43879
Skulptur, förgylld koppar, Cactus, Desert steel, USA.
Final bid125 SEK

43891
Brasställ, 4 delar, smide/mässing, 1900-tal.
Final bid125 SEK

43905
Fåtölj med fotpall, galon/krom, samtida.
Final bid125 SEK

43920
Taklampa, koppar/glas, 1920/30-tal.
Final bid100 SEK

43930
Matbord, perstorpskiva/trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK

43951
Sigge Jernmark, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

43967
Ljuslyktor, 2 st, metall.
Final bid100 SEK

43992
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid225 SEK

44004
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad, daterad -63.
Final bid300 SEK

44005
Gösta Calmeyer, gouache, signerad, daterad -61.
Final bid250 SEK

44017
Vädringsställ, metall.
Final bid125 SEK

44021
Piedestal, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK

44042
Bygglampor, 3 st, varav en på stativ.
Final bid125 SEK

44058
El-byggsatser, 2 st, "Electro Engineer", Philips 1960-tal.
Final bid175 SEK

44059
Medaljer, ett parti, olika metaller, 1900-tal.
Final bid125 SEK

44078
John Andersson, vas, keramik, märkt AJ Höganäs.
Final bid125 SEK

44079
Stringhylla, 3 hyllplan, 1 väggavel, teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid125 SEK

44083
Kista och stolar, 1+2, trä/textil, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK

44101
Fotogenvärmare, Alpaca TSG-1.
Final bid225 SEK

44110
Klädställning med skohylla, "Kompaktgarderob", metall/plast, Livarno Living.
Final bid125 SEK

44121
Taklampa, metall/trä.
Final bid100 SEK

44125
Ismaskin, 220-240v.
Final bid150 SEK

44136
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK

44135
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

44148
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
Final bid125 SEK

44154
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Final bid125 SEK

44158
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
Final bid125 SEK

44172
Terrin, kaffekvarn och vas, glas/porslin, bl.a Anna Ehrner, ''Atoll'', Kosta Boda.
Final bid125 SEK

44182
Leksaks/samlarbilar m.m, 18 st, bl.a Matchbox och Majorette.
Final bid125 SEK

44187
Anne Nilsson, vas, glas, "Flower", Kosta Boda.
Final bid150 SEK

44189
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
Final bid150 SEK

44205
Hans Bunde, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, nysilver, CM Cohr, Fredericia, Danmark.
Final bid125 SEK

44207
Byggcentral, El-Björn Mini, UC 16 CA 03.
Final bid125 SEK

44218
Piedestal, bambu/glas.
Final bid150 SEK

44223
Armbandsur och tändare, 8 delar, bl.a Nivada.
Final bid150 SEK

44243
Bengt Edenfalk, vas, glas, Skruf.
Final bid125 SEK

44263
Krus, 2 st, 3 liter, stengods, Raus.
Final bid125 SEK

44270
Fotogenlampor, 2 st, mässing/metall/glas.
Final bid150 SEK

44272
Kikare, 2 st, Sirius, 8x30 och 8x40, en med väska.
Final bid125 SEK

44273
Tändare, Zippo, USA.
Final bid125 SEK

44274
Kikare, 2 st, Vinga 7x50 och Towerhouse, med väskor.
Final bid125 SEK

44279
Diverse metallföremål, 10 delar, olika metaller, bl.a Ystad Brons och Gunnar Borgström.
Final bid150 SEK

44304
Halsband, berlocker och manschettknappar, 7 delar, halvädelstenar, bl.a bärnsten.
Final bid300 SEK

44308
Dryckeshorn, mässing/horn.
Final bid125 SEK

44324
Dessertsked, silver, Engelsk snäck, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1844.
Final bid175 SEK

44342
Figurin, porslin, Nettau, Tyskland.
Final bid125 SEK

44351
Pilotväska, skinn, Pierre.
Final bid125 SEK

44359
Väggljusstake, träd med fåglar, smide ,3 ljushållare.
Final bid100 SEK