44910
Verktyg m.m, ett parti.
Final bid150 SEK

44935
Byrå, 3-lådor, teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid175 SEK

44958
Trädgårdsredskap m.m, ett parti, bl. a Fiskars och Granngården.
Final bid200 SEK

44963
Diverse tenn, 13 delar.
Final bid350 SEK

44974
Tamburiner och munspel, 4 delar, bl.a M. Hohner.
Final bid175 SEK

44978
Korgar, 3 st, flätade.
Final bid150 SEK

44986
Höganäskrus, stengods.
Final bid150 SEK

45013
LP-skivor, ett parti, mest dansband.
Final bid150 SEK

44465
Hanna Brundin, "Oväder", olja på duk, signerad.
Final bid200 SEK

45029
Överkast, virkat.
Final bid225 SEK

45030
Trälåda, spinneriet, 1900-tal.
Final bid150 SEK

45031
Dukar, m.m, ett parti.
Final bid150 SEK

45056
Kaffekvarn och kaffepressar, 3 delar, glas/metall/plast, Krups/Bodum.
Final bid175 SEK

45070
Stege, trä, 1900-tal.
Final bid225 SEK

45071
Bror Norström, olja på trä, med relief, samt 3 träskulpturer, signerade.
Final bid150 SEK

45089
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 12 st, stengods, Gustavsberg, 1970/80-tal.
Final bid150 SEK

45110
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid150 SEK

45114
Väggpendyl, gustaviansk stil, förgyllt trä.
Final bid150 SEK

45120
Plåtburkar, 9 st.
Final bid175 SEK

45155
Gunvor Olin-Grönqvist, skärbräda, porslin, Arabia.
Final bid150 SEK

45169
Lisa Larson, vaser, 2 st, stengods, ur serien ''Thalia'', Gustavsberg.
Final bid150 SEK

45177
Punschkoppar, 6 st, silver 830, 1950/60-tal.
Final bid600 SEK

45187
Trappkärra, metall/plasthjul.
Final bid225 SEK

45204
Trasmattor, 3 st.
Final bid150 SEK

45203
Armbandsur, 2 st, bl.a "Pictowatch", design Georg Christensen, Danmark.
Final bid250 SEK

45207
Trasmattor, 3 st.
Final bid150 SEK

45215
Pelarbord och stolar, 1+4, ek/textil, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK

45232
Krus, 6 st, keramik.
Final bid150 SEK

45250
Burkar med lock, 2 st, porslin, Arabia, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK

45272
Traktörpanna, koppar, Culinox, Schweiz.
Final bid200 SEK

45277
Signe Persson-Melin, tekoppar med fat, 8 st, benporslin, Rörstrand.
Final bid150 SEK

45312
Stegpall, metall, GS, 2000-tal.
Final bid125 SEK

45319
Sängkläder, ett parti.
Final bid150 SEK

45321
Mynt, ett parti, hela världen, 1900-tal.
Final bid175 SEK

45323
Gunvor Olin-Grönqvist, muggar, 7 st, stengods, ''Kosmos'', Arabia, Finland.
Final bid350 SEK

45333
Brickor, underlägg, m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

45335
Gösta Werner, litografi nr 34/50, signerad.
Final bid200 SEK

45338
Affisch, Woman in a Chemise, efter André Derain.
Final bid150 SEK

45339
Gösta Werner, litografi nr 18/60, signerad.
Final bid200 SEK

45341
Gösta Werner, litografi nr 19/60, signerad.
Final bid150 SEK

45348
Dessertskålar, glas, 5 st, Åfors.
Final bid150 SEK

45386
Mynt, 6 st, silver 400/800, Sverige, 18/1900-tal.
Final bid300 SEK

45395
Spegel, ek/glas, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK

45396
Skålar och vaser, 4 delar, glas, bl.a Glasskolan.
Final bid100 SEK

45397
Lampskärmar, 6 st, glas, art deco.
Final bid100 SEK

45420
Matservisdelar, 54 st, stengods, "Öresund", Gustavsberg.
Final bid225 SEK

45438
Golvljusstakar, 3 st, smide, samtida.
Final bid125 SEK

45444
Timo Sarpaneva, glas och dessertskålar, 9+9 st, "Droppring/Pisaranrengas", Iittala.
Final bid175 SEK