Categories

Closed
Gallerimatta, persisk, Abadeh, ull.
52126
Gallerimatta, persisk, Abadeh, ull.
Final bid1,900 SEK
Closed
Ljusstakar, ett par, malm, Scania Malm.
52125
Ljusstakar, ett par, malm, Scania Malm.
Final bid150 SEK
Closed
Victor Berndt, skål, glas, Flygsfors, 60-tal.
52122
Victor Berndt, skål, glas, Flygsfors, 60-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Menorah/ljusstake, malm.
52124
Menorah/ljusstake, malm.
Final bid175 SEK
Closed
Djupmätare från ubåten Sjöhästen eller Sjöormen, mässing, 1930-tal.
52123
Djupmätare från ubåten Sjöhästen eller Sjöormen, mässing, 1930-tal.
Final bid3,200 SEK
Closed
Matta, Iran, handknuten, ull.
52121
Matta, Iran, handknuten, ull.
Final bid350 SEK
Closed
Stolar och bord, 3 delar, konstrottning/metall.
52119
Stolar och bord, 3 delar, konstrottning/metall.
Final bid150 SEK
Closed
Figurin, inuiter, stengods, Lladro.
52118
Figurin, inuiter, stengods, Lladro.
Final bid450 SEK
Closed
Torpedgyro för ubåtstorped, metall, 1900-talets andra hälft.
52111
Torpedgyro för ubåtstorped, metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid4,600 SEK
Closed
Teleboj för ubåten Draken, metall, 1900-talets andra hälft.
52113
Teleboj för ubåten Draken, metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid4,600 SEK
Closed
Golvlampa, trä, med textilklädd skärm, 1900-talets första hälft.
52117
Golvlampa, trä, med textilklädd skärm, 1900-talets första hälft.
Final bid350 SEK
Closed
Taklampor, 5 st, glas.
52115
Taklampor, 5 st, glas.
Final bid600 SEK
Closed
Doftspridare, 2 st, "Ultrasonic aroma diffusers", Fragrance Supplier, Stockholm.
52116
Doftspridare, 2 st, "Ultrasonic aroma diffusers", Fragrance Supplier, Stockholm.
Final bid300 SEK
Closed
Spegel med krön, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
52114
Spegel med krön, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
Final bid950 SEK
Closed
Lakan och örngott, 9 delar.
52112
Lakan och örngott, 9 delar.
Final bid125 SEK
Closed
Servisdelar, 34 st, porslin, ''Oakwood'', Staffordshire, England.
52110
Servisdelar, 34 st, porslin, ''Oakwood'', Staffordshire, England.
Final bid550 SEK
Closed
Byst, "Ludvig van Beethoven", gjutmassa.
52109
Byst, "Ludvig van Beethoven", gjutmassa.
Final bid100 SEK
Closed
Armbandsur, 2 st, Tissot och Eljo.
51082
Armbandsur, 2 st, Tissot och Eljo.
Final bid3,100 SEK
Closed
50459 Motorstativ, metall.
52142
50459 Motorstativ, metall.
Final bid100 SEK
Closed
Kannor, fat och ljusstake, porslin, "God Jul", Gustavsberg.
52107
Kannor, fat och ljusstake, porslin, "God Jul", Gustavsberg.
Final bid900 SEK
Closed
Ljusplåtar, ett par, samt skeppsfotogenlampa, mässing/glas, 1900-tal.
52108
Ljusplåtar, ett par, samt skeppsfotogenlampa, mässing/glas, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Skål och kanna, porslin, "God Jul", Villeroy & Boch.
52106
Skål och kanna, porslin, "God Jul", Villeroy & Boch.
Final bid600 SEK
Closed
Kungaskålen, mässing, Ibe-konst, Ystad.
52104
Kungaskålen, mässing, Ibe-konst, Ystad.
Final bid400 SEK
Closed
Marianne Westman, "Mors godaste sylt", burkar, 2 st, keramik, Rörstrand.
