Räcke, smide.
59790
Räcke, smide.
Final bid400 SEK
Träfigurer, 2 st, signerade Lyckåsarn A.P., 1900-tal.
59788
Final bid100 SEK
Adventsljusstakar m.m, ett parti, olika material.
59786
Final bid150 SEK
Skrivbord, 4 lådor, bemålat trä, nyrenässansstil, 1900-tal.
59783
Final bid450 SEK
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
59785
Final bid125 SEK
Kaffeservis, 26 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal.
59782
Final bid700 SEK
Ann Wolff, ljuslyktor, 3 st, glas, "Snöboll", Kosta Boda.
59781
Final bid150 SEK
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
59779
Final bid450 SEK
Ytterfoder, 3 st, porslin, "Empire, Gustavsberg.
59780
Final bid250 SEK
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
57975
Final bid650 SEK
Anna-Lisa Thomsson, "Paprika", golvvas, keramik, Upsala Ekeby.
58958
Final bid350 SEK
Klaus Haapaniemi, förrättstallrikar, 6 st, porslin, "Taika Vit", Iittala.
58992
Final bid750 SEK
Handspegel, metall, 1900-talets början.
59778
Final bid100 SEK
Moccaskedar, "Svenska Floran", samt barnsked, 11+1 st, silver.
59776
Final bid900 SEK
Janeric Johansson, ''Att hoppa eller hoppas'', litografi nr 54/225, signerad.
59773
Final bid650 SEK
Axel Hansen, Bornholm, olja på duk, signerad.
59775
Final bid100 SEK
Trasmattor och ryamatta, 3+1 st, textil.
59774
Final bid150 SEK
Lars Pirak, affisch, ''Tre Årtionden'', Jokkmokk, Norrbottens LITO, Luleå.
59772
Final bid100 SEK
Kenwood, Smoothie Pro blender.
59771
Final bid125 SEK
Ebba Holm, olja på duk, signerad, 1960.
59769
Final bid600 SEK
Ola Billgren, fotogravyr nr 32/100, signerad, 1994.
59768
Final bid550 SEK
Häng/väggskåp, furu, 1700/1800-tal.
59766
Final bid450 SEK
Matta, handknuten, ull.
59761
Matta, handknuten, ull.
Final bid300 SEK
Jan Lundberg, litografi nr 142/200, signerad, 1980.
59765
Final bid100 SEK
Börge Mogensen, sideboard, skjutdörrar i teak, "Öresund 800", Karl Andersson & Söner.
59763
Final bid1,200 SEK
Ryamatta, ull.
59758
Ryamatta, ull.
Final bid650 SEK
Örjan Wikström, litografi nr 2/8, signerad.
59759
Final bid200 SEK
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
59755
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Gerhard Wihlborg, ''St. Paul, Frankrike'', pastell, signerad, 1957.
59754
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Fickur, 3 st, metall/silver, bl.a Hight & Fairfield, savonettur.
59746
Final bid850 SEK
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
59751
Final bid450 SEK
Ryamatta, 1900-tal.
59749
Ryamatta, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Fickur, 3 st, metall/silver, Miramar Geneve, Molnija och Tsilla.
59748
Final bid700 SEK
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
59747
Final bid125 SEK
Heinrich Möller, väggur/världsklocka, mässing, Kienzle Uhrenfabrik, Tyskland.
59745
Final bid1,000 SEK
Tågbana, ett parti, trä.
59743
Tågbana, ett parti, trä.
Final bid550 SEK
Brio, leksaker, 4 delar.
59740
Brio, leksaker, 4 delar.
Final bid300 SEK
Brio Mec, ett parti.
59739
Brio Mec, ett parti.
Final bid450 SEK
Bestick och fiskbestick, 83 st, silverplated/rostfritt stål, Chippendale-variant, England.
59738
Final bid350 SEK
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Bosch och Black Decker.
59735
Final bid250 SEK
Sparbössor m.m, 15 delar, bl. a Fisher Price.
59737
Final bid250 SEK
Elverktyg, 6 st, bl.a Bosch och Makita.
59732
Final bid550 SEK
Simply Scandinavia, "Campbell", tallrikar, 10 st, porslin.
59736
Final bid550 SEK
Elverktyg och byggradio, 4 delar, DeWalt.
59729
Final bid400 SEK
Bordsunderlägg, 8 st, Pimpernel, England.
59734
Final bid1,300 SEK
Ytterfoder och tomte, keramik, 1900-tal.
59733
Final bid100 SEK
Skruvdragare med tillbehör, DeWalt.
59730
Final bid550 SEK
Dessertbestick och bakelsegafflar, 36 st, nysilver, "Amsterdam", AB NilsJohan, 1960/70-tal.
59731
Final bid500 SEK