51624
Taxidermi, Gröngöling.
Final bid400 SEK

51622
Vaser m.m, 15 delar, glas, bl. a. Flygfors.
Final bid250 SEK

51621
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
Final bid100 SEK

51620
Altanvärmare, obegagnad.
Final bid400 SEK

51619
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
Final bid250 SEK

51617
Kathrin Bernekorn, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

51618
Gloverall, duffel, "The Original Gloverall Collection".
Final bid450 SEK

51616
Kastrull och pastakastrull, metall, bl. a. Hackman.
Final bid225 SEK

51613
Ulf Greder, litografi 195/360, signerad.
Final bid1,200 SEK

51614
Arne Aspelin, olja på duk, signerad.
Final bid200 SEK

51612
Tidningsställ och serveringsbord/hylla, bambu/flätad.
Final bid125 SEK

51611
Skålar m.m, 10 delar, mest glas, bl a. Margareta Hennix, Reijmyre.
Final bid150 SEK

51609
Vaser, 10 st, glas, bl. a. Vicke Lindstrand, Orrefors.
Final bid150 SEK

51610
Glasföremål, 9 st, bl.a Orrefors.
Final bid125 SEK

51608
Bänk, trä/krom, 1990-tal.
Final bid100 SEK

51606
Ölglas, 21 st, "En hel öl", Älghults glasbruk.
Final bid350 SEK

51607
Keramikföremål, 14 delar, Laholm.
Final bid450 SEK

51605
Cocotter, 8 st, stengods, obegagnade.
Final bid400 SEK

51604
Rosemarie Benedikt, tallrikar, 13 st, flintgods, "Irene", Rörstrand.
Final bid400 SEK

51603
Tallrikar, 7 st, porslin, "Flower Fairies", Cicely Mary Barker, Villeroy & Boch.
Final bid300 SEK

51601
Spelbord, omgjort, marmorskiva, mahogny, 1900-tal.
Final bid950 SEK

51602
Anna-Lisa Thomson, vas, keramik , Upsala Ekeby.
Final bid300 SEK

51600
Fläkt och terassvärmare, bl. a. Voltage.
Final bid350 SEK

51599
Stereo, Panasonic SA-PM500, med fjärrkontroll.
Final bid250 SEK

51598
Ytterfoder, 4 st, målad terracotta, Miljögården.
Final bid200 SEK

51597
Spegel, trä.
Final bid350 SEK

51595
Ljusstakar, 4 st, metall.
Final bid100 SEK

51594
Galgar, 6 st, galonklädda med nitar, 1950-tal.
Final bid175 SEK

51593
Ytterfoder, 4 st, keramik, Mörse Sweden.
Final bid100 SEK

51591
Grillpanna, gryta och kastrull, varav 2 st Skeppshult.
Final bid200 SEK

51590
Teaterkikare, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

51589
Takfotogenlampa, mässing/glas.
Final bid150 SEK

51588
Skrivbord, ek, 4 lådor, 1900-tal.
Final bid150 SEK

51587
Taklampa, smide/glas, Oves Smide, Lövestad.
Final bid100 SEK

51584
Ytterfoder och karott, flintgods, bl.a ''Fasan'', Old Gustavsberg.
Final bid125 SEK

51585
Arkivhurts, 10-lådor, björk, 1900-talets andra hälft.
Final bid650 SEK

51583
Bord, trä, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK

51577
Pallar, 2 st, trä/textil.
Final bid850 SEK

51581
Spegel, teak, 1950/60-tal.
Final bid225 SEK

51582
Maja Fjæstad, färgträsnitt, 2 st, signerade.
Final bid300 SEK

51580
Mischa Rosic, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

51579
Satsbord, 3 delar, rokokostil, mahogny, 1900-tal.
Final bid300 SEK

51578
Sven-Erik Palmberg, olja på duk, ''Mattorget, Ystad'', signerad, daterad 2003.
Final bid350 SEK

51573
Snurrfåtöljer, ett par, samt bordsunderrede, metall/galon, troligen Rondo, SM Wincrantz, 1900-talets andra hälft.
Final bid750 SEK

51575
Champagne och cocktailglas, bl.a Gunnar Cyrén, ''Nobel'', Orrefors.
Final bid250 SEK

51574
Skål, porslin, lökmönster, Meissen.
Final bid225 SEK

51571
Karmstolar, ett par, trä/galon, 1950/60-tal.
Final bid650 SEK

51572
Vinglas, 9 st, Strömgården.
Final bid450 SEK