Garagedomkraft, 2 ton, MegaJac 1100.
55809
Final bid150 SEK
Taklampa, glas/koppar.
55820
Taklampa, glas/koppar.
Final bid150 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Casades.
55856
Final bid150 SEK
Rökbord, trä, 1900-talets första hälft.
55872
Final bid350 SEK
Golvlampa, glas, 1900-tal.
55873
Golvlampa, glas, 1900-tal.
Final bid200 SEK
Golvlampa, bok, justerbar höjd, samtida.
55884
Final bid175 SEK
Bo Cronqvist, litografier, 3 st, signerade.
55896
Final bid200 SEK
Vägglampa, modell vagnslykta, mässing, samtida.
55931
Final bid200 SEK
Koppar m.m, ett parti.
55951
Koppar m.m, ett parti.
Final bid200 SEK
Gunnar Nylund, fat och skål. 3 delar, chamotte, Rörstrand.
55967
Final bid150 SEK
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
55978
Final bid225 SEK
Inger Cronqvist, "ABBA", olja på duk, signerad a tergo.
55986
Final bid125 SEK
Kaffeservis, 20 delar, keramik, HPM, Höganäs.
56033
Final bid150 SEK
Kaffeservisdelar, 15 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, Tyskland.
56036
Final bid200 SEK
Wilke Adolfsson, skål, glas, signerad.
56039
Final bid150 SEK
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Regina", Seltmann Weiden, Bavaria, Tyskland.
56040
Final bid150 SEK
Pall, bemålat trä. 1900-tal.
56135
Pall, bemålat trä. 1900-tal.
Final bid300 SEK
Mat/kaffeservis, 22 delar, stengods, ''Karelia'', Arabia, Finland.
56151
Final bid175 SEK
Ljuskrona, för 5 ljus och 3 ljuspunkter, glas/mässing, samtida.
56158
Final bid225 SEK
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1943.
56167
Final bid125 SEK
Tennföremål, ett parti, bl.a Bodiltenn, Gotland.
56177
Final bid250 SEK
Balalajka, trä, 1900-tal.
56181
Balalajka, trä, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Piedestal, trä, 1900-tal.
56189
Piedestal, trä, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Hushållsföremål, 4 delar.
56205
Hushållsföremål, 4 delar.
Final bid150 SEK
Krus och kaffekanna, 3 delar, stengods/koppar, bl.a Höganäs.
56235
Final bid175 SEK
Vaser m.m, keramik, 4 delar, bl.a Rörstrand och Carsten Ström.
56242
Final bid150 SEK
Fotogenvärmare, Alpaca TS-88.
56260
Fotogenvärmare, Alpaca TS-88.
Final bid150 SEK
Barometer och skeppsur, 3 delar, mässing/trä, bl.a Royal Mariner, Schatz.
56281
Final bid150 SEK
Kameror, 2 st, Canon IXUS 400 och Panasonic TZ10 Lumis, samt laddare.
56292
Final bid150 SEK
Byrå, 3 lådor, trä.
56329
Byrå, 3 lådor, trä.
Final bid150 SEK
Vaser, 3 st keramik, bl.a Krukmakaren Ystad.
56349
Final bid150 SEK
Stolar, 3 st, metall/velour, Lafuma, Frankrike.
56363
Final bid150 SEK
Åror, ett par, trä.
56380
Åror, ett par, trä.
Final bid150 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, Kina, 1900-tal.
56381
Final bid150 SEK
Tom Krestesen, olja på träpannå, signerad, daterad -64.
56401
Final bid950 SEK
Est2,000 SEK
Frimärken, ett parti, hela världen.
56412
Final bid150 SEK
C.H. Ångström, olja på duk, signerad.
56455
Final bid125 SEK
Ytterfoder, 7 st, porslin, 1900-tal.
56462
Final bid175 SEK
Rullstöd, 2 st, metall.
56469
Rullstöd, 2 st, metall.
Final bid200 SEK
Bordslampa, 2 ljuspunkter, glas/mässing, K&T, 1900-tal.
56481
Final bid175 SEK
Solglasögon, ett parti, Provokko.
56503
Final bid175 SEK
Bordslampa, saltsten.
56514
Bordslampa, saltsten.
Final bid150 SEK
Miniatyrmonterskåp, hängare m.m, 4 delar, metall/glas.
56528
Final bid125 SEK
Spegel, 1900-tal.
56559
Spegel, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Matbord med 2 lådor, samt serveringskarusell, trä.
56563
Final bid450 SEK
Mätningsredskap, ett parti.
56564
Mätningsredskap, ett parti.
Final bid150 SEK
Monica Backström, champagneglas, ''Tonga'', Kosta Boda, signerad.
56597
Final bid150 SEK
Ljusstakar, 2 par, mässing, 1900-tal.
56601
Final bid150 SEK