Skulptur, förgylld koppar, Cactus, Desert steel, USA.
43879
Final bid125 SEK
Brasställ, 4 delar, smide/mässing, 1900-tal.
43891
Final bid125 SEK
Fåtölj med fotpall, galon/krom, samtida.
43905
Final bid125 SEK
Taklampa, koppar/glas, 1920/30-tal.
43920
Final bid100 SEK
Matbord, perstorpskiva/trä, 1900-talets andra hälft.
43930
Final bid125 SEK
Sigge Jernmark, olja på pannå, signerad.
43951
Final bid100 SEK
Ljuslyktor, 2 st, metall.
43967
Ljuslyktor, 2 st, metall.
Final bid100 SEK
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
43992
Final bid225 SEK
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad, daterad -63.
44004
Final bid300 SEK
Gösta Calmeyer, gouache, signerad, daterad -61.
44005
Final bid250 SEK
Vädringsställ, metall.
44017
Vädringsställ, metall.
Final bid125 SEK
Piedestal, trä, 1900-tal.
44021
Piedestal, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Bygglampor, 3 st, varav en på stativ.
44042
Final bid125 SEK
El-byggsatser, 2 st, "Electro Engineer", Philips 1960-tal.
44058
Final bid175 SEK
Medaljer, ett parti, olika metaller, 1900-tal.
44059
Final bid125 SEK
John Andersson, vas, keramik, märkt AJ Höganäs.
44078
Final bid125 SEK
Stringhylla, 3 hyllplan, 1 väggavel, teakfanér, 1950/60-tal.
44079
Final bid125 SEK
Kista och stolar, 1+2, trä/textil, 1900-talets senare del.
44083
Final bid125 SEK
Fotogenvärmare, Alpaca TSG-1.
44101
Fotogenvärmare, Alpaca TSG-1.
Final bid225 SEK
Klädställning med skohylla, "Kompaktgarderob", metall/plast, Livarno Living.
44110
Final bid125 SEK
Taklampa, metall/trä.
44121
Taklampa, metall/trä.
Final bid100 SEK
Ismaskin, 220-240v.
44125
Ismaskin, 220-240v.
Final bid150 SEK
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
44136
Final bid125 SEK
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
44135
Final bid125 SEK
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
44148
Final bid125 SEK
Taklampor, 2 st, glas/metall.
44154
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Final bid125 SEK
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
44158
Final bid125 SEK
Terrin, kaffekvarn och vas, glas/porslin, bl.a Anna Ehrner, ''Atoll'', Kosta Boda.
44172
Final bid125 SEK
Leksaks/samlarbilar m.m, 18 st, bl.a Matchbox och Majorette.
44182
Final bid125 SEK
Anne Nilsson, vas, glas, "Flower", Kosta Boda.
44187
Final bid150 SEK
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
44189
Final bid150 SEK
Hans Bunde, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, nysilver, CM Cohr, Fredericia, Danmark.
44205
Final bid125 SEK
Byggcentral, El-Björn Mini, UC 16 CA 03.
44207
Final bid125 SEK
Piedestal, bambu/glas.
44218
Piedestal, bambu/glas.
Final bid150 SEK
Armbandsur och tändare, 8 delar, bl.a Nivada.
44223
Final bid150 SEK
Bengt Edenfalk, vas, glas, Skruf.
44243
Final bid125 SEK
Krus, 2 st, 3 liter, stengods, Raus.
44263
Final bid125 SEK
Fotogenlampor, 2 st, mässing/metall/glas.
44270
Final bid150 SEK
Kikare, 2 st, Sirius, 8x30 och 8x40, en med väska.
44272
Final bid125 SEK
Tändare, Zippo, USA.
44273
Tändare, Zippo, USA.
Final bid125 SEK
Kikare, 2 st, Vinga 7x50 och Towerhouse, med väskor.
44274
Final bid125 SEK
Diverse metallföremål, 10 delar, olika metaller, bl.a Ystad Brons och Gunnar Borgström.
44279
Final bid150 SEK
Halsband, berlocker och manschettknappar, 7 delar, halvädelstenar, bl.a bärnsten.
44304
Final bid300 SEK
Dryckeshorn, mässing/horn.
44308
Dryckeshorn, mässing/horn.
Final bid125 SEK
Dessertsked, silver, Engelsk snäck, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1844.
44324
Final bid175 SEK
Figurin, porslin, Nettau, Tyskland.
44342
Final bid125 SEK
Pilotväska, skinn, Pierre.
44351
Pilotväska, skinn, Pierre.
Final bid125 SEK
Väggljusstake, träd med fåglar, smide ,3 ljushållare.
44359
Final bid100 SEK