Categories

Closed
Beck och Jung, litografi nr 220/390, signerad, 1982-86.
60054
Beck och Jung, litografi nr 220/390, signerad, 1982-86.
Final bid550 SEK
Closed
Carin Baekmarck, litografier, 2 st, numrerade och signerade, 1981.
60052
Carin Baekmarck, litografier, 2 st, numrerade och signerade, 1981.
Final bid700 SEK
Closed
Vaser, ströare, miniatyrer m.m, 8 delar, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
60051
Vaser, ströare, miniatyrer m.m, 8 delar, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
Final bid125 SEK
Closed
Armband, gulddoublé.
60050
Armband, gulddoublé.
Final bid550 SEK
Closed
Bordsfotogenlampor, elektrifierade, 2 st, mässing/porslin, Japan.
60047
Bordsfotogenlampor, elektrifierade, 2 st, mässing/porslin, Japan.
Final bid450 SEK
Closed
Köksassistent, Bosch Universal, med tillbehör.
60048
Köksassistent, Bosch Universal, med tillbehör.
Final bid250 SEK
Closed
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
60046
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
Final bid500 SEK
Closed
Skrivbordsuppsats, 3 delar, Ystad Brons.
60045
Skrivbordsuppsats, 3 delar, Ystad Brons.
Final bid100 SEK
Closed
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
60043
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
Final bid200 SEK
Closed
Matservis, 65 delar, flintgods, "Gefion", Gustavsberg, 1900-tal.
60042
Matservis, 65 delar, flintgods, "Gefion", Gustavsberg, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Collier, armband, örhängen, 4 delar, barocka pärlor.
60040
Collier, armband, örhängen, 4 delar, barocka pärlor.
Final bid700 SEK
Closed
Frimärken m.m, ett parti.
60039
Frimärken m.m, ett parti.
Final bid250 SEK
Closed
Vask med kran och tillbehör, IKEA.
60038
Vask med kran och tillbehör, IKEA.
Final bid500 SEK
Closed
Halsband och hängen, 5 delar, bärnsten/onyx.
60037
Halsband och hängen, 5 delar, bärnsten/onyx.
Final bid350 SEK
Closed
Sockerskål, gräddkanna, fruktskål, metall/plast, Alessi.
60036
Sockerskål, gräddkanna, fruktskål, metall/plast, Alessi.
Final bid300 SEK
Closed
Champagneglas, 6 st, etsat blomstermönster.
60035
Champagneglas, 6 st, etsat blomstermönster.
Final bid200 SEK
Closed
Dörrhandtag m.m, 10 delar, mässing.
60034
Dörrhandtag m.m, 10 delar, mässing.
Final bid150 SEK
Closed
Medaljer, pins m.m, mest militärt.
60032
Medaljer, pins m.m, mest militärt.
Final bid100 SEK
Closed
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
60031
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
Final bid450 SEK
Closed
Trancherbestick, 2 delar, Solingen, samt fällkniv, Tjeckoslovakien, horn/rostfritt stål.
60030
Trancherbestick, 2 delar, Solingen, samt fällkniv, Tjeckoslovakien, horn/rostfritt stål.
Final bid350 SEK
Closed
Fiskbestick, 14 delar, nysilver och pärlemo, England, 1900-tal.
60029
Fiskbestick, 14 delar, nysilver och pärlemo, England, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
60028
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
Final bid600 SEK
Closed
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
60027
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Stenbordsduk och hängen, 6 delar, allmoge, 1900-tal.
60024
Stenbordsduk och hängen, 6 delar, allmoge, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Stenbordsdukar, 3 st, allmoge, 1900-tal.
60023
Stenbordsdukar, 3 st, allmoge, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Kudde och hängen, 4 delar, allmoge, 1900-tal.
60022
Kudde och hängen, 4 delar, allmoge, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
60021
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
Final bid175 SEK
Closed
Signe Persson-Melin, ytterfoder/fågelbad, stengods, Campos Filhos, Portugal.
60020
Signe Persson-Melin, ytterfoder/fågelbad, stengods, Campos Filhos, Portugal.
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Stolar, ett par, skinn/metall, "Ursula", Arrben, 1900-talets andra hälft.
58975
Stolar, ett par, skinn/metall, "Ursula", Arrben, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Stig Lindberg, "Terra" matservis, 27 delar, porslin, Gustavsberg.
58204
Stig Lindberg, "Terra" matservis, 27 delar, porslin, Gustavsberg.
Final bid1,300 SEK
Closed
Halsband, örhängen m.m, mest bärnsten.
60019
Halsband, örhängen m.m, mest bärnsten.
Final bid450 SEK
Closed
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Florentina".
60018
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Florentina".
Final bid1,200 SEK
Closed
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Rosenholm", Stockholm.
60017
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Rosenholm", Stockholm.
Final bid1,300 SEK
Closed
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
60016
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
Closed
Bilbana, Road Racing, Turbo Tec.
60015
Bilbana, Road Racing, Turbo Tec.
Final bid225 SEK
Closed
Liselotte Henriksen, glasservis, 70 delar, glas, "Select", Boda Nova.
60014
Liselotte Henriksen, glasservis, 70 delar, glas, "Select", Boda Nova.
Final bid1,900 SEK
Closed
Ernst Faxe, skål, keramik, signerad, Danmark.
60013
Ernst Faxe, skål, keramik, signerad, Danmark.
Final bid225 SEK
Closed
Bordslampa, Lyktan, keramik, samt burk med lock, glas, 1900-talets andra hälft.
60012
Bordslampa, Lyktan, keramik, samt burk med lock, glas, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK
Closed
Frimärken, ett parti.
60011
Frimärken, ett parti.
Final bid100 SEK
Closed
Kaffe/teservis, 39 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
60010
Kaffe/teservis, 39 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
Final bid300 SEK
Closed
Bijouterier, ett parti.
60009
Bijouterier, ett parti.
Final bid125 SEK
Closed
BP, klistermärken, nyckelringar m.m, ett parti.
60008
BP, klistermärken, nyckelringar m.m, ett parti.
Final bid1,300 SEK
Closed
Signe Persson-Melin, servisdelar, 24 st, stengods, "Signum", Boda Nova.
60007
Signe Persson-Melin, servisdelar, 24 st, stengods, "Signum", Boda Nova.
Final bid1,400 SEK
Closed
Armbandsur, 15 st.
60006
Armbandsur, 15 st.
Final bid150 SEK
Closed
Trappstegsmattor, 15 st, meradiso.
60005
Trappstegsmattor, 15 st, meradiso.
Final bid350 SEK
Closed
Tidningsställ, trä/rotting/glas.
59189
Tidningsställ, trä/rotting/glas.
Final bid200 SEK
Closed
Mattallrikar och skålar, 24 delar, stengods, Vista Alegre, Portugal.
60002
Mattallrikar och skålar, 24 delar, stengods, Vista Alegre, Portugal.
Final bid225 SEK
Closed
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
60001
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
Final bid150 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.