Almogetextil, 2 delar, 1900-tal.
58457
Final bid350 SEK
Fönster med Skånes landsvapen, ett par, blyinfattat glas.
58491
Final bid400 SEK
Bord och 2 stolar, allmogemålat trä, 1800/1900-tal.
58524
Final bid350 SEK
Vägghylla, trä/papp, 1900-tal.
58537
Final bid150 SEK
Servisdelar, 5 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58585
Final bid175 SEK
Salladsskål m.m, 11 delar, stengods , Höganäs.
58603
Final bid175 SEK
Georg Jensen, ljusstake, "Cobra", Danmark.
58642
Final bid450 SEK
Bulbvaser, 5 st, färgat glas, bl.a Elme Glasbruk.
58649
Final bid175 SEK
Stig Lindberg, ytterfoder, ett par, porslin, "Plantina", Gustavsberg.
58651
Final bid150 SEK
T-shirt, KISS, Hybris.
58653
T-shirt, KISS, Hybris.
Final bid175 SEK
Hasse Andersson, ''Maximini'', litografi nr 23/49, signerad.
58664
Final bid300 SEK
Soffa, skinn, 60/70-tal.
58677
Soffa, skinn, 60/70-tal.
Final bid550 SEK
58679
Final bid350 SEK
Dukar och handdukar m.m, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58687
Final bid250 SEK
Vägglampor, ett par, glas/metall, ''Jill'', Flos, Arteluce, Italien.
58691
Final bid400 SEK
Akustisk gitarr, Studio One .
58692
Akustisk gitarr, Studio One .
Final bid200 SEK
Fotogenlampa, glas/metall.
58712
Fotogenlampa, glas/metall.
Final bid250 SEK
Mjölkkanna, metall.
58718
Mjölkkanna, metall.
Final bid200 SEK
Puzzle, 6 st, varav 4 st obegagnade, bl. a Ravensburger.
58747
Final bid175 SEK
Elljusstakar, 2 st, oxid, Victoria, Christmas Classics.
58782
Final bid450 SEK
Erik Jönsson, olja på duk, signerad.
58795
Final bid225 SEK
Remmare/likörglas, 10 st, 1900-tal.
58848
Final bid150 SEK
Lövsug/blås, Master Vac 123, Black & Decker.
58875
Final bid200 SEK
Sökarlykta, metall, 1900-talets andra hälft.
58887
Final bid200 SEK
Karmstolar och pallar, 5 delar, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
58906
Final bid175 SEK
Kontorsstol, trä/skinn, 1900-talets första hälft.
57613
Final bid225 SEK
Vincente Martinez, figurin, porslin, "Golfer", Lladro.
57227
Final bid225 SEK
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor, 1900-tal.
58924
Final bid175 SEK
Tygrullar, 4 st, bl.a "Kattegatt", Björk Forth, Arvidssons Texil.
58926
Final bid200 SEK
Säckvagn, metall.
58956
Säckvagn, metall.
Final bid175 SEK
Ogräsbrännare, elektrisk, PEREL, obegagnad.
58966
Final bid200 SEK
Christina Ringsberg, "I duschen", etsning E.T, signerad, daterad -88.
59006
Final bid175 SEK
Plåtburkar, 4 st, bl. a Mazetti.
59029
Final bid175 SEK
Karel Rösel, litografi nr 60/123, signerad, daterad 1978.
59030
Final bid225 SEK
Tyger och stuvbitar, ett parti, bl, a Josef Frank, Svensk Tenn och Marimekko.
59057
Final bid300 SEK
Bordsdukar och flamskvävnad, 8 delar, 1900-tal.
59063
Final bid150 SEK
Krus, 5 st, keramik.
59068
Krus, 5 st, keramik.
Final bid175 SEK
Armbandsur, 3 st, Seiko, Tissot, Citizen.
59084
Final bid175 SEK
Tomtar, 10 st, keramik/trä, 1900-tal.
59098
Final bid200 SEK
Jens Eltorp, miniatyrer, 5 st, glas.
59111
Final bid175 SEK
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
59124
Final bid300 SEK
Signerade vykort, 3 st, Errol Flynn, Viveca Lindfors och Margareta Fahlén.
59131
Final bid175 SEK
Est1,500 SEK
Brickbord, trä.
59153
Brickbord, trä.
Final bid200 SEK
Pall, metall/trä.
59166
Pall, metall/trä.
Final bid250 SEK
Ljusstakar och oljelampor, 8 delar, metall/porslin/glas, bl.a Annie Nilsson, Höganäs och Ann Wärff, Kosta Boda.
59172
Final bid175 SEK
Ljusstakar m.m, 6 delar, glas/keramik, bl.a Turi-Design, Norge.
59173
Final bid225 SEK
Kaffekannor, 2 st, metall, Sigvard Bernadotte, Moderna och ""Hollywood", Nils Johan.
59175
Final bid200 SEK
Kastlåda, trä.
59202
Kastlåda, trä.
Final bid175 SEK