Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58684
Final bid100 SEK
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
58690
Final bid150 SEK
Flamskvävnad, allmogetextil.
58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Final bid175 SEK
Akustisk gitarr, Cataluña.
58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Final bid150 SEK
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
58700
Final bid150 SEK
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
58703
Final bid150 SEK
Mjölkkannor, 2 st, metall.
58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Final bid200 SEK
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
58708
Final bid175 SEK
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
58711
Final bid175 SEK
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
58736
Final bid175 SEK
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
58757
Final bid150 SEK
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
58759
Final bid150 SEK
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
58766
Final bid125 SEK
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
58767
Final bid125 SEK
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
58776
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
Final bid150 SEK
58777
Final bid150 SEK
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
58781
Final bid150 SEK
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
58797
Final bid125 SEK
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
58798
Final bid150 SEK
Stallfönster, gjutjärn, glas.
58804
Stallfönster, gjutjärn, glas.
Final bid150 SEK
Damejeanne i träställning.
58807
Damejeanne i träställning.
Final bid150 SEK
Hallampa, glas.
58810
Hallampa, glas.
Final bid150 SEK
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
58813
Final bid175 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
58837
Final bid175 SEK
Emaljerat, 6 delar.
58842
Emaljerat, 6 delar.
Final bid150 SEK
Snusdosor, 3 st, metall.
58844
Snusdosor, 3 st, metall.
Final bid200 SEK
Schatull, betsad teak, mässingsdetaljer, 1900-tal.
58857
Final bid150 SEK
Bestickservis, 40 delar, nysilver, "Diana".
58864
Final bid175 SEK
Pall, trä/konstskinn, 1900-tal.
58866
Final bid150 SEK
Elljusstakar, 3 st, metall, bl.a Philips.
58878
Final bid150 SEK
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Märklin.
58881
Final bid175 SEK
Soffbord, marmor.
58903
Soffbord, marmor.
Final bid175 SEK
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
58930
Final bid150 SEK
Glasservisdelar, 49 delar, Johansfors.
58938
Final bid125 SEK
Plåtburkar, ett parti.
58988
Plåtburkar, ett parti.
Final bid150 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.
57237
Final bid150 SEK
Jörgen Fogelquist, "Göteborg", litografi nr 81/160, signerad.
59009
Final bid150 SEK
Helmer Osslund, "Stockholm", servisdelar, 57 st, porslin, Gustavsberg.
59087
Final bid125 SEK
Tomtar, 4 st, keramik, 1900-tal.
59114
Final bid200 SEK
Taklampa, plåt/glas, 1960/70-tal.
59119
Final bid150 SEK
Amplar, ett par, keramik.
59136
Amplar, ett par, keramik.
Final bid150 SEK
Karmstolar ett par, trä/textil. rokokostil, 1900-tal.
59154
Final bid125 SEK
Asksug, plåt, medföljer nytt filter.
59161
Final bid150 SEK
Muggar, salt/pepparströare m.m, 11 delar, porslin/glas/metall, bl.a, "Mon Amie", Marianne Westman, Rörstrand.
59169
Final bid175 SEK
Bakformar, coaster m.m, 19 delar, olika metaller, litet fat i silver.
59179
Final bid175 SEK
Brasset, 4 delar, metall.
59183
Brasset, 4 delar, metall.
Final bid175 SEK
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
59195
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
59218
Final bid150 SEK