43948
Oscar Borgström, väskor, 4 st, canvas, Sverige.
Final bid150 SEK

43955
Viktor Rasmussen, olja på pannå, 3 st, signerade.
Final bid175 SEK

43964
Dessertgafflar, 2 st, silver 830, "Svensk flora", 1966.
Final bid150 SEK

43968
Blomtillbehör,ett parti, metall/trä, delvis obegagnat.
Final bid125 SEK

43982
Flaskor, 2 st, grönt glas med tre kronor, sekelskiftet 1800/1900.
Final bid150 SEK

43995
Ljusstakar och vägglampett, 6 delar, mässing, bl.a Stjärnmetall.
Final bid150 SEK

44009
Matta, ull, handknuten, oritentalisk.
Final bid150 SEK

44011
Vinkyl, Candy, samtida.
Final bid300 SEK

44015
Ljusstakar, 5 st, mässing/malm, bl.a Ystad Metall.
Final bid150 SEK

44023
Nattljusstakar, 4 st, mässing/malm, bl.a Scandia Malm.
Final bid150 SEK

44052
Domkraft, metall, 2000 kilo.
Final bid200 SEK

44072
Verktygslåda och sorteringshylla med innehåll, ett parti.
Final bid150 SEK

44074
Bilskyltar, 6 st, California, USA.
Final bid150 SEK

44093
Polermaskiner, 2 st, Eagle/ETC tools.
Final bid150 SEK

44109
Jordglob med lampa, Columbus Duo Jordglob, Bonnier.
Final bid175 SEK

44126
Skrivbordslampor, 2 st, metall.
Final bid150 SEK

44130
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
Final bid175 SEK

44131
Final bid175 SEK

44133
Golvlampa, mässing, Hemi Klot, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK

44145
Skor m.m, 10 par, dam, olika modeller och material, bl.a Rieker.
Final bid150 SEK

44159
Färg och murbruksmixer, Einhell Bavaria BFMR 1100.
Final bid225 SEK

44174
Korgar, 9 st, flätade.
Final bid175 SEK

44188
Mortlar med stöt m.m, 5 delar, metall/sten/porslin, bl.a Skeppshult och Kockums.
Final bid150 SEK

44190
Micro Machines, 2 set, samt bilar, plast, 1900-talets senare del.
Final bid150 SEK

44195
Damejeanne i korg, trä/glas.
Final bid150 SEK

44211
Sara Woodward, tumblerglas, 10 st, ''All about you'', Kosta Boda.
Final bid225 SEK

44213
Damejeanne i korg, glas/trä, 1900-tal.
Final bid150 SEK

44220
Damejeanne, glas.
Final bid125 SEK

44227
Medalj, silver, riksidrottsförbundet, 1947.
Final bid175 SEK

44230
Ring, 18K guld, stl: 14mm.
Final bid1,700 SEK

44251
Tidningsställ, gulmetall, 1900-tal.
Final bid150 SEK

44257
Bord, gjutjärn/konstmarmor, samtida.
Final bid150 SEK

44256
Sybord, teak, 1950/60-tal.
Final bid225 SEK

44264
Sekretär, trä, 1900-tal.
Final bid150 SEK

44288
Vaser, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
Final bid150 SEK

44300
Fickknivar, 2 st, Victorinox.
Final bid125 SEK

44309
Blombord, trä, 1900-tal.
Final bid175 SEK

44327
Barnböcker, 61 st, bl. a. Walt Disney.
Final bid175 SEK

44331
Hjördis Lindblad, "Incunabula", etsning nr 24/100, signerad, daterad 68.
Final bid100 SEK

44343
Fåtölj, elektrisk, textil, "Oslo", Haga gruppen.
Final bid175 SEK

44357
Julkrubba med figurer och belysning, samt julgransspira.
Final bid150 SEK

44361
Anna-Lisa Thomson, fat, keramik, Upsala Ekeby.
Final bid150 SEK

44364
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing, 1900-tal.
Final bid250 SEK

44380
Cay Cedergren, "Backafallsflickan", keramik, signerad.
Final bid175 SEK

44383
Bertil Vallien, ljusampel, glas/smide.
Final bid150 SEK

44386
Ingemar Aulin, glasskulptur, obelisk, signerad, 1992.
Final bid150 SEK

44392
Bestickservis, 39 delar, rostfritt stål, ''Silvana'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan, 1900-talets mitt.
Final bid175 SEK

44407
Adventsljusstake, "Anders", Osram, elektrisk.
Final bid150 SEK