45978
Dammsugare, "logo", Bosch.
Final bid150 SEK

44281
Gasolkamin, Grad.
Final bid300 SEK

44424
Smörkniv, sil och sax, silver/rostfritt, import.
Final bid150 SEK

44593
Piedestaler, 2 st, bemålat trä/smide/keramik, 1900-tal.
Final bid150 SEK

45997
Trappstege, Rörets.
Final bid175 SEK

46000
Leggings , 9 st, fodrade, obegagnade.
Final bid125 SEK

46010
Fat, 2 st, porslin, ''Aramis'', Rörstrand.
Final bid150 SEK

46011
Burkar, 3 st, keramik, bl.a Upsala-Ekeby.
Final bid150 SEK

46019
Mortel med stöt m.m., 3 delar, morteln märkt K&R, 1805.
Final bid150 SEK

46021
Tvåskruvna dragblock.
Final bid200 SEK

46025
Bordsfotogenlampa, elektrifierad, mässing, glas och porslin, 1900-tal.
Final bid400 SEK

46026
Bordslampa, mässing/glas.
Final bid150 SEK

46045
Parti dukar m.m.
Final bid150 SEK

46049
Taklampa, metall/glas.
Final bid150 SEK

46079
Böcker om Marilyn Monroe, 6 st.
Final bid200 SEK

44316
Sparkbil, lastbil, trä, Brio.
Final bid150 SEK

46123
Fotoramar, ett parti.
Final bid125 SEK

46125
Krus, askfat och ytterkruka, lergods, bl.a Elfstrands Keramik.
Final bid200 SEK

46151
Överhandsfräs, eldriven, med tillbehör och väska, Falke.
Final bid150 SEK

45762
Bertil Vallien, ljuskrona, 9 ljuskällor, smide/glas, 1900-tal.
Final bid150 SEK

46157
Byggnader m.m. för modelljärnväg, 11 st, H0.
Final bid150 SEK

46164
Väggprydnad, målad metall.
Final bid150 SEK

46178
Ove Olson, litografi nr 36/250, signerad, daterad -72.
Final bid175 SEK

46202
Fältstaffli, trä, Beckers.
Final bid150 SEK

46211
Stig Svensson, "Ystad", serigrafier, 6 st, numrerade 50/100, signerade, daterade -76.
Final bid175 SEK

46214
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
Final bid400 SEK

46228
Stengodsföremål, 8 delar, bl. a. Höganäs.
Final bid150 SEK

46237
Parti juldukar.
Final bid150 SEK

45877
Soptunna, metall, Norba.
Final bid225 SEK

46242
Skulptur, "Kock", konstmassa.
Final bid150 SEK

46254
Fat, celadon, Kina.
Final bid300 SEK

46268
Pottskåp, trä, 1800/1900-tal.
Final bid150 SEK

46292
Final bid150 SEK

46296
Parti textil, 1900-tal.
Final bid150 SEK

46318
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
Final bid175 SEK

46327
Hugo Zuhr, litografi nr. 219/255, signerad.
Final bid150 SEK

46328
Hugo Zuhr, litografi H.C., signerad.
Final bid175 SEK

46337
Jultallrik, fajans, Aluminia, Köpenhamn, Danmark, 1914.
Final bid150 SEK

46351
Leksaksfordon, 6 st, metall, bl.a Dinky Toys.
Final bid125 SEK

46391
Syskrin, trä, 1940-tal.
Final bid150 SEK

46398
Gerhard Nordström, litografi nr 192/300, signerad.
Final bid200 SEK

46409
Carl Berndtsson, "Husgavlar", olja på duk, signerad.
Final bid150 SEK

46427
Gräfenroda, tomtar, 2 st, lergods, Tyskland.
Final bid150 SEK

46429
Tomar, 3 st, lergods, bl.a Gräfenroda, Tyskland.
Final bid125 SEK

46455
Barstolar och bord, 4 delar, krom/konstläder/trä, samtida.
Final bid225 SEK

46483
Trälåda.
Final bid150 SEK

46489
El-element, 4 st, 1500W.
Final bid150 SEK

46491
Nötknäckare, Sven-Åke Ekberg, Kivik, signerad.
Final bid150 SEK