Hampe Svanberg, "Vid brasan", väggrelief, trä, monogramsignerad H.H.S.
59843
Final bid100 SEK
Skiftnycklar och rörtång, 6+1 st, Bahco.
59842
Final bid175 SEK
Fårskinn, 2 st, Skinnwille och Eight Mode.
59841
Final bid450 SEK
Pälsjacka, dam, rödräv, detaljer i skinn och mocka.
59831
Final bid1,200 SEK
Dalatupp, trä, Nils Olsson, Äkta Dalahemslöjd, Nusnäs.
59840
Final bid175 SEK
Vindflöjel, "Häst", smide.
59838
Vindflöjel, "Häst", smide.
Final bid125 SEK
Fotogenlampa, elektrifierad, metall/keramik/glas.
59837
Final bid350 SEK
Skåp, trä, handsnidat, sannolikt Asien.
59835
Final bid600 SEK
Tidningsställ, trä, justerbart.
59834
Final bid150 SEK
campingset, 5 delar, trä/metall/textil, 1900-tal.
59833
Final bid150 SEK
Formar och grytor, 23 st, keramik/glas, bl.a Menuett och Pyrex.
59832
Final bid175 SEK
Vaser och skål, 2+1 st, keramik/glas/porslin, Rörstrand, Kosta Boda och Goebel.
59830
Final bid150 SEK
Satineringsmaskin, Metabo SE 17-200 RT, med tillbehör och väska.
59828
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Skiftnycklar, 5 st, bl.a Bahco.
59829
Final bid250 SEK
Knut Erik Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 1971.
59826
Final bid750 SEK
Kantfräs, Makita RT0700CX5J, med tillbehör och väska.
59827
Final bid1,400 SEK
Bordsur, porslin, 1900-tal.
59825
Bordsur, porslin, 1900-tal.
Final bid100 SEK
F.P. Nicol, Italien, olja på duk, signerad.
59824
Final bid100 SEK
Efva Attling, vinglas, ett par, kristallglas/silver, "Amor Vincit Omnia", Orrefors.
59821
Final bid550 SEK
Ota Grigar, "Girl from Tunis", olja på duk, signerad.
59823
Final bid125 SEK
Skålar på fot, 2 st, metall, samtida.
59822
Final bid125 SEK
Stol, flätad plast/metall, 1900-tal.
59820
Final bid125 SEK
Krus, 5 st, keramik, bl.a Höganäs och Raus.
59819
Final bid300 SEK
Krus, 5 st, keramik, Raus, Barsebäckshamn och Wallåkra.
59818
Final bid225 SEK
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del V, Skåne Västra Delen, 1944.
59817
Final bid100 SEK
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del IV, Skåne Södra Delen, 1944.
59816
Final bid1,000 SEK
Bertil Fridhagen, matbord, 2 iläggsskivor, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
59813
Final bid8,000 SEK
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del VI, Skåne Mellersta Delen, 1944.
59815
Final bid800 SEK
Skrivbord med klaffar, 2 lådor, samt hurts med 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59808
Final bid2,700 SEK
Klappstolar, 3 st, trä.
59811
Klappstolar, 3 st, trä.
Final bid175 SEK
Skulptur, sten.
59812
Skulptur, sten.
Final bid225 SEK
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
59810
Final bid500 SEK
Fiskerulle med tillbehör, metall, Ambassadeur 5000, AB. Urfabriken, Svängsta.
59807
Final bid400 SEK
Byrå, 4 lådor, teak, 1950/60-tal.
59805
Final bid750 SEK
Sedlar, 23 st, svenska, 1939-1968.
59809
Final bid300 SEK
Matservis, 37 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59801
Final bid4,500 SEK
Däckstol, bok/textil, fällbar, ställbar, Brogrens/Stockamöllan.
59806
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Matskedar med fiolskaft, 2 st, silver, 1800-talets första hälft.
59804
Final bid550 SEK
Bord, bemålat trä, allmoge, 1800-tal.
59803
Final bid1,400 SEK
Ljusstake, för 4 ljus, smide.
59802
Ljusstake, för 4 ljus, smide.
Final bid100 SEK
Kaffe/moccaservis, 56 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59797
Final bid1,500 SEK
Signar N. Bengtson, offsettryck, nr 2/60, signerad.
59798
Final bid150 SEK
Amorin, bronserad, konstmaterial, samtida.
59796
Final bid550 SEK
Bord och klappstolar, 4 delar, trä.
59793
Final bid225 SEK
Golvlampa, trearmad, mässing/trä, 1900-talets mitt.
59795
Final bid300 SEK
Tomtar m.m, ett parti, olika material,1900-tal.
59792
Final bid800 SEK
Opiumkuddar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
59791
Final bid200 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO.
59789
Final bid100 SEK