50396
Gunnar Ander, ljusstake, 4-armad, mässing, Ystad Metall.
Final bid350 SEK

50394
Mats Nyman, skulptur, päron, stengods, signerad.
Final bid350 SEK

50395
Edvard Persson, "Stinsen på Lyckås", filmaffisch, Europafilm Stockholm, 1942.
Final bid450 SEK

50393
Sture Johannesson, "Mindblowing!", utställningsaffisch, Form/Design Center, Malmö 2012.
Final bid550 SEK

50392
Lisa Larson, skål, stengods, ''Thalia'', Gustavsberg.
Final bid250 SEK

50391
Biografstol, trä/textil, 1950/60-tal.
Final bid300 SEK

50389
Papperskorg, metall, Marimekko.
Final bid100 SEK

50388
Serveringsvagn, mahogny/mässing, 1970-tal.
Final bid800 SEK

50387
Ingeborg Lundin, skål, glas, ''Spiral'', Orrefors.
Final bid150 SEK

50386
Mumin, serveringsfat, porslin, ''Vänskap'', Arabia.
Final bid350 SEK

50384
Figurin, porslin, Kina.
Final bid300 SEK

50385
Monica Backström, bricka, nysilver/spegelglas.
Final bid225 SEK

50382
Herrbetjänt, Brevetatto, Italien, trä, hjultrissor.
Final bid300 SEK

50383
Bordsdekorationer, 2 st, tuppar, mässing, 1900-tal.
Final bid100 SEK

50380
Final bid750 SEK

50379
Blomsterbord, stringmodell, "Vici", IKEA, 1960-tal.
Final bid350 SEK

50378
Kolsyrepistol, halvautomatisk, Sig Sauer P226 samt kolsyrepatroner.
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK

50377
Piedestal, bambu/flätad, 1900-talets senare del.
Final bid150 SEK

50376
Tidningsställ, teak/textil, 1960-tal.
Final bid100 SEK

50374
Anna-Lisa Thomson, fat, stengods, Upsala Ekeby.
Final bid200 SEK

50373
Bordslampa, bronserat trä.
Final bid100 SEK

50371
Final bid650 SEK

50370
Anders Pehrson, "Olympia", golvlampa, mässing, Atelje Lyktan.
Final bid550 SEK

50369
Skyltar, 2 st, plast/metall.
Final bid225 SEK

50367
Skrivbord, en låda, trä, 1900-tal.
Final bid800 SEK

50368
Eldkorgar, 3 st, metall.
Final bid250 SEK

50366
Piedestal och stövelknekt, trä/metall.
Final bid125 SEK

50364
Kaffe och teservisdelar, 44 st, porslin, 2 olika modeller, Bavaria, Tyskland.
Final bid650 SEK

50365
Kaffeservis, porslin, 30 delar, ''Linnaea Borealis'', Hackefors.
Final bid300 SEK

50363
Kaffeservis, 27 delar, benporslin, ''Memory Lane'', Royal Albert, England.
Final bid350 SEK

50362
Skrivbord, Carl Larsson-stil, 2 lådor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK

50361
Glasservis, 36 delar.
Final bid200 SEK

50360
Herrbetjänt, trä.
Final bid225 SEK

50359
Kataloger, galgar och mönster, ett parti, 1900-talets mitt.
Final bid300 SEK

50357
Axel Nordgren, olja på pannå, signerad.
Final bid300 SEK

50352
Takkrona, mässing/glas.
Final bid225 SEK

50356
Helge Kemner, olja på pannå, signerad, daterad 1926.
Final bid350 SEK

50355
Isa Quensel, olja på duk, porträtt av Jarl Kulle, monogramsignerad.
Final bid450 SEK

50354
Strykmaskin, Tobi.
Final bid150 SEK

50353
Hushållsassistent med tillbehör, Elektrolux Assistent.
Final bid550 SEK

50351
Ljuspaneler,4 st, med tillbehör, Luxo och Ida.
Final bid150 SEK

50350
Tvättkorg, flätad.
Final bid150 SEK

49442
Matta, ull, Axeco.
Final bid800 SEK

50348
Bordslampor och ljusstake, 6 delar, mässing/marmor.
Final bid175 SEK

49176
Ryszard Pasikowski, olja på papper, signerad.
Final bid950 SEK

48937
Oidentifierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad.
Final bid1,000 SEK

50341
Parksoffa, trä/metall, "Soffa nr 5", Grythyttan, 1900-tal.
Final bid1,000 SEK

48940
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
Final bid150 SEK