Skottkärra, metall.
56612
Skottkärra, metall.
Final bid150 SEK
Växtstöd, ett parti, 2 olika storlekar, samt slangvinda.
56619
Final bid175 SEK
Kakburk, plåt, 1900-tal.
56630
Kakburk, plåt, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Julgransfot, gjutjärn.
56635
Julgransfot, gjutjärn.
Final bid150 SEK
Ytterfoder 2 st , fajans/flintgods, 1900-talets början.
56643
Final bid150 SEK
Rörmokarlåda, metallskodd trä, på hjul.
56648
Final bid250 SEK
Pussel och Trivial Pursuit, 11 delar.
56657
Final bid150 SEK
Gunnar Larsson, litografi E.A, signerad.
56667
Final bid150 SEK
Julljusstake och julgransbelysning, Åhlens.
56688
Final bid150 SEK
Gustaf VI Adolf, litografiskt tryck, 1951.
56712
Final bid225 SEK
Verktygslåda, verktyg m.m, ett parti.
56753
Final bid150 SEK
Transportkärra, metall, Marco, Ängelholm.
56759
Final bid150 SEK
Portör, metall, 1900-tal.
56784
Portör, metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Talja m.m, 3 delar, trä/metall/rep.
56792
Final bid175 SEK
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
56796
Final bid150 SEK
Lyktor m.m, 6 delar, metall, bl.a Bicapa.
56804
Final bid150 SEK
Tennfat, äldre, 4 st.
56807
Tennfat, äldre, 4 st.
Final bid250 SEK
Warhammer, figurer m.m, ett parti.
56810
Final bid175 SEK
Krus, 3 st, stengods, Höganäs.
56812
Final bid125 SEK
Ytterfoder och aladåbform, 3 delar, flintgods/keramik, bl.a Höganäs och Gefle, 1800/1900-tal.
56813
Final bid200 SEK
Dalahästar, 2 st, trä.
56817
Dalahästar, 2 st, trä.
Final bid200 SEK
Rökbord, 2 st, metall.
56837
Rökbord, 2 st, metall.
Final bid150 SEK
Tage Ahlm, olja på duk, stilleben, signerad.
56865
Final bid200 SEK
Göte Friberg, "The Trae-ping", olja på duk, signerad, samt signerad och daterad 1984 a tergo.
56903
Final bid150 SEK
Roland Svensson, ''Gamla Oxelösund'', litografi nr 34/200, signerad.
56904
Final bid175 SEK
Vas och skrin, brons, Ystad-Brons.
56924
Final bid175 SEK
Trådlösa hörlurar, ett par, bluetooth, Jabra Elite 7 Active.
56933
Final bid175 SEK
Bordslampor, ett par, glas, 1960/70-tal.
56937
Final bid150 SEK
Karaffer, glas m.m, 14 delar, glas, bl.a Iittala och Eva Solo.
56942
Final bid150 SEK
Anita Nylund, skål, keramik, Pomona Nr. 99/3, Jie Gantofta.
56272
Final bid100 SEK
Taklampa och fönsterlampor, 3 delar, snäckskal, Globen AB.
56995
Final bid150 SEK
Konsollbord med låda, 2 ben, teak, 1900-talets andra hälft.
57008
Final bid150 SEK
Takkrona, mässing/glas.
57016
Takkrona, mässing/glas.
Final bid150 SEK
Elverktyg, skruvstäd m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
57038
Final bid225 SEK
Ryggsprutor, 2 st, plast.
57039
Ryggsprutor, 2 st, plast.
Final bid150 SEK
Bestickservis, 24 delar, rostfritt stål/bakelit.
57041
Final bid150 SEK
Matta, rölakan.
57060
Matta, rölakan.
Final bid175 SEK
Plastmattor, 6 st.
57061
Plastmattor, 6 st.
Final bid150 SEK
Sittryggsäckar, 2 st, nylon/metall.
57068
Final bid175 SEK
Bänkar, 2 st, furu.
57071
Bänkar, 2 st, furu.
Final bid225 SEK
Axel Olsson, ''Utvandrarna'', patinerad gips, signerad.
57121
Final bid150 SEK
Vas och ljuslyktor, 3 delar, glas, Kosta Boda, Kjell Engman och Anna Ehrner.
57123
Final bid100 SEK
Fåtöljer, 2 st, textil/metall, 1900-talets andra hälft.
57131
Final bid150 SEK
Glasföremål, 5 st, bl.a Kosta Boda.
57132
Final bid150 SEK
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
57135
Final bid650 SEK
57139
Final bid175 SEK
Ray Ban, solglasögon.
56362
Ray Ban, solglasögon.
Final bid150 SEK
Lalique, figurin, glas, Frankrike.
57149
Final bid300 SEK