59790
Räcke, smide.
Final bid400 SEK

59788
Träfigurer, 2 st, signerade Lyckåsarn A.P., 1900-tal.
Final bid100 SEK

59786
Adventsljusstakar m.m, ett parti, olika material.
Final bid150 SEK

59783
Skrivbord, 4 lådor, bemålat trä, nyrenässansstil, 1900-tal.
Final bid450 SEK

59785
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
Final bid125 SEK

59782
Kaffeservis, 26 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal.
Final bid700 SEK

59781
Ann Wolff, ljuslyktor, 3 st, glas, "Snöboll", Kosta Boda.
Final bid150 SEK

59779
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
Final bid450 SEK

59780
Ytterfoder, 3 st, porslin, "Empire, Gustavsberg.
Final bid250 SEK

57975
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
Final bid650 SEK

58958
Anna-Lisa Thomsson, "Paprika", golvvas, keramik, Upsala Ekeby.
Final bid350 SEK

58992
Klaus Haapaniemi, förrättstallrikar, 6 st, porslin, "Taika Vit", Iittala.
Final bid750 SEK

59778
Handspegel, metall, 1900-talets början.
Final bid100 SEK

59776
Moccaskedar, "Svenska Floran", samt barnsked, 11+1 st, silver.
Final bid900 SEK

59773
Janeric Johansson, ''Att hoppa eller hoppas'', litografi nr 54/225, signerad.
Final bid650 SEK

59775
Axel Hansen, Bornholm, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

59774
Trasmattor och ryamatta, 3+1 st, textil.
Final bid150 SEK

59772
Lars Pirak, affisch, ''Tre Årtionden'', Jokkmokk, Norrbottens LITO, Luleå.
Final bid100 SEK

59771
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Final bid125 SEK

59769
Ebba Holm, olja på duk, signerad, 1960.
Final bid600 SEK

59768
Ola Billgren, fotogravyr nr 32/100, signerad, 1994.
Final bid550 SEK

59766
Häng/väggskåp, furu, 1700/1800-tal.
Final bid450 SEK

59761
Matta, handknuten, ull.
Final bid300 SEK

59765
Jan Lundberg, litografi nr 142/200, signerad, 1980.
Final bid100 SEK

59763
Börge Mogensen, sideboard, skjutdörrar i teak, "Öresund 800", Karl Andersson & Söner.
Final bid1,200 SEK

59758
Ryamatta, ull.
Final bid650 SEK

59759
Örjan Wikström, litografi nr 2/8, signerad.
Final bid200 SEK

59755
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
Final bid100 SEK

59754
Gerhard Wihlborg, ''St. Paul, Frankrike'', pastell, signerad, 1957.
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

59746
Fickur, 3 st, metall/silver, bl.a Hight & Fairfield, savonettur.
Final bid850 SEK

59751
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
Final bid450 SEK

59749
Ryamatta, 1900-tal.
Final bid100 SEK

59748
Fickur, 3 st, metall/silver, Miramar Geneve, Molnija och Tsilla.
Final bid700 SEK

59747
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
Final bid125 SEK

59745
Heinrich Möller, väggur/världsklocka, mässing, Kienzle Uhrenfabrik, Tyskland.
Final bid1,000 SEK

59743
Tågbana, ett parti, trä.
Final bid550 SEK

59740
Brio, leksaker, 4 delar.
Final bid300 SEK

59739
Brio Mec, ett parti.
Final bid450 SEK

59738
Bestick och fiskbestick, 83 st, silverplated/rostfritt stål, Chippendale-variant, England.
Final bid350 SEK

59735
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Bosch och Black Decker.
Final bid250 SEK

59737
Sparbössor m.m, 15 delar, bl. a Fisher Price.
Final bid250 SEK

59732
Elverktyg, 6 st, bl.a Bosch och Makita.
Final bid550 SEK

59736
Simply Scandinavia, "Campbell", tallrikar, 10 st, porslin.
Final bid550 SEK

59729
Elverktyg och byggradio, 4 delar, DeWalt.
Final bid400 SEK

59734
Bordsunderlägg, 8 st, Pimpernel, England.
Final bid1,300 SEK

59733
Ytterfoder och tomte, keramik, 1900-tal.
Final bid100 SEK

59730
Skruvdragare med tillbehör, DeWalt.
Final bid550 SEK

59731
Dessertbestick och bakelsegafflar, 36 st, nysilver, "Amsterdam", AB NilsJohan, 1960/70-tal.
Final bid500 SEK