53920
Kanna, koppar, J&C Bolinder.
Final bid125 SEK

53919
Fotogenlampa, glas/mässing.
Final bid200 SEK

53917
Kandelaber, 3-armad, porslin, ''God Jul'', Gustavsberg.
Final bid400 SEK

53916
Muggar, 5 st, porslin, motiv från Elsa Beskow, Design House Stockholm.
Final bid350 SEK

53915
Muminmugg, porslin, Arabia, Finland.
Final bid150 SEK

53914
Kanna, porslin, Mumin, Arabia, Finland.
Final bid400 SEK

53913
Vaser, 2 st, keramik, Bo Fajans och Nittsjö Keramik.
Final bid100 SEK

53912
Köksverktygsset, 9 delar, rostfritt stål, Novaline.
Final bid450 SEK

53910
Balansvåg och vikter, mässing/trä.
Final bid175 SEK

53908
Krukor och ytterfoder,18 delar, terrakotta.
Final bid200 SEK

53907
Ytterfoder och vas, 12 delar, keramik, bl.a Västtyskland.
Final bid150 SEK

53906
Avlastningsbord, trä, Marocko.
Final bid250 SEK

53905
Taklampa, glas/metall.
Final bid150 SEK

53904
Väggur, förgyllt trä, Holmia, Stockholm.
Final bid150 SEK

53902
Väggur, förgyllt trä, rokokostil.
Final bid100 SEK

53901
Köksassistent, Bosch.
Final bid225 SEK

53900
Arkivskåp, metall, Lindaco.
Final bid100 SEK

53898
Lena A. Linderholm, fat på fot, bemålad keramik.
Final bid450 SEK

53897
Berit Johansson, ljuslyktor, 5 st, glas, "Nimbus Kotten", Orrefors.
Final bid175 SEK

53896
Krus och skålar, 13 delar, stengods, Höganäs Keramik.
Final bid175 SEK

53895
Förvaringslådor, 3 st, zink, 1900-tal.
Final bid250 SEK

53894
Krus, 4 st, stengods, Wallåkra och Raus.
Final bid175 SEK

53892
Tubkikare, Hakko, med stativ.
Final bid450 SEK

53893
Trädgårdsdekorationer, metall/keramik, ett parti.
Final bid125 SEK

53891
Spegel, bronserad ram.
Final bid150 SEK

53889
Fårskinn, Gotland.
Final bid350 SEK

53888
Julstjärnor, 2 st, Philips Julstjärna Typ 72.
Final bid125 SEK

53887
Gerhard Karlmark, olja på pannå, signerad, daterad 1932.
Final bid175 SEK

53886
Biljardlampa, metall/glas, 2 ljuspunkter.
Final bid100 SEK

53885
Gerhard Karlmark, olja på duk, signerad, daterad 1932.
Final bid175 SEK

53884
Gerhard Karlmark, olja på pannå, signerad, daterad 1933.
Final bid125 SEK

53883
Ljuskrona, för 6 ljus, smide, Danmark, 1970/80 -tal.
Final bid100 SEK

53881
Spegel, trä/glas, 1900-talets mitt.
Final bid175 SEK

53880
Ljusstakar, ett par, för 2 ljus, Ystad Tenn.
Final bid125 SEK

53879
Spegel, teak, 1950/60-tal.
Final bid100 SEK

53878
Figurin, keramik, Lladro.
Final bid350 SEK

53877
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Final bid400 SEK

53876
Karmstol, rotting, 1900-tal.
Final bid250 SEK

53874
Steiff, Pudel och Golden Retriever, textil.
Final bid400 SEK

53875
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid100 SEK

53872
"Study in Blue by The Hour of Charm", bildskivor, 6 st, i fodral.
Final bid400 SEK

53873
Bord, rotting/glas, 1900-talets mitt.
Final bid650 SEK

53871
Golvfigurin, hund, konstmassa, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

53870
Golvlampa, teak, 1950/60-tal.
Final bid550 SEK

53869
Fiskerullar, 2 st, m.m, ett parti, bl.a Penn Reels.
Final bid300 SEK

53868
Hallmöbel, 3 lådor, trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

53866
Arne Aspelin, olja på pannå, 2 st, signerade.
Final bid200 SEK

53867
Disneyfigurer m.m, ett parti, olika material.
Final bid225 SEK