Most number of bids

59978
Halllampa och vägglampa, glas/metall, 1900-tal.
Final bid175 SEK

59985
Bjällerkrans, kaffekvarn m.m, 8 delar, 1900-tal.
Final bid175 SEK

59997
Ytterfoder, 3 st, keramik, 1900-tal.
Final bid175 SEK

60000
Tomtar, 2 st, lergods, 1900-tal.
Final bid225 SEK

60004
Kandelaber, mässing, för 5 ljus, Neue München, Kunstwerk stätten, Tyskland, 1900-talets början.
Final bid1,400 SEK
Est4,000 SEK

60021
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
Final bid175 SEK

60039
Frimärken m.m, ett parti.
Final bid250 SEK

60043
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
Final bid200 SEK

60048
Köksassistent, Bosch Universal, med tillbehör.
Final bid250 SEK

60067
Förstärkare, Hagström BT-80 Solid State, med låda.
Final bid225 SEK

60073
Taklampa, metall/glas, Smith´s Konsthantverk.
Final bid175 SEK

60083
"Darwin", arbetsstol, ställbar sits och rygg, konstskinn/metall/plast, AJ Produkter.
Final bid225 SEK

60085
Nallar och leksakshund på hjul, 3 delar, textil, bl.a Steiff.
Final bid175 SEK

60105
Motorcyklar och vespa, 13 delar, bl.a Maisto.
Final bid175 SEK

60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Final bid150 SEK

60177
Kikare, 10x50, Vanguard Marine.
Final bid150 SEK

60180
Fotogenlampa, glas/bronserad gjutmetall.
Final bid200 SEK

60183
Raija Uosikkinen, saltkärl, porslin, ''Sirpa'', Arabia, Finland, 1960-tal.
Final bid200 SEK

60201
Flätade korgar m.m, ett parti.
Final bid200 SEK

60225
Krukor, 2 st, keramik.
Final bid175 SEK

60258
Trasmattor och matta, 3+1, textil.
Final bid175 SEK

60271
Bijouterier, ett parti.
Final bid200 SEK

60296
Parasollfot.
Final bid175 SEK

60298
Bordslampor, 2 st, glas/textil/metall, "Sakura", Holmegaard.
Final bid300 SEK

60301
Servisdelar, 55 st, porslin, Upsala-Ekeby, Karlskrona.
Final bid225 SEK

60306
Servisdelar, 22 st, porslin, Inger Waage, "Sera", Stavangerflint.
Final bid300 SEK

60349
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
Final bid250 SEK

60372
Ytterfoder och ljusstakar, 3 delar, keramik, Paradisverkstaden, Öland.
Final bid250 SEK

58758
Karameller, 5 st, glas, Murano.
Final bid200 SEK

60391
Hyllor med lådor, ett par, trä, AB Olle Svensk Konsthantverk
Final bid250 SEK

60401
Ingemar Salebrant, ''Allén'', olja på duk, signerad, 1967.
Final bid175 SEK

60403
Förstadagsbrev m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

60443
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
Final bid175 SEK

60481
Miniatyrvaser, 3 st, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Höganäs Glasbruk, en signerad.
Final bid175 SEK

60484
Krus, 15 liter, stengods, Ystad Keramik.
Final bid225 SEK

60487
Fotogenkök, metall, 1800/1900-tal.
Final bid225 SEK

60489
Tapio Wirkkala, vas, porslin, Rosenthal Studio-Linie, Tyskland.
Final bid200 SEK

60492
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
Final bid200 SEK

60498
Hertha Bengtson, karott, porslin, ''Koka'', Rörstrand.
Final bid175 SEK

60523
Skålar, m.m, 4 delar, bl.a Trelleborg.
Final bid200 SEK

60541
Säng, ställbar, Mio, med fjärrkontroll.
Final bid225 SEK

60573
Stereodelar, 3 st, Pioneer Receiver VSX-415 och Yamaha P-28 och DSP-100.
Final bid350 SEK

60581
Böcker, 4 st, "Ystads Historia Del 1-3" och "Bevarandeplan för den medeltida stadskärnan i Ystad".
Final bid225 SEK

60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Final bid175 SEK

60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Final bid250 SEK

60641
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
Final bid225 SEK

60649
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
Final bid175 SEK

60650
Kuddar, ett parti.
Final bid225 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



