54035
Lars Hellsten, skålar, 3 st, glas, Corona, Orrefors.
Final bid125 SEK

54032
Lennart Kindvall, blyerts, signerad, daterad -84.
Final bid100 SEK

54031
Gunnar Ander, ljusstake för 4 ljus, smide, glas, Ystad Metall.
Final bid550 SEK

54030
Cocotter, 12 st, stengods, ugnsfasta, Höganäs Keramik.
Final bid450 SEK

54029
Kupoltält, Biltema.
Final bid350 SEK

54028
Tekoppar med fat och vas, 3 delar, keramik, Swan och Barholt Pottemageri, Danmark.
Final bid200 SEK

54027
Leonard Heyden, axelremsväska, skinn.
Final bid300 SEK

54026
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210 cm.
Final bid150 SEK

54025
Krus, 3 st, stengods, Höganäs Keramik och Raus.
Final bid175 SEK

54024
Krus, 2 st, 3 kannor och 5 liter, stengods, Höganäs Keramik, 1800/1900-tal.
Final bid175 SEK

54023
Krus och skål, stengods, Raus, samt senapskula, järn.
Final bid250 SEK

54022
Dockhus, "Lampehuset", trä, samt lampor ett parti.
Final bid150 SEK

54021
Popcornmaskin, plast/metall, Flow.
Final bid300 SEK

54020
Verktygsficka, skinn, Snikki, Fristads.
Final bid100 SEK

54018
Brickor m.m, 5 delar, trä, Arabia Design.
Final bid150 SEK

54017
Handväskor, 4 st, skinn, bl.a Lancaster.
Final bid400 SEK

54016
Skrivmaskin, "Royal Standard", Royal Typewriter Co, New York, USA.
Final bid175 SEK

54015
Kikare, 6x30, Hensoldt Wetzlar, med väska.
Final bid200 SEK

54013
Taxidermi, räv.
Final bid700 SEK

54012
Helge Cardell, olja på duk, 2 st, signerade.
Final bid100 SEK

54011
Medaljer, ett parti, 1900-tal.
Final bid350 SEK

54009
Matbord, mahogny/valnöt , 1920-talsklassicism 1900-talets första hälft.
Final bid550 SEK

54008
Soffbord, valnöt, glasskiva, 1900-tal.
Final bid100 SEK

54006
Fällbord, rotfanér, svärtat underrede, 1800/1900-tal.
Final bid450 SEK

54001
Stolar, ett par, trä/textil, rokoko, västsvensk modell, 1700-tal.
Final bid2,600 SEK

54005
Spegel, träskuren förgylld och bronserad ram, rokokostil, 1800-tal.
Final bid1,100 SEK

54002
Byrå, 3 lådor, trä/stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
Final bid250 SEK

54004
Pelarbord, 2 st, trä, hjultrissor, engelsk stil, 1900-tal.
Final bid300 SEK

54003
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Final bid150 SEK

53997
Trädgårdsmöbler, 4 delar, bemålat trä.
Final bid550 SEK

53999
Fårskinn, "Ludde", Ikea.
Final bid125 SEK

53996
Sittgrupp, 4 delar, bambu, samtida.
Final bid700 SEK

53994
Sidobord/skåp, trä, glas, samtida.
Final bid250 SEK

53993
Byrå, 6 lådor, avlutad furu, 1900-tal.
Final bid500 SEK

53991
Klappstolar, 4 st, trä.
Final bid250 SEK

53992
Slagbord med 2 lådor, trä.
Final bid125 SEK

53990
Eva Englund, skål på fot, glas, ''Maja'', Orrefors.
Final bid175 SEK

53989
Vas, glas, Muurla, Finland.
Final bid100 SEK

53987
Olle Alberius, glas, 7 st, ''Erik'', Orrefors.
Final bid200 SEK

53986
Pianopall, björk/textil.
Final bid225 SEK

53980
Fåtöljer, ett par, betsad furu, beslag i järn, "Lövåsen", Åby Möbelfabrik, 1930/40-tal.
Final bid12,500 SEK
Est5,000 SEK

53985
Stig Lindberg, sockerskål, porslin, ''Festong'', Gustavsberg.
Final bid350 SEK

53984
Dalahästar, 3 st, trä.
Final bid250 SEK

53983
Vitrinskåp, glas/metall, Ikea.
Final bid100 SEK

53982
Lampett, mässing.
Final bid200 SEK

53981
Ljusstakar, 3 st, smide.
Final bid250 SEK

53978
Spegel, förgyllt trä.
Final bid175 SEK

53979
Matta, maskinknuten, "Bocchara Star", Atlantik Hali, Turkiet.
Final bid100 SEK