Bok, "våra kungar", Åke Ohlmarks, 1977.
46220
Final bid125 SEK
Golvlampa, grön marmor/mässing.
46225
Final bid125 SEK
Peter Dahl, "Anna och Anna", affisch, Ljungsjögårdens Förlag.
46231
Final bid125 SEK
Diverse redskap, 7 delar.
46241
Diverse redskap, 7 delar.
Final bid125 SEK
Sven Göran Svensson, olja på duk, signerad S-G-SON.
46244
Final bid125 SEK
Stolar, ett par, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
46264
Final bid125 SEK
Mangelkorg och korg.
46284
Mangelkorg och korg.
Final bid150 SEK
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
46285
Final bid125 SEK
Rävskinn, 3 delar.
46303
Rävskinn, 3 delar.
Final bid175 SEK
Matta, Kina, ull.
46307
Matta, Kina, ull.
Final bid125 SEK
46312
Final bid125 SEK
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
46323
Final bid125 SEK
Carsten Vammen, olja på pannå, signerad.
46330
Final bid125 SEK
Juan Cano, blandteknik, signerad.
46331
Final bid125 SEK
46341
Final bid150 SEK
Leksaksbilar, 7 st, metall, bl.a Hotwheels.
46346
Final bid100 SEK
Leksaksbilar, 9 st, metall/plast, bl.a Corgi Toys.
46349
Final bid100 SEK
Mona Morales Shildt, skålar, 2 st, glas, Kosta, 1900-tal.
44549
Final bid125 SEK
Dynvar, ull.
46386
Dynvar, ull.
Final bid125 SEK
Evy Låås, litografi,  HC nr 21/35, signerad, daterad -78.
46404
Final bid100 SEK
Stekgryta, gjutjärn, 6 liter, Munktells.
46412
Final bid125 SEK
Armbandsur, 8 st, bl.a Seiko.
46419
Armbandsur, 8 st, bl.a Seiko.
Final bid125 SEK
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a Gräfenroda, Tyskland.
46437
Final bid150 SEK
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
44582
Final bid200 SEK
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
46535
Final bid125 SEK
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
46541
Final bid125 SEK
Ljusstakar, 4 delar, mässing & tenn, 1900-tal.
46565
Final bid125 SEK
Skålar m.m, 11 delar, trä, Gösta Ståhammar, Hagestad.
46575
Final bid125 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing.
46588
Ljusstakar, ett par, mässing.
Final bid125 SEK
Diverse hushållsföremål, 10 delar, bl.a emaljerat, Kockums.
46606
Final bid100 SEK
Ljuddämpare till motorcykel, ett par, Original Bos Dempers, Multi Universal.
46607
Final bid125 SEK
Armbandsur, 3 st, Certina och Skagen.
46608
Final bid125 SEK
Rörtegel, 18 st.
46619
Rörtegel, 18 st.
Final bid125 SEK
Kaffeservis, 28 delar, porslin, Bettina Kutzner-Schwetje, Hackefors.
46632
Final bid100 SEK
Hattnålar, 9 st, metall.
46634
Hattnålar, 9 st, metall.
Final bid100 SEK
Kött och fiskbrädor, 3 st, Scandia present.
46657
Final bid125 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
45301
Final bid125 SEK
Sämskinnspress, metall/gummi.
46719
Sämskinnspress, metall/gummi.
Final bid125 SEK
Matservisdelar, 22 st, porslin, Rörstrand, 1900-tal.
46730
Final bid125 SEK
Ulla Winblad, miniatyrvas, keramik, Alingsås Keramik, signerad.
46751
Final bid125 SEK
46765
Final bid100 SEK
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
46768
Final bid125 SEK
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
46812
Final bid125 SEK
Hylla, bambu/trä, bemålad.
46825
Hylla, bambu/trä, bemålad.
Final bid125 SEK
Hylla, rotting, bemålad.
46826
Hylla, rotting, bemålad.
Final bid125 SEK
Hertha Bengtsson, "Koka blå", karott, flintgods, Rörstrand.
46840
Final bid125 SEK
Paraplyställ, textil/konstläder.
46847
Final bid125 SEK
Anna Ehrner, vägglampa,  trä/textil, Ateljé Lyktan, Åhus.
46859
Final bid125 SEK