Gunnar Ander, ljusstake, 4-armad, mässing, Ystad Metall.
50396
Final bid350 SEK
Mats Nyman, skulptur, päron, stengods, signerad.
50394
Final bid350 SEK
Edvard Persson, "Stinsen på Lyckås", filmaffisch, Europafilm Stockholm, 1942.
50395
Final bid450 SEK
Sture Johannesson, "Mindblowing!", utställningsaffisch, Form/Design Center, Malmö 2012.
50393
Final bid550 SEK
Lisa Larson, skål, stengods, ''Thalia'', Gustavsberg.
50392
Final bid250 SEK
Biografstol, trä/textil, 1950/60-tal.
50391
Final bid300 SEK
Papperskorg, metall,  Marimekko.
50389
Final bid100 SEK
Serveringsvagn, mahogny/mässing, 1970-tal.
50388
Final bid800 SEK
Ingeborg Lundin, skål, glas,  ''Spiral'', Orrefors.
50387
Final bid150 SEK
Mumin, serveringsfat, porslin, ''Vänskap'', Arabia.
50386
Final bid350 SEK
Figurin, porslin, Kina.
50384
Figurin, porslin, Kina.
Final bid300 SEK
Monica Backström,  bricka, nysilver/spegelglas.
50385
Final bid225 SEK
Herrbetjänt, Brevetatto, Italien, trä, hjultrissor.
50382
Final bid300 SEK
Bordsdekorationer, 2 st, tuppar, mässing, 1900-tal.
50383
Final bid100 SEK
50380
Final bid750 SEK
Blomsterbord, stringmodell, "Vici", IKEA, 1960-tal.
50379
Final bid350 SEK
Kolsyrepistol, halvautomatisk, Sig Sauer P226 samt kolsyrepatroner.
50378
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Piedestal, bambu/flätad, 1900-talets senare del.
50377
Final bid150 SEK
Tidningsställ, teak/textil, 1960-tal.
50376
Final bid100 SEK
Anna-Lisa Thomson, fat, stengods, Upsala Ekeby.
50374
Final bid200 SEK
Bordslampa, bronserat trä.
50373
Bordslampa, bronserat trä.
Final bid100 SEK
50371
Final bid650 SEK
Anders Pehrson, "Olympia", golvlampa, mässing, Atelje Lyktan.
50370
Final bid550 SEK
Skyltar, 2 st, plast/metall.
50369
Skyltar, 2 st, plast/metall.
Final bid225 SEK
Skrivbord, en låda, trä, 1900-tal.
50367
Final bid800 SEK
Eldkorgar, 3 st, metall.
50368
Eldkorgar, 3 st, metall.
Final bid250 SEK
Piedestal och stövelknekt, trä/metall.
50366
Final bid125 SEK
Kaffe och teservisdelar, 44 st, porslin, 2 olika modeller, Bavaria, Tyskland.
50364
Final bid650 SEK
Kaffeservis, porslin, 30 delar, ''Linnaea Borealis'', Hackefors.
50365
Final bid300 SEK
Kaffeservis, 27 delar, benporslin, ''Memory Lane'', Royal Albert, England.
50363
Final bid350 SEK
Skrivbord, Carl Larsson-stil, 2 lådor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
50362
Final bid450 SEK
Glasservis, 36 delar.
50361
Glasservis, 36 delar.
Final bid200 SEK
Herrbetjänt, trä.
50360
Herrbetjänt, trä.
Final bid225 SEK
Kataloger, galgar och mönster, ett parti, 1900-talets mitt.
50359
Final bid300 SEK
Axel Nordgren, olja på pannå, signerad.
50357
Final bid300 SEK
Takkrona, mässing/glas.
50352
Takkrona, mässing/glas.
Final bid225 SEK
Helge Kemner, olja på pannå, signerad, daterad 1926.
50356
Final bid350 SEK
Isa Quensel, olja på duk, porträtt av Jarl Kulle, monogramsignerad.
50355
Final bid450 SEK
Strykmaskin, Tobi.
50354
Strykmaskin, Tobi.
Final bid150 SEK
Hushållsassistent med tillbehör, Elektrolux Assistent.
50353
Final bid550 SEK
Ljuspaneler,4 st, med tillbehör, Luxo och Ida.
50351
Final bid150 SEK
Tvättkorg, flätad.
50350
Tvättkorg, flätad.
Final bid150 SEK
Matta, ull, Axeco.
49442
Matta, ull, Axeco.
Final bid800 SEK
Bordslampor och ljusstake, 6 delar, mässing/marmor.
50348
Final bid175 SEK
Ryszard Pasikowski, olja på papper, signerad.
49176
Final bid950 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad.
48937
Final bid1,000 SEK
Parksoffa, trä/metall, "Soffa nr 5", Grythyttan, 1900-tal.
50341
Final bid1,000 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
48940
Final bid150 SEK