58684
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58690
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
Final bid150 SEK

58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Final bid175 SEK

58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Final bid150 SEK

58700
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58703
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Final bid200 SEK

58708
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
Final bid175 SEK

58711
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
Final bid175 SEK

58736
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
Final bid175 SEK

58757
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK

58759
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
Final bid150 SEK

58766
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58767
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
Final bid125 SEK

58776
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
Final bid150 SEK

58777
Final bid150 SEK

58781
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
Final bid150 SEK

58797
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
Final bid125 SEK

58798
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
Final bid150 SEK

58804
Stallfönster, gjutjärn, glas.
Final bid150 SEK

58807
Damejeanne i träställning.
Final bid150 SEK

58810
Hallampa, glas.
Final bid150 SEK

58813
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
Final bid175 SEK

58837
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
Final bid175 SEK

58842
Emaljerat, 6 delar.
Final bid150 SEK

58844
Snusdosor, 3 st, metall.
Final bid200 SEK

58857
Schatull, betsad teak, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58864
Bestickservis, 40 delar, nysilver, "Diana".
Final bid175 SEK

58866
Pall, trä/konstskinn, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58878
Elljusstakar, 3 st, metall, bl.a Philips.
Final bid150 SEK

58881
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Märklin.
Final bid175 SEK

58903
Soffbord, marmor.
Final bid175 SEK

58930
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
Final bid150 SEK

58938
Glasservisdelar, 49 delar, Johansfors.
Final bid125 SEK

58988
Plåtburkar, ett parti.
Final bid150 SEK

57237
Figuriner, 3 st, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.
Final bid150 SEK

59009
Jörgen Fogelquist, "Göteborg", litografi nr 81/160, signerad.
Final bid150 SEK

59087
Helmer Osslund, "Stockholm", servisdelar, 57 st, porslin, Gustavsberg.
Final bid125 SEK

59114
Tomtar, 4 st, keramik, 1900-tal.
Final bid200 SEK

59119
Taklampa, plåt/glas, 1960/70-tal.
Final bid150 SEK

59136
Amplar, ett par, keramik.
Final bid150 SEK

59154
Karmstolar ett par, trä/textil. rokokostil, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59161
Asksug, plåt, medföljer nytt filter.
Final bid150 SEK

59169
Muggar, salt/pepparströare m.m, 11 delar, porslin/glas/metall, bl.a, "Mon Amie", Marianne Westman, Rörstrand.
Final bid175 SEK

59179
Bakformar, coaster m.m, 19 delar, olika metaller, litet fat i silver.
Final bid175 SEK

59183
Brasset, 4 delar, metall.
Final bid175 SEK

59195
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
Final bid150 SEK

59218
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
Final bid150 SEK