54026
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210 cm.
Final bid150 SEK
Krus, 3 st, stengods, Höganäs Keramik och Raus.
54025
Final bid175 SEK
Krus, 2 st, 3 kannor och 5 liter, stengods, Höganäs Keramik, 1800/1900-tal.
54024
Final bid175 SEK
Krus och skål, stengods, Raus, samt senapskula, järn.
54023
Final bid250 SEK
Dockhus, "Lampehuset", trä, samt lampor ett parti.
54022
Final bid150 SEK
Popcornmaskin, plast/metall, Flow.
54021
Final bid300 SEK
Verktygsficka, skinn, Snikki, Fristads.
54020
Final bid100 SEK
Brickor m.m, 5 delar, trä, Arabia Design.
54018
Final bid150 SEK
Handväskor, 4 st, skinn, bl.a Lancaster.
54017
Final bid400 SEK
Skrivmaskin, "Royal Standard", Royal Typewriter Co, New York, USA.
54016
Final bid175 SEK
Kikare, 6x30, Hensoldt Wetzlar, med väska.
54015
Final bid200 SEK
Taxidermi, räv.
54013
Taxidermi, räv.
Final bid700 SEK
Helge Cardell, olja på duk, 2 st, signerade.
54012
Final bid100 SEK
Medaljer, ett parti, 1900-tal.
54011
Final bid350 SEK
Matbord, mahogny/valnöt , 1920-talsklassicism 1900-talets första hälft.
54009
Final bid550 SEK
Soffbord, valnöt, glasskiva, 1900-tal.
54008
Final bid100 SEK
Fällbord, rotfanér, svärtat underrede, 1800/1900-tal.
54006
Final bid450 SEK
Stolar, ett par, trä/textil, rokoko, västsvensk modell, 1700-tal.
54001
Final bid2,600 SEK
Spegel, träskuren förgylld och bronserad ram, rokokostil, 1800-tal.
54005
Final bid1,100 SEK
Byrå, 3 lådor, trä/stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
54002
Final bid250 SEK
Pelarbord, 2 st, trä, hjultrissor, engelsk stil, 1900-tal.
54004
Final bid300 SEK
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
54003
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Trädgårdsmöbler, 4 delar, bemålat trä.
53997
Final bid550 SEK
Fårskinn, "Ludde", Ikea.
53999
Fårskinn, "Ludde", Ikea.
Final bid125 SEK
Sittgrupp, 4 delar, bambu, samtida.
53996
Final bid700 SEK
Sidobord/skåp, trä, glas, samtida.
53994
Final bid250 SEK
Byrå, 6 lådor, avlutad furu, 1900-tal.
53993
Final bid500 SEK
Klappstolar, 4 st, trä.
53991
Klappstolar, 4 st, trä.
Final bid250 SEK
Slagbord med 2 lådor, trä.
53992
Slagbord med 2 lådor, trä.
Final bid125 SEK
Eva Englund, skål på fot, glas, ''Maja'', Orrefors.
53990
Final bid175 SEK
Vas, glas, Muurla, Finland.
53989
Vas, glas, Muurla, Finland.
Final bid100 SEK
Olle Alberius, glas, 7 st, ''Erik'',  Orrefors.
53987
Final bid200 SEK
Pianopall, björk/textil.
53986
Pianopall, björk/textil.
Final bid225 SEK
Fåtöljer, ett par, betsad furu, beslag i järn, "Lövåsen", Åby Möbelfabrik, 1930/40-tal.
53980
Final bid12,500 SEK
Est5,000 SEK
Stig Lindberg, sockerskål, porslin, ''Festong'', Gustavsberg.
53985
Final bid350 SEK
Dalahästar, 3 st, trä.
53984
Dalahästar, 3 st, trä.
Final bid250 SEK
Vitrinskåp, glas/metall, Ikea.
53983
Final bid100 SEK
Lampett, mässing.
53982
Lampett, mässing.
Final bid200 SEK
Ljusstakar, 3 st, smide.
53981
Ljusstakar, 3 st, smide.
Final bid250 SEK
Spegel, förgyllt trä.
53978
Spegel, förgyllt trä.
Final bid175 SEK
Matta, maskinknuten, "Bocchara Star", Atlantik Hali, Turkiet.
53979
Final bid100 SEK