52105
Marianne Westman, "Mors godaste sylt", burkar, 2 st, keramik, Rörstrand.
Final bid125 SEK
Closed
Anna-Lisa Thomson, vas stengods, "Paprika", nr 1020, Upsala-Ekeby.
52103
Anna-Lisa Thomson, vas stengods, "Paprika", nr 1020, Upsala-Ekeby.
Final bid950 SEK
Closed
Djurbur och trimbord, bl.a Tholo, Danmark.
52101
Djurbur och trimbord, bl.a Tholo, Danmark.
Final bid250 SEK
Closed
Ytterfoder, keramik, otydligt signerad, samt signerad Austria.
52099
Ytterfoder, keramik, otydligt signerad, samt signerad Austria.
Final bid800 SEK
Closed
Ljusstake för 7 ljus, smide, Sven Å Ekberg, Kivik.
52100
Ljusstake för 7 ljus, smide, Sven Å Ekberg, Kivik.
Final bid650 SEK
Closed
Väska, skinn, Liebeskind, Berlin.
52098
Väska, skinn, Liebeskind, Berlin.
Final bid400 SEK
Closed
Blomsterlåda, zink.
52097
Blomsterlåda, zink.
Final bid400 SEK
Closed
Golvlampa, metall, ställbara och höj/sänkbara lampor, 1900-tal.
52095
Golvlampa, metall, ställbara och höj/sänkbara lampor, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Closed
Apple TV, 2:a generationen.
52096
Apple TV, 2:a generationen.
Final bid150 SEK
Closed
Pallar, 4 st, metall.
52093
Pallar, 4 st, metall.
Final bid500 SEK
Closed
Gräsklippare, Silver 460 BR-A bio, AL-KO.
52092
Gräsklippare, Silver 460 BR-A bio, AL-KO.
Final bid150 SEK
Closed
Fickurskedjor och fickurfodral, 6 delar, metall.
52091
Fickurskedjor och fickurfodral, 6 delar, metall.
Final bid100 SEK
Closed
Skrivbord, avlutad furu, 1900-tal.
52090
Skrivbord, avlutad furu, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Ljusstakar, 6 st, metaller, bl.a ett par Skultuna Bruk, No 20.
52089
Ljusstakar, 6 st, metaller, bl.a ett par Skultuna Bruk, No 20.
Final bid250 SEK
Closed
Scarfes, 3 st, silke, Yves Saint Laurent, Renoma och Anna Klein.
52087
Scarfes, 3 st, silke, Yves Saint Laurent, Renoma och Anna Klein.
Final bid225 SEK
Closed
Parti krukor, terracotta.
52086
Parti krukor, terracotta.
Final bid400 SEK
Closed
Burberrys, halsduk, cashmere.
52084
Burberrys, halsduk, cashmere.
Final bid650 SEK
Closed
Burberrys, halsduk, cashmere.
52085
Burberrys, halsduk, cashmere.
Final bid450 SEK
Closed
Keps, textil, "Masters 2010".
52083
Keps, textil, "Masters 2010".
Final bid200 SEK
Closed
Spegel, bemålat trä, 1900-tal.
52082
Spegel, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Bok, Fredmans Epistlar, med illustrationer och signerad av Peter Dahl.
52081
Bok, Fredmans Epistlar, med illustrationer och signerad av Peter Dahl.
Final bid550 SEK
Closed
Korg, flätad.
52080
Korg, flätad.
Final bid300 SEK
Closed
Fotoram, silver, Carrs, Sheffield, England.
52079
Fotoram, silver, Carrs, Sheffield, England.
Final bid225 SEK
Closed
Ytterfoder, porslin, Portugal.
52078
Ytterfoder, porslin, Portugal.
Final bid100 SEK
Closed
Bord med låda, bemålat trä, 1900-tal.
52077
Bord med låda, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.