Verktyg m.m, ett parti.
44910
Verktyg m.m, ett parti.
Final bid150 SEK
Byrå, 3-lådor, teakfanér, 1950/60-tal.
44935
Final bid175 SEK
Trädgårdsredskap m.m, ett parti, bl. a Fiskars och Granngården.
44958
Final bid200 SEK
Diverse tenn, 13 delar.
44963
Diverse tenn, 13 delar.
Final bid350 SEK
Tamburiner och munspel, 4 delar, bl.a M. Hohner.
44974
Final bid175 SEK
Korgar, 3 st, flätade.
44978
Korgar, 3 st, flätade.
Final bid150 SEK
Höganäskrus, stengods.
44986
Höganäskrus, stengods.
Final bid150 SEK
LP-skivor, ett parti, mest dansband.
45013
Final bid150 SEK
Hanna Brundin, "Oväder", olja på duk, signerad.
44465
Final bid200 SEK
Överkast, virkat.
45029
Överkast, virkat.
Final bid225 SEK
Trälåda, spinneriet, 1900-tal.
45030
Final bid150 SEK
Dukar, m.m, ett parti.
45031
Dukar, m.m, ett parti.
Final bid150 SEK
Kaffekvarn och kaffepressar, 3 delar, glas/metall/plast, Krups/Bodum.
45056
Final bid175 SEK
Stege, trä, 1900-tal.
45070
Stege, trä, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Bror Norström, olja på trä, med relief, samt 3 träskulpturer, signerade.
45071
Final bid150 SEK
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 12 st, stengods, Gustavsberg, 1970/80-tal.
45089
Final bid150 SEK
Krukor, 3 st, keramik.
45110
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid150 SEK
Väggpendyl, gustaviansk stil, förgyllt trä.
45114
Final bid150 SEK
Plåtburkar, 9 st.
45120
Plåtburkar, 9 st.
Final bid175 SEK
Gunvor Olin-Grönqvist, skärbräda, porslin, Arabia.
45155
Final bid150 SEK
Lisa Larson, vaser, 2 st, stengods, ur serien ''Thalia'', Gustavsberg.
45169
Final bid150 SEK
Punschkoppar, 6 st, silver 830, 1950/60-tal.
45177
Final bid600 SEK
Trappkärra, metall/plasthjul.
45187
Trappkärra, metall/plasthjul.
Final bid225 SEK
Trasmattor, 3 st.
45204
Trasmattor, 3 st.
Final bid150 SEK
Armbandsur, 2 st, bl.a "Pictowatch", design Georg Christensen, Danmark.
45203
Final bid250 SEK
Trasmattor, 3 st.
45207
Trasmattor, 3 st.
Final bid150 SEK
Pelarbord och stolar, 1+4, ek/textil, 1900-talets första hälft.
45215
Final bid150 SEK
Krus, 6 st, keramik.
45232
Krus, 6 st, keramik.
Final bid150 SEK
Burkar med lock, 2 st, porslin, Arabia, 1900-talets andra hälft.
45250
Final bid150 SEK
Traktörpanna, koppar, Culinox, Schweiz.
45272
Final bid200 SEK
Signe Persson-Melin, tekoppar med fat, 8 st, benporslin, Rörstrand.
45277
Final bid150 SEK
Stegpall, metall, GS, 2000-tal.
45312
Final bid125 SEK
Sängkläder, ett parti.
45319
Sängkläder, ett parti.
Final bid150 SEK
Mynt, ett parti, hela världen, 1900-tal.
45321
Final bid175 SEK
Gunvor Olin-Grönqvist, muggar, 7 st, stengods, ''Kosmos'', Arabia, Finland.
45323
Final bid350 SEK
Brickor, underlägg, m.m, ett parti.
45333
Final bid125 SEK
Gösta Werner, litografi nr 34/50, signerad.
45335
Final bid200 SEK
Affisch, Woman in a Chemise, efter André Derain.
45338
Final bid150 SEK
Gösta Werner, litografi nr 18/60, signerad.
45339
Final bid200 SEK
Gösta Werner, litografi nr 19/60, signerad.
45341
Final bid150 SEK
Dessertskålar, glas, 5 st, Åfors.
45348
Final bid150 SEK
Mynt, 6 st, silver 400/800, Sverige, 18/1900-tal.
45386
Final bid300 SEK
Spegel, ek/glas, 1900-talets första hälft.
45395
Final bid150 SEK
Skålar och vaser, 4 delar, glas, bl.a Glasskolan.
45396
Final bid100 SEK
Lampskärmar, 6 st, glas, art deco.
45397
Final bid100 SEK
Matservisdelar, 54 st, stengods, "Öresund", Gustavsberg.
45420
Final bid225 SEK
Golvljusstakar, 3 st, smide, samtida.
45438
Final bid125 SEK
Timo Sarpaneva, glas och dessertskålar, 9+9 st, "Droppring/Pisaranrengas", Iittala.
45444
Final bid175 SEK