60054
Beck och Jung, litografi nr 220/390, signerad, 1982-86.
Final bid550 SEK

60052
Carin Baekmarck, litografier, 2 st, numrerade och signerade, 1981.
Final bid700 SEK

60051
Vaser, ströare, miniatyrer m.m, 8 delar, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
Final bid125 SEK

60050
Armband, gulddoublé.
Final bid550 SEK

60047
Bordsfotogenlampor, elektrifierade, 2 st, mässing/porslin, Japan.
Final bid450 SEK

60048
Köksassistent, Bosch Universal, med tillbehör.
Final bid250 SEK

60046
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
Final bid500 SEK

60045
Skrivbordsuppsats, 3 delar, Ystad Brons.
Final bid100 SEK

60043
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
Final bid200 SEK

60042
Matservis, 65 delar, flintgods, "Gefion", Gustavsberg, 1900-tal.
Final bid500 SEK

60040
Collier, armband, örhängen, 4 delar, barocka pärlor.
Final bid700 SEK

60039
Frimärken m.m, ett parti.
Final bid250 SEK

60038
Vask med kran och tillbehör, IKEA.
Final bid500 SEK

60037
Halsband och hängen, 5 delar, bärnsten/onyx.
Final bid350 SEK

60036
Sockerskål, gräddkanna, fruktskål, metall/plast, Alessi.
Final bid300 SEK

60035
Champagneglas, 6 st, etsat blomstermönster.
Final bid200 SEK

60034
Dörrhandtag m.m, 10 delar, mässing.
Final bid150 SEK

60032
Medaljer, pins m.m, mest militärt.
Final bid100 SEK

60031
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
Final bid450 SEK

60030
Trancherbestick, 2 delar, Solingen, samt fällkniv, Tjeckoslovakien, horn/rostfritt stål.
Final bid350 SEK

60029
Fiskbestick, 14 delar, nysilver och pärlemo, England, 1900-tal.
Final bid300 SEK

60028
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
Final bid600 SEK

60027
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid350 SEK

60024
Stenbordsduk och hängen, 6 delar, allmoge, 1900-tal.
Final bid350 SEK

60023
Stenbordsdukar, 3 st, allmoge, 1900-tal.
Final bid300 SEK

60022
Kudde och hängen, 4 delar, allmoge, 1900-tal.
Final bid225 SEK

60021
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
Final bid175 SEK

60020
Signe Persson-Melin, ytterfoder/fågelbad, stengods, Campos Filhos, Portugal.
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK

58975
Stolar, ett par, skinn/metall, "Ursula", Arrben, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK

58204
Stig Lindberg, "Terra" matservis, 27 delar, porslin, Gustavsberg.
Final bid1,300 SEK

60019
Halsband, örhängen m.m, mest bärnsten.
Final bid450 SEK

60018
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Florentina".
Final bid1,200 SEK

60017
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Rosenholm", Stockholm.
Final bid1,300 SEK

60016
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK

60015
Bilbana, Road Racing, Turbo Tec.
Final bid225 SEK

60014
Liselotte Henriksen, glasservis, 70 delar, glas, "Select", Boda Nova.
Final bid1,900 SEK

60013
Ernst Faxe, skål, keramik, signerad, Danmark.
Final bid225 SEK

60012
Bordslampa, Lyktan, keramik, samt burk med lock, glas, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

60011
Frimärken, ett parti.
Final bid100 SEK

60010
Kaffe/teservis, 39 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
Final bid300 SEK

60009
Final bid125 SEK

60008
BP, klistermärken, nyckelringar m.m, ett parti.
Final bid1,300 SEK

60007
Signe Persson-Melin, servisdelar, 24 st, stengods, "Signum", Boda Nova.
Final bid1,400 SEK

60006
Armbandsur, 15 st.
Final bid150 SEK

60005
Trappstegsmattor, 15 st, meradiso.
Final bid350 SEK

59189
Tidningsställ, trä/rotting/glas.
Final bid200 SEK

60002
Mattallrikar och skålar, 24 delar, stengods, Vista Alegre, Portugal.
Final bid225 SEK

60001
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
Final bid150 SEK