Dammsugare, "logo", Bosch.
45978
Dammsugare, "logo", Bosch.
Final bid150 SEK
Gasolkamin, Grad.
44281
Gasolkamin, Grad.
Final bid300 SEK
Smörkniv, sil och sax, silver/rostfritt, import.
44424
Final bid150 SEK
Piedestaler, 2 st, bemålat trä/smide/keramik, 1900-tal.
44593
Final bid150 SEK
Trappstege, Rörets.
45997
Trappstege, Rörets.
Final bid175 SEK
Leggings , 9 st, fodrade, obegagnade.
46000
Final bid125 SEK
Fat, 2 st, porslin, ''Aramis'', Rörstrand.
46010
Final bid150 SEK
Burkar, 3 st, keramik, bl.a Upsala-Ekeby.
46011
Final bid150 SEK
Mortel med stöt m.m., 3 delar, morteln märkt K&R, 1805.
46019
Final bid150 SEK
Tvåskruvna dragblock.
46021
Tvåskruvna dragblock.
Final bid200 SEK
Bordsfotogenlampa, elektrifierad, mässing, glas och porslin, 1900-tal.
46025
Final bid400 SEK
Bordslampa, mässing/glas.
46026
Bordslampa, mässing/glas.
Final bid150 SEK
Parti dukar m.m.
46045
Parti dukar m.m.
Final bid150 SEK
Taklampa, metall/glas.
46049
Taklampa, metall/glas.
Final bid150 SEK
Böcker om Marilyn Monroe, 6 st.
46079
Final bid200 SEK
Sparkbil, lastbil, trä, Brio.
44316
Sparkbil, lastbil, trä, Brio.
Final bid150 SEK
Fotoramar, ett parti.
46123
Fotoramar, ett parti.
Final bid125 SEK
Krus, askfat och ytterkruka, lergods, bl.a Elfstrands Keramik.
46125
Final bid200 SEK
Överhandsfräs, eldriven, med tillbehör och väska, Falke.
46151
Final bid150 SEK
Bertil Vallien, ljuskrona, 9 ljuskällor, smide/glas, 1900-tal.
45762
Final bid150 SEK
Byggnader m.m. för modelljärnväg, 11 st, H0.
46157
Final bid150 SEK
Väggprydnad, målad metall.
46164
Väggprydnad, målad metall.
Final bid150 SEK
Ove Olson, litografi nr 36/250, signerad, daterad -72.
46178
Final bid175 SEK
Fältstaffli, trä, Beckers.
46202
Fältstaffli, trä, Beckers.
Final bid150 SEK
46211
Final bid175 SEK
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
46214
Final bid400 SEK
Stengodsföremål, 8 delar, bl. a. Höganäs.
46228
Final bid150 SEK
Parti juldukar.
46237
Parti juldukar.
Final bid150 SEK
Soptunna, metall, Norba.
45877
Soptunna, metall, Norba.
Final bid225 SEK
Skulptur, "Kock", konstmassa.
46242
Skulptur, "Kock", konstmassa.
Final bid150 SEK
Fat, celadon, Kina.
46254
Fat, celadon, Kina.
Final bid300 SEK
Pottskåp, trä, 1800/1900-tal.
46268
Pottskåp, trä, 1800/1900-tal.
Final bid150 SEK
46292
Final bid150 SEK
Parti textil, 1900-tal.
46296
Parti textil, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
46318
Final bid175 SEK
Hugo Zuhr, litografi nr. 219/255, signerad.
46327
Final bid150 SEK
Hugo Zuhr, litografi H.C., signerad.
46328
Final bid175 SEK
Jultallrik, fajans, Aluminia, Köpenhamn, Danmark, 1914.
46337
Final bid150 SEK
Leksaksfordon, 6 st, metall, bl.a Dinky Toys.
46351
Final bid125 SEK
Syskrin, trä, 1940-tal.
46391
Syskrin, trä, 1940-tal.
Final bid150 SEK
Gerhard Nordström, litografi nr 192/300, signerad.
46398
Final bid200 SEK
Carl Berndtsson, "Husgavlar", olja på duk, signerad.
46409
Final bid150 SEK
Gräfenroda, tomtar, 2 st, lergods, Tyskland.
46427
Final bid150 SEK
Tomar, 3 st, lergods, bl.a Gräfenroda, Tyskland.
46429
Final bid125 SEK
Barstolar och bord, 4 delar, krom/konstläder/trä, samtida.
46455
Final bid225 SEK
Trälåda.
46483
Trälåda.
Final bid150 SEK
El-element, 4 st, 1500W.
46489
El-element, 4 st, 1500W.
Final bid150 SEK
Nötknäckare, Sven-Åke Ekberg, Kivik, signerad.
46491
Final bid150 SEK