46220
Bok, "våra kungar", Åke Ohlmarks, 1977.
Final bid125 SEK

46225
Golvlampa, grön marmor/mässing.
Final bid125 SEK

46231
Peter Dahl, "Anna och Anna", affisch, Ljungsjögårdens Förlag.
Final bid125 SEK

46241
Diverse redskap, 7 delar.
Final bid125 SEK

46244
Sven Göran Svensson, olja på duk, signerad S-G-SON.
Final bid125 SEK

46264
Stolar, ett par, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

46284
Mangelkorg och korg.
Final bid150 SEK

46285
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
Final bid125 SEK

46303
Rävskinn, 3 delar.
Final bid175 SEK

46307
Matta, Kina, ull.
Final bid125 SEK

46312
Carl-Otto Hulthén, litografi, signerad i trycket samt signerad och numrerad 15/25.
Final bid125 SEK

46323
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
Final bid125 SEK

46330
Carsten Vammen, olja på pannå, signerad.
Final bid125 SEK

46331
Juan Cano, blandteknik, signerad.
Final bid125 SEK

46341
Final bid150 SEK

46346
Leksaksbilar, 7 st, metall, bl.a Hotwheels.
Final bid100 SEK

46349
Leksaksbilar, 9 st, metall/plast, bl.a Corgi Toys.
Final bid100 SEK

44549
Mona Morales Shildt, skålar, 2 st, glas, Kosta, 1900-tal.
Final bid125 SEK

46386
Dynvar, ull.
Final bid125 SEK

46404
Evy Låås, litografi, HC nr 21/35, signerad, daterad -78.
Final bid100 SEK

46412
Stekgryta, gjutjärn, 6 liter, Munktells.
Final bid125 SEK

46419
Armbandsur, 8 st, bl.a Seiko.
Final bid125 SEK

46437
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a Gräfenroda, Tyskland.
Final bid150 SEK

44582
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
Final bid200 SEK

46535
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
Final bid125 SEK

46541
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
Final bid125 SEK

46565
Ljusstakar, 4 delar, mässing & tenn, 1900-tal.
Final bid125 SEK

46575
Skålar m.m, 11 delar, trä, Gösta Ståhammar, Hagestad.
Final bid125 SEK

46588
Ljusstakar, ett par, mässing.
Final bid125 SEK

46606
Diverse hushållsföremål, 10 delar, bl.a emaljerat, Kockums.
Final bid100 SEK

46607
Ljuddämpare till motorcykel, ett par, Original Bos Dempers, Multi Universal.
Final bid125 SEK

46608
Armbandsur, 3 st, Certina och Skagen.
Final bid125 SEK

46619
Rörtegel, 18 st.
Final bid125 SEK

46632
Kaffeservis, 28 delar, porslin, Bettina Kutzner-Schwetje, Hackefors.
Final bid100 SEK

46634
Hattnålar, 9 st, metall.
Final bid100 SEK

46657
Kött och fiskbrädor, 3 st, Scandia present.
Final bid125 SEK

45301
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
Final bid125 SEK

46719
Sämskinnspress, metall/gummi.
Final bid125 SEK

46730
Matservisdelar, 22 st, porslin, Rörstrand, 1900-tal.
Final bid125 SEK

46751
Ulla Winblad, miniatyrvas, keramik, Alingsås Keramik, signerad.
Final bid125 SEK

46765
Final bid100 SEK

46768
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
Final bid125 SEK

46812
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
Final bid125 SEK

46825
Hylla, bambu/trä, bemålad.
Final bid125 SEK

46826
Hylla, rotting, bemålad.
Final bid125 SEK

46840
Hertha Bengtsson, "Koka blå", karott, flintgods, Rörstrand.
Final bid125 SEK

46847
Paraplyställ, textil/konstläder.
Final bid125 SEK

46859
Anna Ehrner, vägglampa, trä/textil, Ateljé Lyktan, Åhus.
Final bid125 SEK